Rusza budowa nowego magazynu Allegro. Powstaną nowe miejsca pracyMateriały prasowe

Rusza budowa nowego magazynu Allegro. Powstaną nowe miejsca pracy

Orzech
Orzech
REKLAMA

Kajima Poland rozpoczyna kompleksową realizację inwestycji REINO IO Piotrków Allegro BTS w formule „zaprojektuj i wybuduj” (Design & Build) dla najemcy Allegro. Centrum logistyczne typu cross-dock powstanie w Piotrkowie Trybunalskim, w ramach rozbudowy parku magazynowego REINO IO Piotrków. Powstaną nowe miejsca pracy.

• REINO IO Piotrków Allegro BTS o powierzchni 27 tys. mkw. to specjalistyczna hala spedycyjna typu cross-dock, w której skład wejdzie zarówno część przeładunkowa, jak i nowoczesny magazyn z sorterem, zajmujące łącznie 25,9 tys. mkw.

• Całość uzupełni dwukondygnacyjna, nowoczesna część biurowa o powierzchni 1682 mkw.

• Ze względu na specyfikę projektu, większość terenu zostanie zagospodarowana jako zewnętrzny parking i powierzchnia komunikacyjna dla pojazdów, co umożliwi płynny transport towarów oraz łatwe manewrowanie

Łączna powierzchnia terenów utwardzonych wyniesie ponad 96 tys. mkw. Projekt przewiduje łącznie około 400 miejsc parkingowych, z czego blisko 200 będzie przeznaczonych dla samochodów ciężarowych.

Imponująca będzie również rozpiętość konstrukcji w obu nawach budynku – w magazynie z sorterem i cz. cross-dock – wynoszące odpowiednio ponad 55 i 36 metrów. Eliminacja słupów wewnętrznych umożliwi swobodne rozmieszczenie technologii najemcy, w tym maszyn sortujących. Do realizacji tego projektu wnosimy naszą wiedzę i wieloletnie doświadczenie w budowie obiektów dla deweloperów logistycznych oraz we współpracy z najemcami z branży e-commerce – mówi Maciej Runkiewicz, Prezes Kajima Poland.

Inwestorem jest REINO IO Logistics, platforma inwestycyjna działająca na rynku logistycznym oraz firma zarządzająca aktywami powołana przez warszawskie REINO Partners i londyńskie IO Asset Management (obecnie Caisson IO). - Chcieliśmy, aby ten prestiżowy projekt został powierzony firmie, która nie tylko cieszy się znakomitą renomą, lecz także posiada bogate doświadczenie w realizacji nowoczesnych obiektów o podobnej skali i charakterze. Jesteśmy przekonani, że wybór firmy Kajima Poland na generalnego wykonawcę stanowi gwarancję najwyższej jakości, terminowości oraz bezpieczeństwa prowadzonych prac – komentuje Dorota Latkowska-Diniejko, CEO REINO-IO Logistics.

– Powstający w REINO IO Logistics Park obiekt o powierzchni blisko 27 000 mkw. będzie jednym z najnowocześniejszych centrów logistycznych w kraju. Został zaprojektowany z myślą o maksymalnej wydajności i bezpieczeństwie operacyjnym – wyposażony w nowoczesną automatykę sortującą, 144 doki liniowe, bezsłupową konstrukcję o wysokości 12 metrów oraz rozwiązania obniżające emisję, takie jak instalacja fotowoltaiczna i hybrydowy system ogrzewania. Otwarcie nowej sortowni zaplanowano na początek czwartego kwartału 2026 roku. – mówi Grzegorz Szaton, Dyrektor Delivery Operations & Sales w Allegro.

– W ramach realizacji REINO IO Piotrków Allegro BTS Kajima Poland odpowiada za pełny zakres prac projektowych – od projektu budowlanego po szczegółowy projekt wykonawczy – oraz za kompleksową realizację robót budowlanych. - REINO IO oraz Allegro zyskują w nas partnera biznesowego, który stawia na zaangażowanie i najwyższą jakość usług. Kajima Poland od lat realizuje inwestycje w tym regionie, co przekłada się na sprawną współpracę z lokalnymi podwykonawcami i instytucjami. Jako generalny wykonawca z japońskimi korzeniami zapewniamy generalne wykonawstwo oparte na szacunku wobec potrzeb klienta i trosce o wysoką jakość. – wyjaśnia Sandra Wróblewska, Senior Manager – Business Development w Kajima Poland.

Projekt jest realizowany w zgodzie z zasadami zrównoważonego budownictwa i został zaprojektowany tak, aby uzyskać certyfikat środowiskowy BREEAM na poziomie Excellent. Dodatkowo, na dachu obiektu zainstalowana zostanie instalacja fotowoltaiczna o mocy 450 kWp, dostosowana do potrzeb energetycznych najemcy.

Fot. Materiały prasowe
Fot. Materiały prasowe
REKLAMA
Materiały prasowe
Materiały prasowe

O Kajima Poland:

Kajima Poland Sp. z o.o. jest częścią międzynarodowej korporacji budowlanej Kajima Corporation. 100% udziałów spółki należy do Kajima Europe Design and Construction (Holding) Limited z siedzibą w Wielkiej Brytanii. Kajima Poland specjalizuje się w generalnym wykonawstwie obiektów kubaturowych z wykorzystaniem najnowszych technologii projektowych oraz realizacyjnych. Od początku swojej obecności w Polsce zrealizowała już ponad 150 obiektów o wielkości 10 - 200 tys. m kw.

Kajima Poland w ramach generalnego wykonawstwa oferuje także usługi projektowe (również w systemie BIM) i przygotowanie obiektów do certyfikacji BREEAM, LEED oraz WELL. Spółka specjalizuje się w krótkich terminach budowy oraz w prowadzeniu rozbudowy funkcjonujących obiektów bez zakłócania ich aktywności produkcyjnej bądź logistycznej. Spółka posiada m.in. certyfikat zgodności z normą ISO14001, regularnie poddaje się ocenie w zakresie zrównoważonego rozwoju na platformie EcoVadis; jest ponadto uczestnikiem UNGC (United Nations Global Compact).

Spółka zgodnie z japońskim DNA organizacji oraz zasadami odpowiedzialności społecznej buduje ze wszystkimi partnerami biznesowymi długotrwałe i stabilne relacje oparte na szacunku oraz uznaniu wzajemnych interesów. Na terenie Europy usługi generalnego wykonawstwa Kajima oferuje również na rynku czeskim jako Kajima Czech Design and Construction, a także niemieckim jako Kajima Deutschland.

O REINO-IO:

REINO-IO Logistics jest platformą inwestycyjną działającą na rynku logistycznym oraz firmą zarządzającą aktywami powołaną jako wspólne przedsięwzięcie przez REINO Partners (część notowanego na GPW holdingu REINO Capital) i londyński IO Asset Management (obecnie Caisson IO);

Zespół zarządzający REINO IO Logistics w ciągu ostatnich 25 lat zaangażowany był w transakcje o wartości ponad 4,5 miliarda EUR w Europie Środkowo-Wschodniej w różnych klasach aktywów nieruchomościowych oraz w różnych fazach cyklu koniunkturalnego. Platforma została uruchomiona w 2019 roku. Zarządza aktywami o wartości 260 mln EUR na terenie całej Polski.

O Allegro:

Założone w Polsce 25 lat temu, Allegro prowadzi wiodący marketplace w Europie Środkowo-Wschodniej. Grupa ma swoją siedzibę w Luksemburgu i notowana jest na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie dzięki największemu IPO w historii GPW. Jako największy marketplace założony w Europie, Allegro łączy miliony kupujących z tysiącami międzynarodowych sprzedających, którzy udostępniają na platformach grupy miliony produktów. Allegro ugruntowało już swoją pozycję jako marketplace pierwszego wyboru dla konsumentów w Polsce i koło zamachowe polskiej gospodarki, pomagając generować około 1% produktu krajowego brutto (PKB) kraju jak i jego całkowitej siły roboczej. Firma chce mieć podobnie pozytywny wpływ w każdym kraju, w którym działa, chcąc być ulubionym miejscem zakupów online w Europie.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA