Prywatny inwestor zbudował nowe rondo turbinowe na DK 8 w Magnicach pod WrocławiemMateriały prasowe

Prywatny inwestor zbudował nowe rondo turbinowe na DK 8 w Magnicach pod Wrocławiem

Orzech
Orzech
REKLAMA

Prywatny inwestor, firma GLP wybudowała w Magnicach pod Wrocławiem, w gminie Kobierzyce nowe, duże rondo turbinowe na drodze krajowej nr 8. Wcześniej w tym miejscu funkcjonowała skrzyżowanie z sygnalizacją świetlną. Było to jedno z najbardziej zakorkowanych miejsc nie tylko na Dolnym Śląsku, ale i w Polsce.

Na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 8, ul. Jesionowej i łącznika A4 i S8 w Magnicach działa już nowe rondo turbinowe. Przebudowa infrastruktury drogowej od Wrocławiem rozpoczęła się w listopadzie 2021 roku. Inwestycja powstała zgodnie ze strategią GLP, zakładającą poprawę lokalnych rozwiązań dla pieszych i kierowców w otoczeniu inwestycji realizowanych przez firmę.

Koszt inwestycji wyniósł około 15 milionów złotych.

Do budowy ronda zużyto:

- 15 tysięcy ton masy bitumicznej,

- 40 tysięcy ton kruszywa łamanego,

- 70 tysięcy ton piachu.

GLP przebudowało też:

- 2 kilometry światłowodów,

- 2 kilometry linii średnich napięć,

- 200 metrów bieżących wodociągów.

Z bezpiecznej, zapewniającej płynny ruch infrastruktury drogowej w Magnicach skorzystają okoliczni mieszkańcy, tranzyt, a także firmy, które będą działać w nowym centrum logistycznym GLP.

REKLAMA
Materiały prasowe

Realizacja w całości została sfinansowana oraz wykonana przez firmę GLP, która realizuje w pobliżu centrum logistyczne GLP Wrocław V Logistics Centre.

Na 50-hektarowym terenie powstaną budynki o powierzchni około 240 tys. mkw. Dzięki inwestycji powstaną tysiące nowych miejsc pracy.

GLP
GLP
GLP
GLP

O inwestorze:

GLP to wiodąca międzynarodowa firma specjalizująca się w inwestycjach w sektorze nieruchomości logistycznych. W Europie, Azji i obu Amerykach zarządza budynkami oraz funduszami private equity o łącznej wartości 89 mld dolarów.

Działalność GLP w Europie jest skoncentrowana na najsilniejszych rynkach – Francji, Niemczech, Holandii, Hiszpanii, Włoszech, Wielkiej Brytanii, Polsce, Węgrzech, Słowacji oraz Czechach. Portfolio firmy wyróżnia się projektami typu big box, zrealizowanymi w najwyższym standardzie i użytkowanymi przez zróżnicowaną społeczność klientów.

Do grona klientów GLP należą firmy z branży handlowej, farmaceutycznej, e-commerce, 3PL oraz motoryzacyjnej, dla których powstają rozwiązania szyte na miarę, w budynkach spełniających najwyższe standardy w zakresie funkcjonalności i zrównoważonego rozwoju.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA