Pakersi najemcą biur serwisowanych Quickwork we wrocławskim kompleksie Quorum Cavatina Holding S.A.

Pakersi najemcą biur serwisowanych Quickwork we wrocławskim kompleksie Quorum

Orzech
Orzech
Quorum
adresWrocław, Sikorskiego 13
inwestorCavatina Holding S.A.
projektantCavatina Holding S.A.
REKLAMA

Przedsiębiorstwa chętniej korzystają z tzw. biur serwisowanych. Tego typu przestrzenie oferuje Quickwork, a jednym z jego klientów zostali Pakersi – przedsiębiorstwo logistyczne, które wynajęło powierzchnię w Quorum we Wrocławiu.

Pandemia sprawiła, że wiele firm realizowało swoje zadania w formie zdalnej, jednak już od dłuższego czasu obserwujemy stopniowy powrót do pracy w tradycyjnym modelu stacjonarnym. Coraz częściej stosowanym rozwiązaniem, na jakie decydują się przedsiębiorstwa z różnych branż, jest najem tzw. biur serwisowanych. Tego typu przestrzenie oferuje Quickwork, a jednym z jego klientów zostali Pakersi. Polskie przedsiębiorstwo logistyczne wynajęło powierzchnię w należącej do Cavatina Holding inwestycji Quorum we Wrocławiu.

Posiadanie własnego biura to wyzwanie zarówno na poziomie administracyjnym, jak i ekonomicznym. Jego urządzenie czy bieżąca obsługa generuje duże koszty, które mogą stanowić barierę dla rozwoju samego biznesu.

– W związku ze stałym rozwojem naszej firmy poszukiwaliśmy biura, które spełni nasze oczekiwania na poziomie administracyjno-finansowym, jak również w kontekście jego funkcjonalności i gwarancji komfortu dla pracowników Pakersów. Z tych powodów postanowiliśmy skorzystać z oferty biur serwisowanych Quickwork w kompleksie Quorum. Bardzo ważny był dla nas fakt, iż za bieżące zarządzanie przestrzeniami odpowiada operator, dzięki czemu możemy w pełni skoncentrować się na naszej pracy i dalszym rozwoju. Elastyczna umowa najmu daje nam duże poczucie wygody i bezpieczeństwa, a w perspektywie – możliwość rozszerzenia współpracy na korzystnych warunkach – mówi Kamil Kik, Pakersi.

Założona w 2012 roku firma Pakersi to ogólnopolska sieć punktów kurierskich. Pakersi zapewniają możliwość odbiorów i nadań przesyłek największych przewoźników w Polsce i Europie, w tym m.in. InPost, GLS, Poczty Polskiej, DHL czy UPS.

Cavatina Holding S.A.
Cavatina Holding S.A.
Cavatina Holding S.A.
REKLAMA
Cavatina Holding S.A.

Rośnie popularność biur serwisowanych

Współpraca Quickwork z Pakersami to kolejny przykład potwierdzający rosnącą popularność biur serwisowanych wśród polskich przedsiębiorstw. Z czego to wynika?

– W dużym uproszczeniu biuro serwisowane to gotowe miejsce do pracy, w którym pracownik potrzebuje jedynie laptopa, aby realizować swoje obowiązki służbowe. Jako operator tego typu powierzchni proponujemy naszym klientom nowoczesne i estetyczne przestrzenie wyposażone w niezbędny sprzęt, zapewniamy dostęp do Internetu oraz innych mediów, odpowiadamy za funkcjonowanie recepcji, obsługę przesyłek kurierskich i utrzymanie czystości, a także oferujemy dostęp do sal konferencyjnych czy wsparcie wykwalifikowanego personelu administracyjnego. Cieszymy się, że to tego grona dołączyli Pakersi – mówi Anna Dul, Leasing Manager w Quickwork – biura serwisowane.

Cavatina Holding S.A.
Cavatina Holding S.A.
Cavatina Holding S.A.

Istotnym atutem biur serwisowanych są także czynniki czysto finansowe. Korzystanie z nich nie wiąże się z koniecznością podpisywania długoterminowych umów (możliwe jest związanie się kilkumiesięczną umową, np. na okres trwania danego projektu), a klient płaci jedynie za powierzchnię, którą faktycznie użytkuje. Najem elastyczny oferuje również możliwość stopniowego powiększania biur wraz z rozwojem firmy (w ramach tzw. modelu „pay as you grow”).

Komentarze (0)

Napisz komentarz

Powierzchnie biurowe w Quorum

Quorum - Budynek D

Całkowita powierzchnia: 16167 m2
  • status budynku: gotowy
  • klasa budynku: A
  • liczba miejsc parkingowych: 81
  • współczynnik powierzchni wspólnych: 0.00
  • czynsz wywoławczy: 15.30
  • minimalny okres najmu (w latach): 5
  • współczynnik miejsc parkingowych: 1/72.0
  • liczba podziemnych miejsc parkingowych: 144