Parking P+R Metro Kondratowicza czeka na kierowcówZTM Warszawa

Parking P+R Metro Kondratowicza czeka na kierowców

Orzech
Orzech
REKLAMA

W poniedziałek, 6 marca, uruchomiony został parking "Parkuj i Jedź" przy stacji Kondratowicza na linii metra M2. Jest tu ponad 100 miejsc parkingowych. Parking znajduje się po południowej stronie budynku urzędu dzielnicy Targówek.

Wjechać na niego można z ulicy św. Wincentego, a wyjechać w kierunku ulic Matki Teresy z Kalkuty i Gilarskiej. Drugi wjazd i wyjazd znajduje się przy ul. 20 Dywizji Piechoty WP – od skrzyżowania z L. Kondratowicza i Malborską.

107 miejsc

Kierowcy będą mieli do dyspozycji 107 miejsc postojowych, w tym dwa dla osób z niepełnosprawnościami. Miejsca parkingowe są czytelnie oznakowane, a miejsca dla osób z niepełnosprawnościami wyróżnione są kolorem niebieskim.

ZTM Warszawa

Parking będzie dostępny we wszystkie dni tygodnia w godz. 4:30-2:30. Pierwsze 20 minut jest bezpłatne. Kierowcy, którzy chcą zostawić samochód bez opłat na dłużej, muszą posiadać aktywny bilet ZTM: krótkookresowy (dobowy, 3-dniowy, weekendowy), lub długookresowy (30- i 90-dniowy) albo uprawnienia do bezpłatnych przejazdów.

REKLAMA

Uprawnienia do bezpłatnego parkowania na parkingu będą sprawdzali kontrolerzy Zarządu Transportu Miejskiego.

ZTM Warszawa

Dla samochodów i rowerów

Sieć parkingów "Parkuj i Jedź" w Warszawie to już 17 obiektów. Jest na nich blisko 4,8 tys. miejsc parkingowych dla samochodów (w tym ponad 100 dla osób z niepełnosprawnościami) oraz prawie 1000 dla rowerów. Na parkingach jest także 38 stanowisk do ładowania samochodów elektrycznych.

Źródło: Urząd m.st. Warszawy

Komentarze (1)

Napisz komentarz
Tomek(gość)
Tak miał wyglądać parking na Bródnie. Znajdźcie 5 różnic :D https://www.transport-publiczny.pl/img/20210118133816ParkingB2.jpg
REKLAMA