Panattoni rozbuduje rekordową inwestycję na Dolnym Śląsku – Park Wrocław Logistics South HubPanattoni

Panattoni rozbuduje rekordową inwestycję na Dolnym Śląsku – Park Wrocław Logistics South Hub

Orzech
Orzech
REKLAMA

Panattoni, lider rynku powierzchni przemysłowych, rozbudowuje rekordową inwestycję na Dolnym Śląsku – Panattoni Park Wrocław Logistics South Hub. Pierwszy etap objął 120 000 mkw. powierzchni spekulacyjnej, a całość została skomercjalizowana jeszcze w trakcie budowy. W tej samej formule deweloper zrealizuje kolejne 90 000 mkw., które dostarczy w III kw. br. Nowy obiekt spełni najwyższe na rynku standardy zrównoważonego budownictwa.

Panattoni Park Wrocław Logistics South Hub wybrali już najwięksi branży e-commerce i logistycznej. SHEIN zatrudni ok. 2000 pracowników, wynajmując powierzchnię 55 000 mkw. Z Magnic obsłuży znaczną część zachodniej Europy. DSV zajmuje aż 75 000 mkw.

W odpowiedzi na ogromne zainteresowanie lokalizacją, w najbliższych tygodniach Panattoni ruszy z kolejnym etapem inwestycji w Magnicach, w gminie Kobierzyce. Deweloper rozpocznie budowę 90 000 mkw. powierzchni spekulacyjnej, która zostanie dostarczona w październiku br. Realizacja doskonale sprawdzi się w obsłudze różnego rodzaju procesów: od produkcji, przez obsługę e-commerce i omnichannel, po logistykę i magazynowanie. Ponadto dzięki rozwiniętej infrastrukturze drogowej droga do granic czeskiej oraz niemieckiej zajmuje tylko około półtorej godziny, co pozwala na dogodną obsługę także zagranicznych rynków.

– Realizacja w Magnicach korzysta ze wszystkich atutów Dolnego Śląska – lokalizacji z potencjałem na obsługę europejskich rynków, doskonałego klimatu dla biznesu oraz wreszcie blisko 3-milionowej populacji. Ponadto w Indeksie Akademickości Miast, Wrocław zajmuje 3 miejsce w Polsce, zapewniając tym samym dopływ wykwalifikowanej kadry. Z Dolnego Śląska firmy mogą obsłużyć nawet 100 milionów odbiorców jednego dnia, dlatego jesteśmy pewni, że nowy etap Panattoni Park Wrocław Logistics South Hub bardzo szybko znajdzie najemców – mówi Damian Kowalczyk, Development Director w Panattoni.

Panattoni
REKLAMA

Korzyści nie tylko lokalizacyjne. Najemcy wybierając ten projekt otrzymają nowoczesną powierzchnię, wyposażoną w technologie pozwalające znacznie ograniczyć zużycie wody, energii, jak i zmniejszyć emisję CO2. Na dachu zostanie zamontowana instalacja fotowoltaiczna, a przed obiektem powstaną zielone strefy relaksu dla pracowników. Do ich dyspozycji pozostaną również punkty ładowania samochodów elektrycznych oraz miejsca carsharingowe. Wszystkie te rozwiązania na poziomie Excellent certyfikacji BREEAM mają na celu m.in. pomoc najemcom w spełnieniu wymagań unijnej taksonomii i dążeniu do zeroemisyjności.

Panattoni Park Wrocław South Hub przyciąga gigantów doskonałą lokalizacją. Inwestycja powstaje w Magnicach, w bezpośrednim sąsiedztwie trasy S8 przecinającej niemal cały kraj – od Białegostoku na północnym-wschodzie aż po Autostradową Obwodnicę Wrocławia (A8). Kompleks znajduje się także niedaleko autostrady A4, umożlwiającej sprawne połączenie z krajami Europy Zachodniej.

Panattoni tworzy gigantyczne platformy biznesowe

Dolny Śląsk to koło zamachowe zarówno krajowej gospodarki, jak i portfolio Panattoni. Deweloper dostarczył tu już blisko 2,1 mln mkw., a kolejne 200 000 mkw. pozostaje w budowie. Deweloper m.in. w II kw. br. rozpocznie realizację dwóch budynków o łącznej powierzchni 160 000 mkw. w ramach Wrocław Campus. Park, z którego już korzystają giganci branży logistycznej, e-commerce i automotive, przyciąga doskonałą lokalizacją blisko drogi S8 i węzła autostradowego Wrocław Południe (A4). W sąsiedztwie kompleksu znajdują się m.in. obiekty spółki Amazon, a w okolicy Wrocławia mieści się także kompleks koreańskiego LG, obejmujący największą w Europie fabrykę akumulatorów litowo-jonowych dla aut elektrycznych. To potwierdza ogromny potencjał biznesowy regionu.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA