Panattoni zrealizuje nową, wielką inwestycję w BytomiuPanattoni

Panattoni zrealizuje nową, wielką inwestycję w Bytomiu

Orzech
Orzech
REKLAMA

Panattoni, najaktywniejszy deweloper nieruchomości przemysłowych na świecie, z finansowaniem na realizację swojej pierwszej inwestycji w Bytomiu. Bank PEKAO S.A. udzielił kredytu w wysokości 80 mln euro na budowę Panattoni Park Bytom.

Wolumen powierzchni przemysłowych w województwie śląskim rośnie nieustannie, a w I kw. 2023 r. przekroczył 5 mln mkw., podczas gdy jeszcze 5 lat wcześniej nieznacznie przekraczał 2 mln mkw. Błyskawiczny rozwój branży nieruchomości przemysłowych napędza metamorfozę śląska z zagłębia wydobywczego w nowoczesne centrum przemysłowe Polski, w którym powstają zaawansowane technoogicznie fabryki, centra dystrybucyjne czy logistyczne. Ogromny potencjał województwa dostrzegają instytucje finansowe. Bank PEKAO S.A. udzielił kredytu w wysokości 80 mln euro z przeznaczeniem na realizację Panattoni Park Bytom – pierwszego w tej lokalizacji parku dewelopera, który w regionie dostarczył już 2,5 mln mkw.

– Panattoni Park Bytom to ogromny projekt, obejmujący aż 130 000 mkw. w nowej dla nas lokalizacji, w której widzimy wielki potencjał. Dostrzega go również bank PEKAO S.A., który na realizację udzielił nam kredytu w znaczącej kwocie 80 mln euro – mówi Karina Trojańska, Chief Financial Oficer w Panattoni. – Kolejne ośrodki województwa śląskiego przyciągają regionalnych i międzynarodowych gigantów z dziesiątek branż. Konsekwentnie wspieramy rozwój regionu dostarczając nowoczesne powierzchnie przemysłowe, a wsparcie instytucji finansowych jest niezbędne w dalszych wzrostach, dlatego dziękujemy dziękujemy bankowi PEKAO S.A., który współpracuje z nami po raz kolejny, uznając wagę naszych inwestycji – dodaje.

REKLAMA

– Bytom jest atrakcyjną lokalizacją dla biznesu, ponieważ łączy atuty regionu, takie jak dobre połączenia komunikacyjne, dostęp do wykwalifikowanej kadry pracowniczej i bogate zasoby uzbrojonych terenów. Należy też podkreślić otwartość i probiznesowe podejście władz lokalnych. Jednocześnie na tę chwilę miasto nie dysponuje jeszcze dużą ilością nowoczesnych powierzchni przemysłowych, dlatego widzimy ogromny potencjał do rozwoju – mówi Aurelia Rachtan, Senior Development Manager w Panattoni.

Panattoni

Panattoni Park Bytom I sprawdzi się doskonale zarówno do obsługi procesów logistycznych, magazynowych, jak i produkcyjnych, dodatkowo oferując przestrzenie socjalno-biurowe i infrastrukturę towarzyszącą, dostosowaną do działalności przyszłych najemców. Ponadto inwestycja o powierzchni 130 000 mkw. spełni najwyższe standardy z zakresu zrównoważonego budownictwa i uzyska certyfikację środowiskową metodą BREEAM na poziomie Excellent. Deweloper zastosuje rozwiązania ograniczające emisję CO2 czy zużycie energii i wody, a także zapewni podwyższoną izolacyjność ścian i dachów. Zaimplementuje też system inteligentnego oświetlenia i urządzenia HVAC. Ponadto pracownicy obiektów skorzystają m.in. ze stref zieleni przed biurami, infrastruktury dla rowerzystów, miejsc do ładowania samochodów elektrycznych i bardzo dobrego dostępu do komunikacji miejskiej.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA