Nowa, wielka inwestycja pod Poznaniem. Powstaną setki nowych miejsc pracy!Hillwood Polska

Nowa, wielka inwestycja pod Poznaniem. Powstaną setki nowych miejsc pracy!

Orzech
Orzech
REKLAMA

Kolejna wielka inwestycja pod Poznaniem. Powstaną setki miejsc pracy. Hillwood Polska, wiodący inwestor i deweloper nieruchomości przemysłowych i logistycznych, rozpoczął realizację swojej pierwszej inwestycji na rynku poznańskim. W ramach projektu Hillwood Poznań – Czempiń, firma buduje nowoczesny kompleks magazynowy o imponującej powierzchni blisko 130 tys. mkw.

Projekt Hillwood Poznań – Czempiń, zlokalizowany w Głuchowie przy drodze ekspresowej S5 na południe od Poznania to spekulacyjny obiekt magazynowy, którego projekt dostosowany jest do potrzeb produkcyjno-magazynowych najemców z różnych branż.

Park składać się będzie z dwóch hal o powierzchni ponad 107 tys. mkw. oraz 22 tys. mkw. Aktualnie trwają prace przy pierwszej fazie większego budynku A, a zakończenie tego etapu planowane jest na koniec 2024 roku.

Jednym z kluczowych atutów lokalizacji Hillwood Poznań – Czempiń jest doskonała dostępność do ważnych szlaków komunikacyjnych i Aglomeracji Poznańskiej. Zaledwie 35 km od Poznania i około 135 km od centrum Wrocławia, obiekt zapewnia szybki dostęp do ważnych ośrodków biznesowych w regionie. Dodatkowo, park logistyczno-magazynowy znajduje się bezpośrednio przy drodze ekspresowej S5 i zaledwie 18 kilometrów od autostrady A2, umożliwiając szybki dostęp do Warszawy i Berlina.

– „Hillwood Poznań – Czempiń jest kolejnym krokiem w ekspansji firmy na polskim rynku nieruchomości przemysłowych i logistycznych. Poznań to dobrze rozwinięty, dojrzały, a przede wszystkim chłonny rynek, co było jednym z kluczowych kryteriów wyboru tej lokalizacji. Nasza decyzja o inwestycji w Czempiniu podyktowana była nie tylko walorami komunikacyjnymi tego miejsca, ale także dostępem do wykwalifikowanych pracowników oraz sprzyjającym klimatem biznesowym. Jesteśmy pewni, że projekt w Czempiniu jest doskonałą propozycją dla firm poszukujących nowoczesnych rozwiązań logistycznych w regionie.” – komentuje Hubert Michalak, Prezes Zarządu Hillwood Polska.

REKLAMA
Hillwood Polska

Jednym z priorytetów Hillwood jest dbałość o środowisko

Podobnie jak obok pozostałych nowopowstałych budynków Hillwood, obok parku w Czempinie zainstalowana zostanie instalacja fotowoltaiczna, która zasili w energię elektryczną części wspólne obiektu. Nadwyżki wytworzonej energii zostaną bezpłatnie przekazane naszym przyszłym najemcom. Oba planowane budynki certyfikowane będą w systemie BREEAM na poziomie Excellent.

– „Powstanie Centrum Logistycznego Hillwood Poznań-Czempiń to ogromna szansa dla rozwoju naszego regionu. Ta inwestycja przyniesie nie tylko nowe miejsca pracy, ale także wzmocnienie finansowe budżetu gminy.. Jestem dumny z efektów naszej współpracy z firmą Hillwood i wierzę, że ta inwestycja będzie miała pozytywny wpływ na życie mieszkańców Czempinia oraz okolicznych miejscowości.” – mówi Konrad Malicki, Burmistrz Gminy Czempiń.

Hillwood Polska

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA