O krok bliżej do rozpoczęcia budowy 170-metrowego biurowca Roma Tower w centrum Warszawy

O krok bliżej do rozpoczęcia budowy 170-metrowego biurowca Roma Tower w centrum Warszawy

WIZUALIZACJE
REKLAMA

Zrobiono właśnie kolejny duży krok ku rozpoczęciu budowy nowego biurowca w centrum Warszawy. Chodzi o biurowiec Roma Tower, który będzie miał wysokość 170-metrów. Ma powstać u zbiegu ulic E. Plater i Nowogrodzkiej. Nieruchomość jest objęta prawomocnym planem zagospodarowania przestrzennego. Kontrolowane przez firmę BBI Development S.A. spółki oraz podmioty z Grupy Kapitałowej Liebrecht&WooD oraz Fundacja Pro Bonum, powołana przez Archidiecezję Warszawską, wspólnie zawarły porozumienie do umowy inwestycyjnej podpisanej w dniu 10 listopada 2021 roku.

Zarząd BBI Development S.A. poinformował, że w dniu 13 września 2022 roku zawarł umowę inwestycyjną w celu realizacji projektu biurowego Roma Tower w Warszawie. Podpisane porozumienie ma na celu sfinansowanie prace przygotowawczych i architektonicznych nowego wieżowca na warszawskim Śródmieściu. W umowie znajdują się szczegóły przystąpienia inwestora do spółki celowej Newco. Zobowiązania finansowe i wykonanie samej umowy zabezpieczone zostały hipotekami na łączną kwotę 50 mln. 760 tys. zł.

Materiały inwestora
Materiały inwestora
Materiały inwestora

W lutym bieżącego roku informowaliśmy też na naszym portalu, że Mazowiecki Wojewódzki Konserwator Zabytków zakończył trwającą prawie dwa lata procedurę dotyczącą wpisania terenu, na którym ma powstać ten wysokościowiec do otoczenia zabytków.

Dotyczyło ono terenu inwestycyjnego spółki PW, która na działce parafii św. Barbary zamierza wybudować biurowiec Roma Tower.

REKLAMA

Konserwator odmówił wpisu otoczenia zabytku, potwierdzając tym samym swoje wcześniejsze rozstrzygnięcia wydane na etapie uzgadniania planu miejscowego. Podjęta decyzja oznacza brak konserwatorskich ograniczeń dla realizacji inwestycji polegającej na budowie Roma Tower, która jest zgodna z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego.

Materiały inwestora
Materiały inwestora
Materiały inwestora
Materiały inwestora

170-metrowy wieżowiec Roma Tower został zaprojektowany przez pracownię Juvenes-Projekt. Powierzchnia do wynajęcia ma wynosić: 62 300 mkw. (powierzchnie biurowe klasy A). Pod budynkiem przewidziano podziemny parking z 245 miejscami postojowymi. W wieżowcu znajdą się także powierzchnie handlowe, sala konferencyjna i centrum fitness & SPA.

Realizacja wieżowca powinna rozpocząć się w I kw. 2023 roku.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA