Poznań przyciąga wielki biznes!

Poznań przyciąga wielki biznes!

Artykuł sponsorowany
Głogowska 19 i 19a
adresPoznań, ul. Głogowska 19 i 19a
komercjalizacjaOrange Polska
REKLAMA

Stolica Wielkopolski to od lat jedno z najbardziej atrakcyjnych miejsc do inwestowania w Polsce. Liczba realizowanych tam projektów deweloperskich rośnie, a miasto pozostaje wiodącym ośrodkiem biznesowym w kraju. W samym centrum tej dynamicznie rozwijającej się metropolii Orange Polska sprzedaje nieruchomość o dużym potencjale inwestycyjnym.

Poznań pozostaje jednym z najbardziej atrakcyjnych miejsc do inwestowania w Polsce. Miasto podąża za aktualnymi trendami, odpowiadając na współczesne potrzeby jego mieszkańców, ale również pracodawców. Jako silny ośrodek akademicki zapewnia dostęp do wykwalifikowanej kadry specjalistów z różnych dziedzin. Bogaty talent pool jest kluczem do niskiego poziomu bezrobocia i zadowolonych inwestorów – mówi Katja Lozina, Dyrektor Biura Obsługi Inwestorów z Urzędu Miasta Poznania, cytowana w raporcie BEAS (Business Environment Assessment Study).

Orange Polska, Nieruchomość na sprzedaż w Poznaniu przy ulicy Głogowskiej 19 i 19a

Deweloperzy aktywni na rynku biurowym, do miasta ciągną też studenci

Poznań przeżywa obecnie boom na rynku nieruchomości biurowych, z rosnącym popytem i ofertą nowoczesnej przestrzeni. Deweloperzy koncentrują się na projektach, które odpowiadają na potrzeby firm z sektora nowych technologii i usług dla biznesu, zapewniając infrastrukturę wspierającą innowacyjność i efektywną pracę.

Pomimo wzrostu znaczenia hybrydowego modelu pracy, poznański rynek biurowy rozwija się w dalszym ciągu bardzo stabilnie przy stałej, umiarkowanej dynamice. Porównując Poznań do innych większych miast regionalnych, stabilny rozwój zdaje się być dużo istotniejszy niż wysoka dynamika wzrostu. Potwierdza to jeden z niższych w Polsce wskaźników powierzchni niewynajętej, który na koniec 2023 roku ukształtował się na poziomie 14,7% – wylicza Grzegorz Bobrowski, Manager of Poznań Office, Cushman & Wakefield.

Do stolicy Wielkopolski ciągnie też studentów. Na 26 poznańskich uczelniach studiuje blisko 120 tys. studentów, a niemal 30 tys. absolwentów rocznie zasila lokalny rynek pracy. To czyni Poznań atrakcyjnym miejscem dla młodych ludzi pragnących zdobyć wysokiej jakości wykształcenie. Uczelnie w Poznaniu oferują szeroki wachlarz kierunków studiów, co w połączeniu z intensywną współpracą z lokalnym biznesem, tworzy doskonałe warunki do rozwoju zawodowego już na etapie studiów.

Orange Polska, Nieruchomość na sprzedaż w Poznaniu przy ulicy Głogowskiej 19 i 19a

Zainwestuj w sercu prężnie rozwijającej się metropolii

To właśnie w centrum tego dynamicznie rozwijającego się miasta, w sąsiedztwie Międzynarodowych Targów Poznańskich, bardzo atrakcyjną nieruchomość inwestycyjną sprzedaje Orange Polska. Chodzi o teren przy ulicy Głogowskiej 19 i 19a, który nie jest objęty planem miejscowym. Zgodnie z zapisami Studium, jego przeznaczenie to zabudowa mieszkaniowa wielorodzinna i usługowa.

W skład sprzedawanej nieruchomości, którą aktualnie można kupić w promocyjnej cenie 14 mln złotych netto, wchodzą budynki o łącznej powierzchni 8 666 metrów kwadratowych. Grunty zajmują łącznie 5 344 metry kwadratowe.

Pomieszczenia wewnątrz o powierzchniach około 20-25 metrów kwadratowych każde, zaaranżowano w układzie gabinetowym. Ponadto w budynkach znajdują się sale konferencyjne, open space’y oraz pomieszczenia socjalne. Obiekty wyposażone są w windy osobowo-towarowe – opisują doradcy Orange Polska.

REKLAMA
Orange Polska, Nieruchomość na sprzedaż w Poznaniu przy ulicy Głogowskiej 19 i 19a

Doskonała lokalizacja i duży potencjał inwestycyjny

Na gruncie znajduje się również budynek mieszkalny. Aktualnie jest on niezasiedlony, a nowy właściciel będzie mógł go zaadaptować wedle własnych potrzeb. Z kolei atutem jednego z obiektów magazynowych są bardzo wysokie stropy – o wysokości 5 metrów oraz duże przestrzenie do zagospodarowania – nawet 300 metrów kwadratowych. Pozostałe pomieszczenia mają powierzchnię od 20 do 50 metrów kwadratowych.

Ze względu na różnorodne funkcje przewidziane w planie miejscowym, nieruchomość ma duży potencjał inwestycyjny. Aktualne powierzchnie biurowe przeznaczyć można choćby na cele handlowe i usługowe – podkreśla Elżbieta Rabajczyk, doradca sprzedaży z Orange Polska.

Dodajmy, że obecnie na terenie ogrodzonej działki znajduje się utwardzony plac na około 20 miejsc postojowych, a przy drodze mieści się parking publiczny. Nieruchomości sprzedawane przez Orange Polska są położone w strefie ochrony konserwatorskiej.

Orange Polska, Nieruchomość na sprzedaż w Poznaniu przy ulicy Głogowskiej 19 i 19a

Co może powstać przy Głogowskiej? Koncepcja już jest!

Orange Polska przygotowało koncepcję kompleksu usługowo-handlowego o powierzchni około 17,5 tys. metrów kwadratowych, który może powstać na tej nieruchomości. Projekt zakłada dwie kondygnacje handlowe o powierzchni 6,5 tys. mkw. i 11 tys. mkw., a także budowę parkingu na 145 miejsc postojowych.

Opracowana koncepcja architektoniczna przedstawia możliwe rozwiązania przestrzenne w zakresie kształtowania kubatury budynków. Orange Polska zastrzega, że nie stanowi ona projektu budowlanego i nie jest poparta badaniami ani ekspertyzami. Realizacja będzie wymagała opracowania takiego projektu i uzyskania pozwolenia zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa.

Więcej informacji o tej atrakcyjnej nieruchomości inwestycyjnej można znaleźć na stronie Orange Polska.

Orange Polska, Koncepcja kompleksu usługowo-handlowego

nowa lokal użytkowy w Głogowska 19 i 19a

rzutnazwapowierzchniapiętropokoicena
Głogowska 19 i 19a - T03789T037898666 m2parter-
14 000 000,00
1 615,51 zł/m2