Przebudowa centrum Katowic. Kolejne utrudnienia

Przebudowa centrum Katowic. Kolejne utrudnienia

REKLAMA

Od soboty 21 kwietnia nie będą kursować tramwaje pomiędzy katowickim rynkiem i Zawodziem. To kolejne utrudnienia związane z przebudową torowiska w okolicy rynku.

Do tej pory robotnicy rozebrali m.in. stare torowiska na ulicy św. Jana i części rynku. - W piątek 20 kwietnia zacznie się budowa nowego toru, który będzie prowadził z rynku w ulicę Warszawską. Rozpocznie się też rozbiórka tramwajowego skrętu z ulicy Warszawskiej w Korfantego - mówi Daniel Muc, rzecznik projektu przebudowy tej części śródmieścia.

Przeciwko tej ostatniej operacji protestowało na łamach "Gazety" i naszego portalu wielu pasażerów. Dla dużej części z nich było to spore zaskoczenie, tym bardziej że na niektórych wizualizacjach przebudowy centrum ta nitka torowiska wciąż była. Dopiero później okazało się, że to nieaktualne. - Zależało nam na pozostawieniu jak największej przestrzeni dla pieszych i możliwości organizowania na rynku różnych imprez - mówił Dariusz Czapla z biura prasowego Urzędu Miasta w Katowicach.

Informacje dla kierowców:
Zmiana:

7 marca zamknięte zostaną ulice Św. Jana oraz Pocztowa. Dojazd na Rynek będzie możliwy tylko od strony alei Korfantego.

Szczegóły:

Zamknięte dla kierowców zostaną ulice Św. Jana i Pocztowa. Wjazd na Rynek będzie możliwy jedynie z alei Korfantego, a wyjazd w ulicę Mickiewicza (przez dotychczasowy parking przy CH ,,Skarbek"). W tym celu wzdłuż CH Skarbek i dawnego Domu Prasy zaaranżowana zostanie jezdnia w dwóch kierunkach.

Ulica Teatralna stanie się dwukierunkowa z wjazdem i wyjazdem tylko od ulicy Szkolnej (dotychczas wyjazd odbywał się przez Rynek).

Zmiana:

7 marca zamknięty dla ruchu kołowego zostanie przejazd ulicą Świętego Jana pod wiaduktem (obok Kinoteatru ,,Rialto"). Dojazd do ulicy Dworcowej i Mariackiej będzie możliwy tylko od ulicy Francuskiej przez Tylną Mariacką.

Informacje dla użytkowników komunikacji miejskiej:

3 marca rusza przebudowa rynku!

Zamknięte ulice Pocztowa i Św. Jana oraz przejazd pod wiaduktem koło kinoteatru ,,Rialto". Zmiana lokalizacji przystanków autobusowych i tras przejazdów tramwajów relacji Rynek-Brynów. Setki robotników, dziesiątki maszyn budowlanych. Zaczynamy przebudowę Rynku.

W następną sobotę, 3 marca ruszają pierwsze prace budowlane na katowickim Rynku. Do 6 marca włącznie prowadzone będą roboty przygotowawcze - zabudowane zostaną rozjazdy tramwajowe, przygotowany zostanie tymczasowy przystanek tramwajowy obok Muzeum Śląskiego. 7 marca, w ramach pierwszej fazy prac, ruszy przebudowa torowiska w ulicy Św. Jana i budowa mostu tramwajowego nad przepływającą pod rynkiem rzeką Rawą.

Zmiany w organizacji ruchu w centrum Katowic w okresie marzec - lipiec br.
Pasażerowie autobusów

Zmiana:

Od 3 marca przystanki autobusowe z Rynku zostaną przeniesione na ulicę Mickiewicza i Sokolską.

Szczegóły:

    Linie 600, 672, 672N i 910

Od 3 marca przystanek z Rynku zostanie przeniesiony na ulicę Mickiewicza obok DH ,,Ślązak". Lokalizację zmieni także przystanek przy ulicy Kościuszki (obok Dworca PKP), który zostanie przeniesiony na ulicę Kopernika (przy Placu Miarki).

    Linie 51, 674

Od 3 marca przystanek z Rynku zostanie przeniesiony na ulicę Sokolską obok Filharmonii Śląskiej. Podobnie jak w przypadku linii 600, 672, 672N i 910 przystanek z ulicy Kościuszki (obok Dworca PKP) zostanie przeniesiony na ulicę Kopernika (przy Placu Miarki).
Pasażerowie tramwajów

Zmiana:

Od 3 marca w relacji Rynek-Brynów w obu kierunkach kursować będzie tylko linia nr 16, a linie nr 6 i 19 zmienią swój bieg.

Dodatkowo zawieszeniu ulegną kursy linii nr 23.

Szczegóły:

    Linia 6

Od 3 marca do odwołania zmianie ulegnie trasa przejazdu tej linii - na Rynku tramwaj skręci w kierunku Zawodzia. Pasażerowie z Placu Miarki i Brynowa, aby skorzystać z tej linii powinni najpierw dojechać do Rynku korzystając z linii nr 16.

Od 21 kwietnia do odwołania zmianie ulegnie trasa przejazdu tej linii - na Rynku tramwaj skręci w kierunku Placu Wolności.

    Linia 19

Od 3 marca do odwołania zmianie ulegnie trasa przejazdu tej linii - na Rynku tramwaj skręci w kierunku Placu Wolności. Pasażerowie z Placu Miarki i Brynowa, aby skorzystać

z tej linii powinni najpierw dojechać do Rynku korzystając z linii nr 16.

Zmiana:

Od 3 do 6 marca (sobota-wtorek) dla linii nr 16 wprowadzona zostanie zastępcza komunikacja autobusowa.

Szczegóły:

W relacji Brynów - Rynek autobusy pojadą tą samą trasą co tramwaje, zatrzymując się w rejonie dotychczasowych przystanków tramwajowych.

W relacji Rynek - Brynów zmieni się pierwsza część trasy przejazdu - z Rynku autobusy zastępcze skierują się w ulicę 3 Maja, a następnie na Plac Wolności i ulicę Andrzeja. Na dotychczasową trasę przejazdu wrócą na wysokości Placu Miarki.

W związku z tym przystanek przy ulicy Kościuszki będzie wyłączony, a pasażerowie zmierzający do Dworca PKP będą musieli wysiąść na ulicy Andrzeja (obok Sądu Okręgowego).

Zmiana:

Od 7 marca niewielkiej zmianie ulegnie lokalizacja przystanków na Rynku (linie nr 6, 16 i 19), które zostaną przesunięte o kilkadziesiąt metrów w kierunku Ronda (przed Muzeum Śląskie).

Informacje dla pieszych:

Przechodzisz przez Rynek?

Uważaj na samochody, będzie ich mniej, ale mogą pojawiać się w niespotykanych dotąd miejscach.

Szczegóły:

W wyniki zamknięcia ulic Świętego Jana i Pocztowej dojazdy do Urzędu Miasta i innych instytucji będzie odbywał się przez Rynek. W tym celu wzdłuż CH Skarbek i dawnego Domu Prasy zaaranżowana zostanie jezdnia w dwóch kierunkach.

REKLAMA

źródło: http://www.przemiana.katowice.eu/

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA