Kraków

Podgórze Duchackie położone jest w południowej części Krakowa. Atutami dzielnicy jest dobrze rozwinięta komunikacja publiczna, szybki dojazd do centrum Krakowa oraz przystępne ceny mieszkań. Do minusów należy zaliczyć: małą liczbę parków i terenów zielonych oraz niewielką liczbę placówek NFZ.

Jakie są osiedla na Podgórzu Duchackim?

Podgórze Duchackie dzieli się na 7 osiedli: Kurdwanów, Kurdwanów Nowy, Piaski Nowe, Piaski Wielkie, Podlesie, Wola Duchacka Wschód oraz Wola Duchacka Zachód.

Ile osób mieszka na Podgórzu Duchackim?

Podgórze Duchackie ma powierzchnię ok. 9,5 km2. Według danych z 2020 roku populacja dzielnicy liczy ponad 54 tys. mieszkańców. Gęstość zaludnienia wynosi 5 697 os./km2.

Dla kogo rekomendowana jest dzielnica Podgórze Duchackie?

Podgórze Duchackie jest doskonałym miejscem dla osób pragnących cieszyć się spokojem i ciszą. Ta dzielnica jest idealna dla rodzin z dziećmi, par i wszystkich, którzy szukają kameralnego miejsca do życia. Znajduje się tu wiele uroczych restauracji i kawiarni, a także liczne sklepy i usługi. Dzielnica jest również dobrze skomunikowana z innymi częściami miasta, co czyni ją idealnym miejscem do zamieszkania.

Ile czasu potrzeba na dotarcie do centrum miasta z Podgórza Duchackiego?

Czas dojazdu z Podgórza Duchackiego do centrum Krakowa zależy od miejsca zamieszkania oraz wybranego środka transportu. Samochodem z centralnej części dzielnicy dojedziemy do centrum miasta poza godzinami szczytu w około 15 minut. Z kolei autobusem podobną trasę przemierzymy w około 20-30 minut. Do dzielnicy kursują tramwaje i autobusy.

Rynek nieruchomości na Podgórzu Duchackim

Na osiedlu Piaski Wielkie dominuje zabudowa jednorodzinna. Z kolei na osiedlu Podlesie większą część obszaru stanowią domy jednorodzinne w zabudowie szeregowej. Bloki i wieżowce znajdziemy na osiedlu Wola Duchacka Wschód. W północnej części dzielnicy można spotkać kilka biurowców.

Gdzie jest najwięcej nowych inwestycji mieszkaniowych na Podgórzu Duchackim?

Najwięcej nowych mieszkań znajdziemy w północnej i centralnej części dzielnicy.

Mieszkania na sprzedaż na Podgórzu Duchackim bezpośrednio od dewelopera

W naszej bazie ogłoszeń znajdziesz nowe mieszkania na sprzedaż na Podgórzu Duchackim. Zobacz oferty bezpośrednio od deweloperów lub od agencji nieruchomości.

Jakie są ceny mieszkań na Podgórzu Duchackim?

Średnia cena mieszkania na Podgórzu Duchackim szacowana jest na 12 099 zł/mkw. W ciągu ostatnich 12 miesięcy ceny wzrosły tu o 4%. Przeciętna wartość nieruchomości na Podgórzu Duchackim wynosi 651 129 zł.

Średni koszt wynajęcia mieszkania na Podgórzu Duchackim szacowany jest na 2 885 zł/mc. Z kolei przeciętna powierzchnia lokalu w tej dzielnicy wynosi 55 mkw.

Zobacz również dzielnice w Kraków

Najnowsze artykuły z Kraków

Ruszyła rozbudowa szkoły przy ul. Tynieckiej w Krakowie [FILM]
Komfort nauki dla uczniów i więcej miejsc dla przedszkolaków – to cel przebudowy Szkoły Podstawowej nr 54 przy ulicy Tynieckiej. Prace zakończą się w 2027 r., a ich efektem będzie m.in. 16 przestronnych sal lekcyjnych, komfortowa przestrzeń dla 6 oddziałów przedszkolnych, zmodernizowana sala gimnastyczna. Całość zostanie zamknięta w ciekawej bryle. 11 kwietnia położono symboliczny kamień pod rozpoczętą już budowę.
Mieszkania z przystępnym czynszem wkrótce także dla krakowian
Rozpoczęły się prace projektowe – w Krakowie przy ul. Padniewskiego w ramach Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej KZN SIM Ziemia Krakowska, powstanie 105 mieszkań o preferencyjnym czynszu. Miasto rozważa także kolejne inwestycje, między innymi przy ul. Wielickiej – łącznie może być to nawet 300 mieszkań.
Kanadyjska sieć edukacyjna otworzy przedszkole w The Park Kraków
Do grona najemców komercjalizowanego kompleksu The Park Kraków dołącza przedszkole Maple Bear. Największa sieć edukacyjna na świecie pod kanadyjskim szyldem zajmie ok. 650 mkw. powierzchni na parterze budynku B2. Przedszkole rozpocznie działalność 1 września bieżącego roku.
Postępują prace przy budowie Centrum Recyklingu Odpadów Komunalnych w Krakowie [FILM]
Na terenie poprzemysłowym Nowej Huty, w rejonie ulic Igołomskiej i Cementowej, powstaje Centrum Recyklingu Odpadów Komunalnych. Zakończenie I etapu prac przewidziano na koniec czerwca. Inwestorem jest MPO Kraków.
Zielone źródło ciepła w Krakowie coraz bliżej
W lutym br. Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska w Krakowie wydał decyzję o środowiskowych uwarunkowaniach dla budowy gazociągu wysokiego ciśnienia w ramach inwestycji na terenie krakowskiej elektrociepłowni PGE Energia Ciepła. To kolejny ważny krok na drodze do zielonej przyszłości miasta w zakresie energetyki i ciepłownictwa.
Trwa budowa Krakowskiego Centrum Muzyki [FILM]
Krakowskie Centrum Muzyki to flagowa inwestycja, którą dla miasta realizuje Agencja Rozwoju Miasta Krakowa. Obiekt w przyjętych rozwiązaniach architektonicznych i funkcjonalnych będzie najnowocześniejszym kompleksem z miejscem do prowadzenia bieżącej działalności przez dwie miejskie orkiestry: Capellę Cracoviensis i Sinfoniettę Cracovię, ale również domem muzyki dla wielu innych podmiotów oraz wydarzeń, które wzbogacają życie muzyczne Krakowa.
Rusza budowa Centrum Symulatorowo-Treningowego Ryanair w Krakowie [FILM]
Ryanair rozpoczął budowę Centrum Symulatorowo-Treningowego Grupy Ryanair w Krakowie. Projekt uzyskał pozwolenie na budowę. Inwestycja, której koszt to około 130 mln euro, zostanie oddana do użytku w 2025 roku i wygeneruje 150 miejsc pracy.
Duże zainteresowanie firm w przetargu na realizację nowej inwestycji komunikacyjnej w Krakowie
Sześć firm projektowych chce opracować koncepcję rozbudowy ulicy Bunscha, budowy ulicy Humboldta oraz budowy nowej linii tramwajowej i tras rowerowych. Inwestycja, której realizatorem jest ZIM, ma ułatwić poruszanie się w południowo-zachodniej części Krakowa.
Kraków w czołówce polskich miast przyciągających inwestorów [RAPORT]
Drugie pod względem wielkości miasto Polski uznawane jest za atrakcyjne miejsce do prowadzenia biznesu. W najnowszej edycji raportu Antal i Cushman & Wakefield – BEAS średnia ocena Krakowa pod względem wszystkich czynników wpływających na decyzje inwestycyjne firm wyniosła 7,6/10. W porównaniu z poprzednią edycją badania z 2021 roku wynik ten wzrósł aż o 1,1 punktu. Na korzystną ocenę wpływają zaawansowana sieć jednostek naukowo-badawczych oraz związani z nimi świetnie wykształceni absolwenci, dobrze przygotowana i rozwijana infrastruktura, a także druga po Warszawie największa baza nowoczesnej przestrzeni biurowej.
Hala targowa w Krakowie zostanie wpisana do rejestru zabytków
Hala targowa przy al. Daszyńskiego zostanie wpisana do rejestru zabytków, co pozwoli na ochronę tej wyjątkowej budowli. Wojewódzka konserwator zabytków poinformowała Miasto, że wszczęła postępowanie w sprawie wpisania budynku hali do rejestru zabytków ze względu na jej szczególny charakter.
REKLAMA