Osiedle Europejskie w Gorzowie Wielkopolskim rozrasta sięźródło: Materiały inwestora

Osiedle Europejskie w Gorzowie Wielkopolskim rozrasta się

Kajtman
Kajtman
REKLAMA
Firma Budnex wprowadziła do sprzedaży kolejny etap Osiedla Europejskiego. To jedna z najdynamiczniej rozwijających się części Gorzowa. W nowym budynku powstanie jedynie 55 mieszkań, a klucze do lokali przyszli właściciele otrzymają już IV kwartale 2022 roku.
Powstające w zachodniej części miasta osiedle systematycznie się rozrasta. Jeszcze w lipcu do użytku oddanych zostanie kolejnych 120 mieszkań. Mimo to zainteresowanie lokalizacją nie słabnie. – To już trzeci budynek na Osiedlu Europejskim, który aktualnie mamy w sprzedaży. Mimo, że termin oddania mieszkań jest dość odległy, lokale i tak cieszą się sporym zainteresowaniem – mówi Patryk Macioszek, kierownik Biura Sprzedaży Budnex w Gorzowie. – Osiedle prężnie się rozwija. Na przestrzeni półtorej dekady zrealizowaliśmy tutaj już 14 budynków, w których zamieszkało ok 6 tys. osób. Dla popularności tej lokalizacji nie bez znaczenia jest rozwój pobliskiej strefy ekonomicznej – dodaje. Za projekt kolejnego etapu Osiedla Europejskiego odpowiada również architekt Piotr Wiśniewski, a generalnym wykonawcą jest firma Budnex. 
We wprowadzonym do sprzedaży budynku znajdą się lokale o powierzchni od 34 do 74 mkw. Wszystkie realizowane mieszkania będą miały balkony lub tarasy. To właśnie te drugie, w czasach pandemii są szczególnie poszukiwane. W nowej inwestycji znajdą się lokale z tarasami od 11 do 48 mkw. W projekcie przewidziano zarówno indywidualne garaże jak i miejsca garażowe w podziemnej hali. 
Mimo że systematycznie w tej lokalizacji powstają nowe budynki, Osiedle Europejskie w obecnym kształcie to zaledwie zalążek inwestycji, która docelowo ma zostać zrealizowana. W przeciągu piętnastu lat wybudowano ok. 30 proc. osiedla, które przewidziane jest w tutaj planem miejscowym. Finalnie w tej części Gorzowa będzie mogło zamieszkać ponad 15 tys. osób.
REKLAMA
Wraz z rozwojem inwestycji deweloper podjął kroki w kierunku podniesienia atrakcyjności całego osiedla z myślą o jego obecnych, jak i przyszłych mieszkańcach. W marcu tego roku firma Budnex ogłosiła konkurs na opracowanie koncepcji zagospodarowania Placu Centralnego Osiedla Europejskiego wraz zielonymi dojściami do niego. To blisko 3 ha terenów wspólnych. Do współpracy przy przeprowadzeniu konkursu zaproszona została Politechnika Poznańska. To spośród prac złożonych przez studentów tej uczelni wyłoniony zostanie zwycięski projekt. Wyniki konkursu mają być znane już niebawem. Zagospodarowanie wspólnych terenów realizowane będzie etapami i na koszt dewelopera. 
To jednak nie koniec zmian na osiedlu. Powstają kolejne lokale handlowe i usługowe. Jest też mała gastronomia. Przy ul. Londyńskiej 9 z inicjatywy władz miejskich i firmy Budnex powstaje także  pierwsze publiczne przedszkole w lokalu przygotowanym przez dewelopera. Wraz z nowym rokiem szkolnym otwarty zostanie prywatny żłobek. Mieszkańcy nie ustają również w zabieganiu o realizację na osiedlu ogólnodostępnego boiska typu orlik. 
Źródło: materiały prasowe

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA