Największa inwestycja w zdrowie mieszkańców w historii samorządu województwa – Nowy Szpital Onkologiczny – rośnie w oczach. Dziś w obecności wicemarszałków Sejmu Piotra Zgorzelskiego i Moniki Wielichowskiej oraz Zarządu Województwa Dolnośląskiego wmurowano kamień węgielny pod tę inwestycję. Nowy szpital onkologiczny przyjmie pierwszych pacjentów w 2028 roku.
We Wrocławiu powstaje nowy, wielki Szpital Onkologiczny. To największa tego typu inwestycja, realizowana obecnie w Polsce. Docelowo placówka będzie działała w ramach 9 unitów, obejmujących kompleksowe centra diagnostyki i leczenia. Pacjenci będą mieli do dyspozycji 671 łóżek w pokojach jedno- i dwuosobowych. Szpital będzie dysponował 14 salami operacyjnymi, które umożliwią przeprowadzenie nawet 10 tysięcy zabiegów rocznie. Szpital został zaprojektowany tak, aby zapewnić mieszkańcom regionu najwyższy poziom leczenia onkologicznego, hematologicznego i pulmonologicznego.
Powierzchnia 14 pełnowymiarowych boisk piłkarskich i objętość 3 Hal Stulecia – Nowy Szpital Onkologiczny, który powstanie przy ul. Kosmonautów, to największa inwestycja w zdrowie mieszkańców w historii samorządu województwa. Podczas dzisiejszej (wtorek, 26 marca) konferencji prasowej zaprezentowano wirtualny spacer ścieżką pacjenta po planowanym kompleksie szpitalnym.
Może ruszać jedna z największych inwestycji w XXI wieku w stolicy Dolnego Śląska. W poniedziałek 22 maja podpisano umowę na budowę nowego, wielkiego szpitala onkologicznego we Wrocławiu. Inwestorem tego kompleksu jest Dolnośląskie Centrum Onkologii, Pulmonologii i Hematologii. Generalnym wykonawcą inwestycji o wartości 1,055 mld zł jest firma PORR. Pierwsi pacjenci powinni pojawić się w nowym wrocławskim szpitalu najwcześniej w 2028 roku.
Dolnośląskie Centrum Onkologii, Pulmonologii i Hematologii we Wrocławiu wybrało we wtorek, 7 marca firmę PORR w przetargu na budowę Nowego Szpitala Onkologicznego we Wrocławiu. Budowa szpitala zostanie zrealizowana w ciągu 51 miesięcy od daty podpisania z wykonawcą umowy. To największa inwestycja w zdrowie Dolnoślązaków w historii regionu, współfinansowana przez Samorząd Województwa Dolnośląskiego oraz rząd RP.
W poniedziałek, 9 stycznia otworzono oferty w przetargu na projekt budowlany i realizację nowego, wielkiego Szpitala Onkologicznego we Wrocławiu. Wpłynęło łącznie pięć ofert. Po otwarciu kopert okazało się, że najtańsza oferta, to prawie 1,056 miliarda złotych, najdroższa prawie 1,42 miliarda złotych.
Do 15 grudnia wydłużono termin składania ofert na budowę nowego, wielkiego Szpitala Onkologicznego we Wrocławiu. Planowany termin uruchomienia tej bardzo potrzebnej i oczekiwanej przez pacjentów placówki został ponownie przesunięty. Nową data to rok 2027. Koszt całej inwestycji przekracza miliard złotych. Inwestycja finansowana będzie z budżetu samorządu województwa dolnośląskiego i budżetu państwa.
Inwestor, czyli Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego (UMWD), zdecydował się przeznaczyć dodatkowe pieniądze na budowę nowego, wielkiego Szpitala Onkologicznego. Władze regionu właśnie ogłosiły drugi przetarg na realizację tej inwestycji.
Niestety może być duży problem ze startem budowy nowego, wielkiego Szpitala Onkologiczno-Pulmunologiczno-Hematologicznego we Wrocławiu. Chodzi o pieniądze.
W czwartek 10 marca Wojewoda Dolnośląski Jarosław Obremski podpisał z Marszałkiem Województwa Dolnośląskiego Cezarym Przybylskim i Wicemarszałkiem Marcinem Krzyżanowskim umowę na mocy której Urząd Marszałkowski otrzyma z budżetu Państwa 300 milionów złotych na budowę nowego Szpitala Onkologiczno-Pulmonologiczno-Hematologicznego we Wrocławiu. Jest to przypieczętowanie współpracy z Rządem RP w ramach realizacji tej kluczowej dla Dolnego Śląska inwestycji.
Coraz bliżej rozpoczęcia budowy nowego, wielkiego szpitala we Wrocławiu. Prace koncepcyjno-projektowe i działania przygotowawcze do realizacji robót budowlanych dobiegły końca. W piątek, 4 lutego Dolnośląskie Centrum Onkologii, Pulmonologii i Hematologii we Wrocławiu zaprosiło potencjalnych generalnych wykonawców inwestycji do złożenia ofert.