Rusza budowa nowych mostów Chrobrego we Wrocławiu

Rusza budowa nowych mostów Chrobrego we Wrocławiu

NOWE WIZUALIZACJE
Orzech
Orzech

Po wielu latach oczekiwania w końcu ruszy budowa nowych mostów Chrobrego we Wrocławiu. Przeprawa ma być gotowa w drugiej połowie 2023 roku. Połączy Sępolno i Wielką Wyspę z Swojczycami. W najbliższych dniach teren inwestycji ma zostać przekazany generalnemu wykonawcy tego przedsięwzięcia, firmie Trakcja PRKiL S.A. z Warszawy.

Nowe mosty powstaną tuż obok istniejących, starych, zabytkowych mostów Chrobrego, które znajdują się nad kanałem przeciwpowodziowym i kanałem żeglugowym Odry, między ulicami Mickiewicza i Monte Cassino na Sępolnie, a ul. Swojczycką. Nowa przeprawa zostanie wybudowana po lewej stronie już istniejących mostów (patrząc z Sępolna w kierunku Swojczyc). W ramach inwestycji przebudowany zostanie także układ drogowy na ul. Monte Cassino, Marca Polo i ulicy Monopolowej.

Łącznie wybudowanych zostanie 877 metrów nowej jezdni (w tym na moście 186 m), ponad kilometr nowych dróg dla rowerów i ponad 1100 m nowych chodników. Na mostach powstanie torowisko tramwajowe, w ramach projektowanej nowej trasy tramwajowo-autobusowej na osiedle Swojczyce we Wrocławiu. Nowe mosty Chrobrego będą miały 50 ton nośności czyli znacznie więcej od obecnych (15 t).

REKLAMA