Pierwszy budynek parku magazynowego Hillwood Łódź Górna wynajęty w całościźródło: Hillwood

Pierwszy budynek parku magazynowego Hillwood Łódź Górna wynajęty w całości

Orzech
Orzech
REKLAMA
Deweloper Hillwood Polska zakończył komercjalizację pierwszego budynku w parku logistycznym Łódź Górna. Magazyn o powierzchni 73 tys. mkw. zajmie jedna firma. Wszystkie prace adaptacyjne zostały już zrealizowane.

Hillwood Łódź Górna to park magazynowy, który docelowo składać się będzie z dwóch budynków o łącznej powierzchni około 160 tys. mkw.Obiekt zlokalizowany jest przy ul. Józefów, w południowej części Łodzi, w bezpośrednim sąsiedztwie planowanego, nowego odcinkaTrasy Górnej.
– Aglomeracja łódzka, dzięki swojej centralnej lokalizacji i doskonale rozwiniętej infrastrukturze drogowej, cieszy się niesłabnącym popytem ze strony najemców. Jest to również jedna z priorytetowych lokalizacji dla inwestycji Hillwood Polska – mówi Wojciech Dachniewski, Business Development Director Hillwood Polska. – Pandemia jeszcze bardziej przyspieszyła rozwój i tak dynamicznie rosnącej branży e-commerce. Od marca tego roku coraz więcej klientów wybiera bezpieczne, bezkontaktowe zakupy w sieci, a w konsekwencji sklepy internetowe potrzebują więcej magazynów na swoje towary. Nie dziwi więc fakt, że mamy coraz więcej zapytań od klientów z sektora handlu internetowego.
Według aktualnych danych rynkowych, w pierwszych trzech kwartałach 2020 roku najemcy wynajęli w Polsce Centralnej 491 tys. mkw., co po stolicy i Górnym Śląsku, daje temu regionowi trzecie miejsce w kraju.
REKLAMA
Hillwood wybudował w tym regionie także magazyny w Strykowie i Kutnie. Kolejne projekty planuje m.in. w Zgierzu, Rawie Mazowieckiej i okolicach Łowicza.
Źródło: Hillwood

Komentarze (2)

Napisz komentarz
romson(gość)
Bardzo cieszę się, że ten region się rozwija
tak(gość)
tak
REKLAMA