Peakside Capital podpisuje umowę z DPD Polska, które otwiera listę najemców City Point Targówek Materiały prasowe

Peakside Capital podpisuje umowę z DPD Polska, które otwiera listę najemców City Point Targówek

Orzech
Orzech
REKLAMA

Peakside Capital podpisało umowę najmu z DPD Polska, jedną z wiodących firm kurierskich, na 7 tys. mkw. powierzchni typu cross-dock na terenie parku City Point Targówek. Kompleks oferujący powierzchnie w ramach tzw. logistyki ostatniej mili jest aktualnie całościowo przebudowywany. Docelowo dostarczy blisko 100 tys. mkw. powierzchni komercyjnej o najwyższym standardzie i będzie największym miejskim obiektem logistycznym w Warszawie. Zgodnie z planem, DPD Polska wprowadzi się do gotowego obiektu jeszcze w tym roku.

City Point Targówek wchodzi w skład portfela logistycznego zakupionego przez Partners Group, wiodącą globalną firmę działającą na rynkach prywatnych w imieniu swoich klientów oraz Peakside Capital Advisors w ramach joint venture. Oprócz inwestycji na Targówku w skład portfela wchodzą jeszcze dwa podwarszawskie parki magazynowe: Logistics Point Raszyn oraz Logistics Point Piaseczno.

City Point Targówek znajduje się na terenie warszawskiego Targówka przy ul. Matuszewskiej 14. Aktualnie prowadzona jest gruntowna przebudowa wszystkich budynków. Pierwszy z nich, liczący 7 tys. mkw. obejmie DPD Polska. Magazyn zostanie przekazany do użytkowania w IV kwartale br.

Po zakończeniu przebudowy, kompleks dostarczy łącznie blisko 100 tys. mkw. najnowocześniejszej w Warszawie powierzchni przeznaczonej przede wszystkim do obsługi tzw. logistyki ostatniej mili. Ten największy miejski park logistyczny charakteryzować będą nowoczesne rozwiązania ekologiczne. Do budowy wykorzystywane są materiały posiadające certyfikat środowiskowy lub pochodzące z recyklingu, z zerową lub niską emisją LZO. Na dachach zamontowana zostanie instalacja fotowoltaiczna, która zapewni parkowi co najmniej 10 proc. całkowitego zapotrzebowania na energię. Jednocześnie zainstalowany zostanie nowoczesny system zarządzania budynkami (BMS). W ramach parkingów wydzielone zostaną miejsca do ładowania pojazdów elektrycznych oraz wiaty rowerowe.

REKLAMA

Kompleks wzbogacą tereny zielone, a także strefa rekreacyjna z siłownią plenerową. Przebudowa ma zapewnić uzyskanie certyfikatu BREEAM na poziomie Excellent, LEED na poziomie Gold oraz certyfikatu WELL.

Materiały prasowe

Park logistyczny na warszawskim Targówku jest idealną lokalizacją dla firm kurierskich takich jak DPD Polska. Spełnia oczekiwania sektora e-commerce i innych najemców poszukujących miejskiej powierzchni logistycznej lub niewielkiej powierzchni produkcyjno- magazynowej w bliskiej odległości od centrum Warszawy. W ramach nieruchomości oferowane są różnej wielkości moduły built-to-suit dostosowane do konkretnych potrzeb najemców oraz nowoczesne powierzchnie biurowe.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA