Niemiecka grupa Livos zakupiła 63 lokale mieszkalne w wieżowcu Złota 44 w Warszawiefot. Jan Augustynowski

Niemiecka grupa Livos zakupiła 63 lokale mieszkalne w wieżowcu Złota 44 w Warszawie

REKLAMA

Kolejny niemiecki inwestor wchodzi na polski rynek nieruchomości. Grupa przedsiębiorstw Livos rozpoczyna swoją ekspansję w Polsce od Warszawy. Inwestor zakupił 63 lokale mieszkalne w prestiżowym wieżowcu Złota 44, w samym centrum stolicy Polski. Sprzedawcą była spółka Catella Residential Investment Management, która tym samym wycofała się z polskiego rynku.

Przejęte przez Livos warszawskie portfolio obejmuje osiem pięter i około 7,1 tys. mkw. powierzchni mieszkalnej. Wartość transakcji nie została ujawniona. Livos zapowiada dalsze działania na polskim rynku nieruchomości. Sprzedając wszystkie lokale w Złotej 44, firma Catella wycofała się z polskiego rynku jako właściciel nieruchomości, posiada jednak nadal udziały w polskiej spółce zajmującej się usługami asset management.

fot. Jakub Zazula
fot. Jakub Zazula
REKLAMA

Catella była pierwotnie właścicielem 72 lokali przy Złotej 44, które nabyła latem 2017 roku. W listopadzie 2022 roku niemiecka firma sfinalizowała sprzedaż swoich nieruchomości w Krakowie i Warszawie, mniej więcej w tym okresie rozpoczęły się negocjacje dotyczące portfela przy Złotej 44.

fot. Jakub Zazula
fot. Jakub Zazula

Złota 44 to prawie 192-metrowy budynek zaprojektowany przez Daniela Libeskinda, liczy łącznie 52 piętra i 287 lokali mieszkalnych. W wieży mieści się również strefa relaksu o powierzchni około 1,4 tys. mkw. z klubem, kinem, SPA, sauną i basenem. Wieżowiec, centralnie położony w Warszawie naprzeciwko Pałacu Kultury i Nauki, został ukończony w 2016 roku.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA