Rusza budowa nowego budynku Wojskowego Szpitala Klinicznego w KrakowieMateriały inwestora

Rusza budowa nowego budynku Wojskowego Szpitala Klinicznego w Krakowie

REKLAMA

8 listopada Budimex podpisał umowę z zamawiającym – 5 Wojskowym Szpitalem Klinicznym z Polikliniką SP ZOZ w Krakowie na budowę budynku szpitala dla potrzeb bloku operacyjnego, oddziałów szpitalnych, zaplecza diagnostyczno-laboratoryjnego i rehabilitacji wraz z dostawą sprzętu.

Przedmiotem zamówienia jest „Budowa budynku Szpitala dla potrzeb bloku operacyjnego, oddziałów szpitalnych, zaplecza diagnostyczno-laboratoryjnego i rehabilitacji na terenie 5 Wojskowego Szpitala Klinicznego z Polikliniką w Krakowie Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej ul. Wrocławska 1-3”, w tym uzyskanie niezbędnych wymaganych: pozwoleń, zgód, uzgodnień oraz wszelkich innych dokumentów koniecznych do uzyskania pozwolenia na użytkowanie.

Inwestycja polega na budowie nowego budynku zintegrowanego bloku operacyjnego (ZBO) połączonego z istniejącym budynkiem nr 4 oraz nowym budynkiem łącznika (P), który pośrednio łączy budynek ZBO z istniejącymi budynkami nr 7 i 8.

Powierzchnia użytkowa wynosi: 27 111,01 mkw.,

Kubatura: 137 789,77 m3,

REKLAMA

Termin zakończenia robót planowany jest na koniec listopada 2026 r.

Wartość oferty równa jest 367,51 mln zł netto.

Materiały inwestora

Budimex jako największy polski generalny wykonawca specjalizuje się w dużych, innowacyjnych projektach m.in. w obszarze budownictwa kubaturowego. W ostatnich miesiącach z powodzeniem zrealizował budowę Planetarium Śląskiego w Chorzowie, a także pierwszy etap budowy Fabryki Leków Onkologicznych „Polfa” na warszawskim Tarchominie. Obecnie Budimex jest w trakcie budowy m.in. największego zakładu produkcyjnego PepsiCo w Polsce, który powstaje w Środzie Śląskiej.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA