Nowe wieżowce w Warszawie VI

Nowe wieżowce w Warszawie VI

FILM
Jakub Zazula
Jakub Zazula
REKLAMA

Witamy w szóstym odcinku naszego cyklu o wieżowcach w Warszawie. Zapraszamy na film!

The Bridge

Zaczynamy klasycznie od The Bridge. Budowa jak widać zmierza ku końcowi – widoczna jest już większość elewacji co daje nam praktycznie finalny już obraz budowli.

fot. mickam
fot. mickam

Za projektem imponującego drapacza chmur na warszawskiej Woli stoi holenderska pracownia architektoniczna o międzynarodowym uznaniu – UN Studio (we współpracy z Polsko Belgijską Pracownią Architektury Projekt), mająca na swoim koncie spektakularne obiekty w Europie, Azji i Australii, w tym m.in. słynne Mercedes-Benz Museum w Stuttgarcie, campus Booking.com w Amsterdamie czy jeden z symboli Rotterdamu – ikoniczny Erasmus Bridge.

Obiekt wyróżniać będzie bardzo wysokie lobby z antresolą w najwyższym miejscu sięgające aż osiemnastu metrów, które łączy nowy wieżowiec z historycznym budynkiem Bellony.

174-metrowy wieżowiec Ghelamco jest najwyższym obecnie budowanym obiektem w Polsce.

Przenosimy się na teren po Słowie Polskim pomiędzy Pańską a Miedzianą gdzie rosną Office House Towarowa 22 oraz The Form.

Office House Towarowa 22

Zaczniemy od Office House. Będący częścią kompleksu Towarowa 22 powstający przy ul. Pańskiej budynek biurowy jest pierwszym z wielu obiektów kompleksu.

Oryginalny charakter gmachu podkreśli połączony z nim, zapraszający do środka, pawilon o ażurowej konstrukcji z wewnętrzną antresolą.

fot. Jakub Zazula
fot. Jakub Zazula

Parter budynku Office House przeznaczono dla handlu, usług i gastronomii oraz na oranżerie z elementami małej architektury i miejscami do odpoczynku, podkreślające inspiracje płynące prosto z natury. Na pozostałych kondygnacjach powstaną elastyczne w aranżacji przestrzenie do pracy z zielonymi loggiami.

Projekt przy ul. Towarowej podzieli działkę po dawnej drukarni na osiem nowych kwartałów, pomiędzy którymi przebiegną uliczki, ciągi piesze i rowerowe. Koncepcja zakłada odtworzenie ul. Wroniej i przejścia pomiędzy Chłodną a Pańską, a w parterach zapewnienie takich funkcji, jak sklepy, kawiarnie, restauracje oraz usługi.

REKLAMA

Najwyższym punktem inwestycji będzie 150-metrowy budynek biurowy u zbiegu ul. Towarowej i Pańskiej.

Za projekt odpowiada pracownia JEMS Architekci a inwestorami są Echo Investment i Archicom.

The Form 

The Form to budynek o powierzchni blisko 31 tysięcy metrów kwadratowych realizowany u zbiegu ulic Pańskiej i Miedzianej na warszawskiej Woli przez Lincoln Property Company.

Jego oddanie do użytkowania jest planowane w grudniu 2024 roku. Biurowiec pozytywnie przeszedł certyfikację Wired Score i SmartScore na poziomie Platinum. Pierwszy najemca rozpocznie działalność w styczniu 2025 roku.

fot. Jakub Zazula
fot. Jakub Zazula

The Form będzie najbardziej nowoczesnym i zaawansowanym technologicznie obiektem biurowym na mapie Warszawy i Polski. Za projekt architektoniczny budynku odpowiedzialne jest znana i ceniona pracownia architektoniczna Epstein. Generalnym wykonawcą inwestycji jest firma PORR S.A.

Uzyskanie certyfikacji Wired Score i SmartScore przez The Form to potwierdzenie, że budynek dołączył do ligi budynków best-in-class w Polsce i na świecie, spełniając najwyższe globalne standardy dotyczące infrastruktury teletechnicznej i zaawansowania technologicznego.

Studio Skanska

Jako ostatniej przyglądamy się konstrukcji budynku B kompleksu Studio Skanska przy ul. Prostej. Wyższy 102-metrowy gmach jest na etapie budowy szóstej nadziemnej kondygnacji.

Na atrakcyjność Studia dla inwestorów wpływa lokalizacja inwestycji. Kompleks budowany jest między dwiema liniami metra – Rondem ONZ i Rondem Daszyńskiego. W pobliżu znajdują się przystanki autobusowe i tramwajowe, dzięki czemu można łatwo do niego dotrzeć z różnych części stolicy.

fot. Jakub Zazula
fot. Jakub Zazula

Obiekt bezpośrednio sąsiaduje z kompleksem Fabryka Norblina.

Za projekt odpowiada Grupa 5 Architekci.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA