Stolica Wielkopolski to od lat jedno z najbardziej atrakcyjnych miejsc do inwestowania w Polsce. Liczba realizowanych tam projektów deweloperskich rośnie, a miasto pozostaje wiodącym ośrodkiem biznesowym w kraju. W samym centrum tej dynamicznie rozwijającej się metropolii Orange Polska sprzedaje nieruchomość o dużym potencjale inwestycyjnym.
– Poznań pozostaje jednym z najbardziej atrakcyjnych miejsc do inwestowania w Polsce. Miasto podąża za aktualnymi trendami, odpowiadając na współczesne potrzeby jego mieszkańców, ale również pracodawców. Jako silny ośrodek akademicki zapewnia dostęp do wykwalifikowanej kadry specjalistów z różnych dziedzin. Bogaty talent pool jest kluczem do niskiego poziomu bezrobocia i zadowolonych inwestorów – mówi Katja Lozina, Dyrektor Biura Obsługi Inwestorów z Urzędu Miasta Poznania, cytowana w raporcie BEAS (Business Environment Assessment Study).
Deweloperzy aktywni na rynku biurowym, do miasta ciągną też studenci
Poznań przeżywa obecnie boom na rynku nieruchomości biurowych, z rosnącym popytem i ofertą nowoczesnej przestrzeni. Deweloperzy koncentrują się na projektach, które odpowiadają na potrzeby firm z sektora nowych technologii i usług dla biznesu, zapewniając infrastrukturę wspierającą innowacyjność i efektywną pracę.
– Pomimo wzrostu znaczenia hybrydowego modelu pracy, poznański rynek biurowy rozwija się w dalszym ciągu bardzo stabilnie przy stałej, umiarkowanej dynamice. Porównując Poznań do innych większych miast regionalnych, stabilny rozwój zdaje się być dużo istotniejszy niż wysoka dynamika wzrostu. Potwierdza to jeden z niższych w Polsce wskaźników powierzchni niewynajętej, który na koniec 2023 roku ukształtował się na poziomie 14,7% – wylicza Grzegorz Bobrowski, Manager of Poznań Office, Cushman & Wakefield.
Do stolicy Wielkopolski ciągnie też studentów. Na 26 poznańskich uczelniach studiuje blisko 120 tys. studentów, a niemal 30 tys. absolwentów rocznie zasila lokalny rynek pracy. To czyni Poznań atrakcyjnym miejscem dla młodych ludzi pragnących zdobyć wysokiej jakości wykształcenie. Uczelnie w Poznaniu oferują szeroki wachlarz kierunków studiów, co w połączeniu z intensywną współpracą z lokalnym biznesem, tworzy doskonałe warunki do rozwoju zawodowego już na etapie studiów.
Zainwestuj w sercu prężnie rozwijającej się metropolii
To właśnie w centrum tego dynamicznie rozwijającego się miasta, w sąsiedztwie Międzynarodowych Targów Poznańskich, bardzo atrakcyjną nieruchomość inwestycyjną sprzedaje Orange Polska. Chodzi o teren przy ulicy Głogowskiej 19 i 19a, który nie jest objęty planem miejscowym. Zgodnie z zapisami Studium, jego przeznaczenie to zabudowa mieszkaniowa wielorodzinna i usługowa.
W skład sprzedawanej nieruchomości, którą aktualnie można kupić w promocyjnej cenie 14 mln złotych netto, wchodzą budynki o łącznej powierzchni 8 666 metrów kwadratowych. Grunty zajmują łącznie 5 344 metry kwadratowe.
– Pomieszczenia wewnątrz o powierzchniach około 20-25 metrów kwadratowych każde, zaaranżowano w układzie gabinetowym. Ponadto w budynkach znajdują się sale konferencyjne, open space’y oraz pomieszczenia socjalne. Obiekty wyposażone są w windy osobowo-towarowe – opisują doradcy Orange Polska.
Doskonała lokalizacja i duży potencjał inwestycyjny
Na gruncie znajduje się również budynek mieszkalny. Aktualnie jest on niezasiedlony, a nowy właściciel będzie mógł go zaadaptować wedle własnych potrzeb. Z kolei atutem jednego z obiektów magazynowych są bardzo wysokie stropy – o wysokości 5 metrów oraz duże przestrzenie do zagospodarowania – nawet 300 metrów kwadratowych. Pozostałe pomieszczenia mają powierzchnię od 20 do 50 metrów kwadratowych.
– Ze względu na różnorodne funkcje przewidziane w planie miejscowym, nieruchomość ma duży potencjał inwestycyjny. Aktualne powierzchnie biurowe przeznaczyć można choćby na cele handlowe i usługowe – podkreśla Elżbieta Rabajczyk, doradca sprzedaży z Orange Polska.
Dodajmy, że obecnie na terenie ogrodzonej działki znajduje się utwardzony plac na około 20 miejsc postojowych, a przy drodze mieści się parking publiczny. Nieruchomości sprzedawane przez Orange Polska są położone w strefie ochrony konserwatorskiej.
Co może powstać przy Głogowskiej? Koncepcja już jest!
Orange Polska przygotowało koncepcję kompleksu usługowo-handlowego o powierzchni około 17,5 tys. metrów kwadratowych, który może powstać na tej nieruchomości. Projekt zakłada dwie kondygnacje handlowe o powierzchni 6,5 tys. mkw. i 11 tys. mkw., a także budowę parkingu na 145 miejsc postojowych.
Opracowana koncepcja architektoniczna przedstawia możliwe rozwiązania przestrzenne w zakresie kształtowania kubatury budynków. Orange Polska zastrzega, że nie stanowi ona projektu budowlanego i nie jest poparta badaniami ani ekspertyzami. Realizacja będzie wymagała opracowania takiego projektu i uzyskania pozwolenia zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa.
Więcej informacji o tej atrakcyjnej nieruchomości inwestycyjnej można znaleźć na stronie Orange Polska.