Gdzie po mieszkania z krótkim terminem odbioru

Gdzie po mieszkania z krótkim terminem odbioru

Polska
Kajtman
Kajtman
REKLAMA
W których osiedlach klucze do mieszkań odbierzemy najszybciej? Jakie dwu i trzypokojowe lokale kupimy jeszcze w inwestycjach, które będą gotowe do lata? Sondę prezentuje serwis nieruchomości Dompress.pl.
Mirosław Kujawski, członek zarządu LC Corp S.A.Z początkiem przeszłego roku planujemy przekazać klucze do mieszkań m.in. w inwestycjach osiedle Grzegórzecka, Centralna, 5. Dzielnica i Słoneczne Miasteczko w Krakowie oraz w projekcie Przy Alejach w Gdańsku. Oferta w tych osiedlach jest już w zasadzie wyprzedana. Ostatnie wolne mieszkania zostały w osiedlu Słoneczne Miasteczko. Szerszą ofertę mieszkań mamy w kolejnych etapach tych inwestycji. Zaledwie 3 proc. mieszkań w naszej ofercie to gotowe mieszkania, kolejne 3 proc. to lokale, które zostaną oddane w ciągu najbliższych 6-9 miesięcy. Większość mieszkań wyprzedajmy na wczesnym etapie realizacji projektów.
Wioletta Kleniewska, dyrektor marketingu i sprzedaży w Polnord S.A.Jeszcze w bieżącym roku zamierzamy zamknąć czwarty etap osiedla 2 Potoki w Gdańsku oraz czwarty etap City Parku w Łodzi. W pierwszym kwartale przyszłego roku oddany do użytku zostanie również drugi etap Stacji Kazimierz w Warszawie oraz drugi i trzeci etap Bramy Sopockiej w Gdyni. Do końca drugiego kwartału klucze odbiorą mieszkańcy budynku A1 Brzozowego Zakątka w warszawskim Wilanowie, trzech pierwszych budynków osiedla Chabrowe Wzgórze w Kowalach koło Gdańska oraz trzeciego etapu Ku Słońcu w Szczecinie.  Spośród tych projektów najtańsze mieszkanie dwupokojowe, w cenie ponad 183 tys. zł, znajdziemy w 2 Potokach. W City Parku oraz Ku słońcu natomiast zapłacimy za dwa pokoje około 210 tys. zł. By nabyć trzypokojowe mieszkanie w 2 Potokach wystarczy 187 tys. zł, w City Parku będzie to wydatek ok. 280 tys. zł, zaś w osiedlu Ku Słońcu 291 tys. zł. Najmniejsze powierzchnie dostępne w układach dwupokojowych kształtują się w zależności od projektu od 38 do 54 mkw. Najmniejsze mieszkania trzypokojowe w różnych lokalizacjach liczą od 46 do 66 mkw.
Michał Sapota, prezes zarządu Murapol S.A.Wśród projektów deweloperskich, w których planujemy oddać mieszkania do połowy 2017 roku znajduje się V etap Osiedla Vivaldiego w Gdańsku, budynek C Nowej Toskanii we Wrocławiu, Murapol Nowy Bażantów w Katowicach budynek 10., 2. etap Murapol Bieńczycka w Krakowie, budynek 5. Murapol Garbarnia w Krakowie oraz budynki 6, 7 i 8 osiedla Królewskie Tarasy w Krakowie/Wieliczce. We wszystkich inwestycjach mamy jeszcze w sprzedaży mieszkania dwu i trzypokojowe.
Krzysztof Foder, dyrektor sprzedaży i marketingu Bouygues Immobilier PolskaNa przełomie drugiego i trzeciego kwartału 2017 roku planujemy oddać do użytku mieszkania w projekcie Belleville przy ulicy Pięknej we Wrocławiu. Najmniejsze mieszkanie dwupokojowe dostępne w tej chwili w ofercie ma powierzchnię ponad 38 mkw., a trzypokojowe ponad 51 mkw. W Warszawie w 2017 roku oddamy do użytku trzy inwestycje: Union Apartamenty, Jardin Bemowo i La Premiere. W przypadku tych osiedli najmniejsze dostępne mieszkania dwupokojowe mają powierzchnię, odpowiednio: 46 mkw., 39 mkw. i 42 mkw. Mieszkania trzypokojowe z kolei odpowiednio: 57 mkw., 57 mkw. i 61 mkw.
Mirosław Bednarek, prezes zarządu Matexi PolskaJeśli chodzi o najbliższe planowane odbiory lokali w naszych inwestycjach to pierwsi klienci, którzy dokonali zakupu w drugim etapie osiedla Kolska od Nowa w Warszawie odbiorą klucze do mieszkań jeszcze przed końcem bieżącego roku. W tej inwestycji ceny dostępnych jeszcze mieszkań dwupokojowych zaczynają się od 7973 zł/mkw., a lokali trzypokojowych od 8359 zł/mkw. W czasie wakacji planujemy również ukończenie warszawskich Apartamentów na Marymoncie, gdzie najtańsze mieszkania są do nabycia w cenie od 9917 zł/mkw.
Zuzanna Kordzi, dyrektor ds. handlowych w ECO ClassicMamy jeszcze w sprzedaży ostatnie mieszkania w zakończonych inwestycjach oraz lokale w trzecim etapie gdańskiej inwestycji Wolne Miasto, które będą oddane na początku 2018 roku. W inwestycji Wolne Miasto najmniejsze mieszkanie dwupokojowe ma 34 mkw. i kosztuje 5,3 tys. zł/mkw., mieszkania trzypokojowe zaczynają się od 50 mkw. i są w sprzedaży w kwocie 5,1 tys. zł/mkw. W warszawskiej inwestycji Hubertus najmniejsza dwójka ma 51 mkw. i jest w cenie 8450 zł/mkw., a najmniejsze mieszkanie trzypokojowe ma 69 m2 i kosztuje 7,8 tys. zł/mkw. 
Janusz Miller, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu Home Invest Do lata klienci odbiorą klucze do mieszkań w drugim etapie inwestycji Na Sokratesa, która jest realizowana na warszawskich Bielanach w pobliżu stacji metro Młociny, a także w inwestycji Monte Verdi powstającej w dzielnicy Włochy przy ulicy Popularnej. Najmniejsze mieszkania dwupokojowe w inwestycji Na Sokratesa dostępne są od powierzchni ponad 43 mkw., a trzypokojowe od ponad 53 mkw. Z kolei w projekcie Monte Verdi oferujemy najmniejszą dwójkę o metrażu ponad 40 mkw., a trójki od 53 mkw. 
Aneta Michalska, reprezentująca Grupę InwestObecnie prowadzimy 6 inwestycji w różnych lokalizacjach w Warszawie. W grudniu 2016 roku planujemy rozpoczęcie przekazywania mieszkań w budynku przy ulicy Kordeckiego 45 na Pradze Południe. W styczniu 2017 roku zakończymy budowę inwestycji przy ulicy Tarnobrzeskiej 3 na Olszynce Grochowskiej. Przed przyszłorocznymi wakacjami zamierzamy ucieszyć gotowymi do odbioru mieszkaniami także nabywców lokali w inwestycji Garibaldiego 5 przy Rondzie Wiatraczna. Ceny mieszkań dwu i trzy pokojowych w tych projektach zaczynają się od 6,9 tys. zł/mkw.  
REKLAMA
Tomasz Sujak, członek zarządu Archicom S.A.Większość mieszkań sprzedajemy już na etapie budowy. W ofercie mamy też lokale gotowe, do których można odebrać klucze od razu po podpisaniu umowy. Do czerwca 2017 roku do użytkowania oddane zostaną kolejne etapy wrocławskich inwestycji: Cztery Pory Roku, Olimpia Port oraz Słoneczne Stabłowice, a także osiedla Na Krzyckiej i Na Ustroniu.Najtańsze dwupokojowe mieszkanie, oferujemy aktualnie w inwestycji Na Ustroniu i jest to lokal o powierzchni ponad 46 mkw. w cenie 247 tys. zł. W inwestycji Słoneczne Stabłowice mamy natomiast gotowe do odbioru trzypokojowe mieszkanie o metrażu 52 mkw., za które trzeba zapłacić 270 tys. zł. 
Yael Rothschild, prezes zarządu Mill-Yon GdańskNaszą gotową inwestycją jest Aura Park Wilanów w Warszawie. Ukończone mieszkania mamy również w projekcie Aura Garden w warszawskiej Białołęce. 
Małgorzata Ostrowska, członek zarządu oraz dyrektor pionu marketingu i sprzedaży w J.W. Construction Holding S.A.W kilku naszych inwestycjach mieszkańcy odbiorą klucze do mieszkań jeszcze przed wakacjami. Należy do nich warszawski projekt Villa One, w którym dostępne są dwupokojowe mieszkania o powierzchni około 44 mkw. i trzypokojowe o metrażu od 50 mkw. w cenie 6350 zł/mkw. W Zielonej Dolinie klienci znajdą mieszkania dwupokojowe o powierzchni od ponad 36 mkw. za 5900 zł/mkw. lub 44 metrowe w cenie od 5300 zł/mkw.W projekcie Bernadowo Park w Gdyni oferujemy dwupokojowe lokale o metrażu od 41 mkw. w cenie 7550 zł/mkw. i trzypokojowe o powierzchni 54 mkw. za 7400 zł/mkw. W warszawskiej Bliskiej Woli zostały pojedyncze mieszkania trzypokojowe o powierzchni od 53 mkw. w cenie od 7600 zł/mkw. i 84 mkw. w kwocie od 6900 zł/mkw.W katowickim osiedlu Nowe Tysiąclecie także mamy w sprzedaży mieszkania, do których klienci odbiorą klucze do wakacji. Dwa pokoje o powierzchni 44 mkw. można nabyć w cenie 5353 zł/mkw., a trzy o metrażu 61 mkw. są do kupienia w cenie 5050 zł/mkw. 
Michał Świderski, dyrektor sprzedaży i marketingu w Marvipol DevelopmentNajtańsze mieszkanie dwupokojowe, jakie możemy zaoferować znajduje się w warszawskiej inwestycji Riviera Park, jest dostępne w cenie ponad 268 tys. zł brutto, natomiast lokale trzypokojowe są dostępne w kwocie od 355 tys. zł brutto. 
Monika Zabłocka, reprezentująca Przedsiębiorstwo Budownictwa OgólnegoW inwestycji w Nowej Soli zlokalizowanej przy Armii Krajowej klucze do mieszkań klienci otrzymają jeszcze w listopadzie br., a w osiedlu Czarkowo w Zielonej Górze w kwietniu 2017 roku. W Nowej Soli mieszkanie dwupokojowe o powierzchni 42 mkw. można kupić w cenie ponad 143 tys. zł, a trzypokojowe o metrażu 67 mkw. za przeszło 230 tys. zł. W inwestycji Czarkowo dwa pokoje o powierzchni 42 tys. mkw. są do nabycia w kwocie ponad 143 tys. zł, a trzy o metrażu prawie 55 mkw. za 186 tys. zł.
Roma Peczyńska, dyrektor e-marketingu RED Real Estate DevelopmentGotowe mieszkania mamy do zaoferowania w osiedlu Red Park w Poznaniu, w którym dwupokojowy lokal można kupić w cenie 230 tys. zł. Osoby poszukujące większej przestrzeni mogą zdecydować się na trzypokojowe mieszkanie za 319 tys. zł. W momencie oddania budynków do użytku w naszych projektach większość lokali ma już właścicieli.
Beata Białopotocka, pełnomocnik zarządu ds. sprzedaży Awbud DeveloperGotowe mieszkania oferujemy w dwóch inwestycjach we Wrocławiu. W projekcie Akacjowy Zakątek dwupokojowe mieszkania o powierzchni od 46 do 54 mkw. są w sprzedaży w cenie od ponad 213 tys. zł do 252 tys. zł, a trzypokojowe z aneksem kuchennym o metrażu 61 mkw. w kwocie ponad 298 tys. zł. W inwestycji przy ulicy Nenckiego mieszkania trzypokojowe z aneksem kuchennym o pow. od 48 do 52 mkw. są dostępne w cenie 311 tys. zł do 336 tys. zł., a trzypokojowe z oddzielną kuchnią o pow. 56 mkw. w cenie ponad 361 tys. zł.
Przemysław Bednarczyk, wiceprezes zarządu Waryński S.A. Grupa HoldingowaObecnie prowadzimy proces przekazywania kluczy do lokali w drugiej fazie Miasta Wola w Warszawie. W inwestycji, w której zaplanowaliśmy 113 mieszkań, aż 112 lokali znalazło już swoich nabywców. Do lata oddamy do użytkowania także mieszkania powstające w drugiej fazie warszawskiej Stacji Kazimierz. Również ten projekt cieszy się bardzo dużą popularnością, dotychczas sprzedaliśmy ponad 90 proc. ze 111 oferowanych lokali. W ofercie pozostało kilka mieszkań, w tym funkcjonalne lokale dwupokojowe o powierzchni od 48 do 53 mkw.
Jerzy Kłeczek, specjalista ds. marketingu w Activ Investment Do wakacji 2017 roku gotowe mieszkania będą w krakowskiej inwestycji przy ulicy Banacha, ale w tym projekcie najmniejsze lokale zostały już wyprzedane. W Katowicach gotowy będzie pierwszy etap osiedla Karoliny, w tej inwestycji także nieduże mieszkania nie są już dostępne.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA