Północna część Wrocławia zyskała blisko 8 km nowej sieci ciepłowniczejźródło: Kogeneracja S.A.

Północna część Wrocławia zyskała blisko 8 km nowej sieci ciepłowniczej

Orzech
Orzech
REKLAMA
Stolica Dolnego Śląska wzbogaciła się o kolejne kilometry nowej sieci ciepłowniczej. Na północy Wrocławia 8 kilometrów tejże sieci wybudowała firma Kogeneracja S.A. - czołowy producent i dystrybutor ciepła w Polsce. 
Dzięki nowej inwestycji będzie można przyłączyć do sieci ciepłowniczej odbiorców indywidualnych, którzy do tej pory używali przydomowych instalacji grzewczych. Ciepło będzie przesyłane z Elektrociepłowni Zawidawie, należącej do Kogeneracji S.A.
W pierwszym etapie zrealizowanym w 2019 r., powstała sieć ciepłownicza, która objęła odcinek od ul. Bierutowskiej do ul. Dobroszyckiej. W drugim etapie, który właśnie się zakończył, rozbudowana została sieć od ul. Królewskiej wzdłuż Zatorskiej
W następnym etapie powstanie odcinek sieci od ul. Zatorskiej do ul.  Stoczniowej oraz do ul. Masztowej, którego oddanie zaplanowano na ostatnie dni grudnia br. W kolejnych latach przewidywane jest sukcesywne podłączanie odbiorców do infrastruktury sieciowej.
Dzięki tej całej inwestycji o całkowitej długości ok. 8 km docelowo potrojony zostanie zasięg sieci na tym obszarze Wrocławia, umożliwiając nowym odbiorcom, użytkującym do tej pory przydomowe instalacje grzewcze, korzystanie z ciepła sieciowego produkowanego w nowoczesnej, zasilanej gazem elektrociepłowni należącej do Kogeneracji S.A.
Całkowity koszt projektu budowy sieci na wrocławskim Zawidawiu ma się zamknąć kwotą ponad 11 mln zł. Inwestycja zostanie w dużej części sfinansowana z pieniędzy pochodzących z funduszy europejskich, z Programu "Infrastruktura i Środowisko 2014 - 2020".

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA