Panattoni otworzyło w Głogowie magazyn o powierzchni 35 000 mkw. dla FM LogisticPanattoni

Panattoni otworzyło w Głogowie magazyn o powierzchni 35 000 mkw. dla FM Logistic

Orzech
Orzech
REKLAMA

Panattoni, lider rynku nieruchomości powierzchni przemysłowych w Europie, z kolejną realizacją na Dolnym Śląsku. W Głogowie 25 października uroczyście otwarta została inwestycja dla FM Logistic. Operator logistyczny obsługuje tu sprzedaż e-commerce dla wiodącej sieci sklepów zoologicznych Maxi Zoo, należącej do Grupy Fressnapf.

Panattoni wzrasta na całym Dolnym Śląsku: firma przekroczyła 2 mln mkw. dostarczonej powierzchni. Deweloper m.in. ruszył ostatnio z największą inwestycją w regionie – Wrocław South Logistics Hub, która zajmie docelowo 247 000 mkw. Przedsiębiorstwo rozwija także inne lokalizacje w województwie, takie jak Legnica czy Głogów, w którym uroczyście otwarta została realizacja dla FM Logistic – operatora logistycznego działającego na 3 kontynentach. Firma wynajęła 35 000 mkw. w ramach Panattoni Park Głogów, a w uroczystości udział wzięli przedstawiciele Panattoni, FM Logistic, Fressnapf, a także władz miasta, na czele z prezydentem Głogowa, Rafaelem Rokaszewiczem.

Panattoni

FM Logistic podpisało długoletni kontrakt na składowanie towarów oraz obsługę logistyczną kanału e-commerce B2C wiodącej sieci sklepów zoologicznych Grupy Fressnapf, w Polsce działającej pod międzynarodową nazwą Maxi Zoo. Firma zakłada intensywny rozwój i szacuje, że liczba zamówień zrealizowanych w Głogowie dla indywidualnych klientów sieci w Polsce i Niemczech osiągnie liczbę nawet 4 mln zamówień w 2023 roku. Inwestycja pozwoli rozwinąć segment sprzedaży online Grupy Fressnapf, która posiada 1800 sklepów w 11 krajach Europy.

– Obecnie niemalże wszystkie branże rozwijają działalność online, a Panattoni stało się w ostatnich latach specjalistą w realizacji powierzchni dostosowanej do tych procesów. Już ok. 1/3 wszystkich naszych realizacji służy właśnie obsłudze e-commerce, co w samej Polsce stanowi ok. 4 mln m kw. Wszystko wskazuje na to, że udział w tej powierzchni sklepów zoologicznych będzie tylko rósł. W końcu sam handel elektroniczny karmy dla zwierząt domowych wzrósł w czasie pandemii o ponad 50 proc. Wielu światowych graczy w tym sektorze wskazuje, że handel online to nawet połowa ich sprzedaży. Grupa Fressnapf to doskonały przykład rozwijania tego kanału – mówi Damian Kowalczyk, Development Director Panattoni na Dolnym Śląsku i w województwie opolskim.

REKLAMA

– Głogów to nowy magazyn i nowy region na mapie lokalizacji FM Logistic w Polsce. Trafiliśmy tu szukając miejsca odpowiadającego potrzebom naszego klienta, dla którego bliskość granicy niemieckiej była kwestią kluczową. Tu idealnie w nasze potrzeby wpisała się inwestycja firmy Panattoni. Spotkaliśmy się też z bardzo pozytywnym przyjęciem ze strony władz miejskich, które są niezwykle pomocne i przychylne nowym przedsięwzięciom. Operacje logistyczne dla firmy Fressnapf prowadzimy w Głogowie już od czerwca br., przed nami kolejne wyzwania, zwiększenie ilości zamówień, wdrożenia z zakresie automatyzacji. Jesteśmy na to gotowi i cieszymy się, że możemy się rozwijać razem z naszymi klientami – mówi Yannick Buisson, Western and Central Europe Managing Director, FM Logistic.

Panattoni

Panattoni Park Głogów spełnia wymogi systemu certyfikacji BREEAM na poziomie Excellent, co oznacza nie tylko niższą emisję CO2 oraz mniejsze zużycie energii i wody, ale także większą troskę o wellbeing pracowników. Panattoni zadbało o analizę pomieszczeń biurowych pod kątem odpowiedniej akustyki, komfortu termicznego czy dostępu światła dziennego.

Dla operatora kluczowym atutem była doskonała lokalizacja inwestycji. Park położony jest ok. 110 km od granicy polsko-niemieckiej i w podobnej odległości od granicy południowej z Czechami. Zaledwie 10 km dzieli park od drogi S3, głównego korytarza transportowego w regionie, łączącego Głogów z Zieloną Górą czy Szczecinem oraz pozwalającego na sprawny dojazd do autostrady A4 na południu oraz A2 na północy. Dzięki sąsiadującej z Miejską Strefą Inwestycyjną infrastrukturze, pracownicy FM Logistic Panattoni Park Głogów mogą korzystać także z transportu kolejowego.

Panattoni Park Głogów to kompleks z międzynarodowym potencjałem. Położony jest ok. 110 km od granicy polsko-niemieckiej i w podobnej odległości od granicy południowej z Czechami. Zaledwie 10 km dzieli park od drogi S3, głównego korytarza transportowego w regionie, łączącego Głogów z Zieloną Górą czy Szczecinem oraz pozwalającego na sprawny dojazd do autostrady A4 na południu oraz A2 na północy. Dzięki sąsiadującej z Miejską Strefą Inwestycyjną infrastrukturze, najemcy kompleksu będą mogli skorzystać także z transportu kolejowego. Doskonała lokalizacja i realizacja inwestycji według najwyższych standardów zrównoważonego budownictwa sprawia, że Panattoni Park Głogów staje się idealnym wyborem dla każdego: w kompleksie doskonale odnajdzie się zarówno przedstawiciel branży logistycznej czy e-commerce jak i producent.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA