Kraków, Krowodrza

Zobacz również dzielnice w Kraków

Zobacz również osiedla w Kraków Krowodrza

Najnowsze artykuły z Kraków

Trwa budowa drogi ekspresowej S52 Północnej Obwodnicy Krakowa [FILMY]
W ramach inwestycji wybudowana zostanie dwujezdniowa droga ekspresowa S52 o długości ok. 12,5 km, na odcinku od węzła Modlnica (z rozbudową węzła) do węzła Kraków Mistrzejowice. Każda jezdnia będzie miała po trzy pasy ruchu.
W Krakowie powstał nowy kompleks wielofunkcyjny Ocean Office Park [FILM+ZDJĘCIA]
Ocean Office Park to kolejny wielofunkcyjny projekt realizowany w stolicy Małopolski. Ta wieloetapowa inwestycja realizowana jest na krakowskim Zabłociu.
Kraków liderem wśród regionalnych rynków biurowych w Polsce
Kraków niezmiennie pozostaje liderem wśród rynków regionalnych pod kątem nowoczesnej powierzchni biurowej. Zasoby biurowe miasta stanowią 14% udziału w krajowym wolumenie. Aktywność deweloperów w ostatnich miesiącach wyraźnie zwolniła, a realizowana powierzchnia jest najmniejszą wartością wśród największych miast regionalnych.
Kto wybuduje nowy miejski żłobek w Krakowie?
To będzie kolejna nowa placówka opiekuńcza dla maluchów na Wzgórzach Krzesławickich. Zarząd Inwestycji Miejskich ogłosił przetarg na projekt i budowę żłobka przy ul. Niebyłej.
Międzynarodowa firma technologiczna SoftServe otworzyła nowe biuro w Krakowie
Założona w 1993 roku we Lwowie na Ukrainie międzynarodowa firma technologiczna SoftServe stawia na stolicę Małopolski. 21 maja odbyło się oficjalne otwarcie nowego biura polskiego oddziału SoftServe na krakowskich Grzegórzkach. Z uwagi na swój elastyczny model pracy, firma zdecydowała się na kameralną siedzibę.
Postępuje komercjalizacja dużego centrum Designer Outlet Kraków
W Krakowie przy ulicy Nowohuckiej powstaje Designer Outlet Kraków. Trwa proces komercjalizacji obiektu. Jego otwarcie planowane jest na wiosnę 2025 roku. W Designer Outlet Kraków na powierzchni 20 000 metrów kwadratowych GLA będzie dostępnych ponad 120 marek oferujących produkty w stale obniżonych o 30-70% cenach. Centrum outletowe budowane jest przez KG Group, za zarządzanie nim i proces najmu odpowiada ROS Retail Outlet Shopping.
Kolejny betonowy odcinek drogi ekspresowej S52 w Małopolsce [FILM]
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) rozpoczęła betonowanie nawierzchni drugiego odcinka północnej obwodnicy Krakowa, w tunelu w Zielonkach o długości 653 metrów. Pierwszy taki odcinek został wybudowany w zeszłym roku w tunelu w Dziekanowicach. Prace potrwają niespełna miesiąc.
Panattoni Park Kraków East IV ukończony
Panattoni, najaktywniejszy deweloper nieruchomości przemysłowych na świecie, ukończył budowę kolejnej małopolskiej inwestycji – Panattoni Park Kraków East IV. Realizacja będzie sfinansowana kredytem w wysokości 10,5 mln euro, którego udzielił Bank Gospodarstwa Krajowego. Obiekt został w całości wynajęty przez firmę OMEGA Pilzno.
Trwa budowa drogi ekspresowej S7 na odcinku Widoma - Kraków Nowa Huta [FILMY]
Trwa budowa drogi ekspresowej S7 na odcinku węzeł Widoma - Kraków (węzeł Kraków Nowa Huta). Wykonawcą prac o wartości 1 545 681 714,00 zł jest konsorcjum firm Gülermak i Mosty Łódź.
Strefa Czystego Transportu w Krakowie zacznie obowiązywać później [FILM]
Prezydent Krakowa Aleksander Miszalski przekazał, że Strefa Czystego Transportu nie może wejść w życie od 1 lipca tego roku, ponieważ miasto nie jest przygotowane technicznie. Prezydent zapowiedział, że zgodnie z obietnicami złożonymi w kampanii wyborczej, założenia SCT w uzgodnieniu z Zarządem Transportu Publicznego zostaną ponownie przedyskutowane z mieszkańcami.
REKLAMA