MLP Group przekazało firmie Piotr i Paweł 8,5 tys. mkw. powierzchni magazynowej

MLP Group przekazało firmie Piotr i Paweł 8,5 tys. mkw. powierzchni magazynowej

Poznań
Kajtman
Kajtman
REKLAMA

MLP Group, wiodący deweloper powierzchni magazynowych w Polsce, oddał do użytkowania firmie Piotr i Paweł blisko 8500 m2 powierzchni w parku logistycznym MLP Poznań.


MLP Group przekazał do użytkowania 8040 m2 powierzchni magazynowej oraz 400 m2 powierzchni biurowo-socjalnej w rozbudowywanym parku MLP Poznań.


„Obiekt od początku do końca był budowany pod potrzeby firmy Piotr i Paweł. Powierzchnia została podzielona na kilka obszarów, pod różne zakresy temperatur. Wybudowano pomieszczenie maszynowni chłodniczej. Standard obejmował lokalne wzmocnienia konstrukcji głównej, zapewniające możliwość zamontowania dodatkowych urządzeń chłodniczych. Obiekt został wyposażony w stację transformatorową o dużej mocy. Wykonano również podposadzkową instalację kanalizacji oraz
zamontowano dłuższe bramy od standardowych, aby zminimalizować dostawanie się zimnego powietrza i zagwarantować szczelność bram. Obiekt wyposażono również w betonową rampę przylegającą do hali o wymiarach 12x6 m z podjazdem” – powiedziała Dorota Jagodzińska-Sasson, Członek Zarządu MLP Group.

 

REKLAMA

Docelowo na terenie parku MLP Poznań zajmującego obszar ponad 19 hektarów  znajdą się cztery hale o łącznej powierzchni około 102 000 m2. Powstające centrum jest bardzo dobrze zlokalizowane, znajduje się w miejscowości Koninko, około 15 km od centrum Poznania. Zaledwie  w odległości 4,5 km znajduje się wjazd na autostradę A2. Z kolei 1,5 km dzieli obiekt od drogi szybkiego ruchu "jedenastki”.

 

Firma Piotr i Paweł, zarządzająca ogólnopolską siecią sklepów detalicznych, wywodzi się z Poznania, gdzie powstawały jej pierwsze placówki handlowe. Dzięki podpisanej umowie z MLP Group firma będzie dysponowała kolejnym centrum logistycznym  w okolicach Poznania. Obecnie posiada już 100 sklepów w 57 miastach w całym kraju. Średnia powierzchnia sprzedażowa wynosi 1100 m2, a asortyment sięga 15 000 pozycji.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA