Kraków, Podgórze

Podgórze Duchackie położone jest w południowej części Krakowa. Atutami dzielnicy jest dobrze rozwinięta komunikacja publiczna, szybki dojazd do centrum Krakowa oraz przystępne ceny mieszkań. Do minusów należy zaliczyć: małą liczbę parków i terenów zielonych oraz niewielką liczbę placówek NFZ.

Jakie są osiedla na Podgórzu Duchackim?

Podgórze Duchackie dzieli się na 7 osiedli: Kurdwanów, Kurdwanów Nowy, Piaski Nowe, Piaski Wielkie, Podlesie, Wola Duchacka Wschód oraz Wola Duchacka Zachód.

Ile osób mieszka na Podgórzu Duchackim?

Podgórze Duchackie ma powierzchnię ok. 9,5 km2. Według danych z 2020 roku populacja dzielnicy liczy ponad 54 tys. mieszkańców. Gęstość zaludnienia wynosi 5 697 os./km2.

Dla kogo rekomendowana jest dzielnica Podgórze Duchackie?

Podgórze Duchackie jest doskonałym miejscem dla osób pragnących cieszyć się spokojem i ciszą. Ta dzielnica jest idealna dla rodzin z dziećmi, par i wszystkich, którzy szukają kameralnego miejsca do życia. Znajduje się tu wiele uroczych restauracji i kawiarni, a także liczne sklepy i usługi. Dzielnica jest również dobrze skomunikowana z innymi częściami miasta, co czyni ją idealnym miejscem do zamieszkania.

Ile czasu potrzeba na dotarcie do centrum miasta z Podgórza Duchackiego?

Czas dojazdu z Podgórza Duchackiego do centrum Krakowa zależy od miejsca zamieszkania oraz wybranego środka transportu. Samochodem z centralnej części dzielnicy dojedziemy do centrum miasta poza godzinami szczytu w około 15 minut. Z kolei autobusem podobną trasę przemierzymy w około 20-30 minut. Do dzielnicy kursują tramwaje i autobusy.

Rynek nieruchomości na Podgórzu Duchackim

Na osiedlu Piaski Wielkie dominuje zabudowa jednorodzinna. Z kolei na osiedlu Podlesie większą część obszaru stanowią domy jednorodzinne w zabudowie szeregowej. Bloki i wieżowce znajdziemy na osiedlu Wola Duchacka Wschód. W północnej części dzielnicy można spotkać kilka biurowców.

Gdzie jest najwięcej nowych inwestycji mieszkaniowych na Podgórzu Duchackim?

Najwięcej nowych mieszkań znajdziemy w północnej i centralnej części dzielnicy.

Mieszkania na sprzedaż na Podgórzu Duchackim bezpośrednio od dewelopera

W naszej bazie ogłoszeń znajdziesz nowe mieszkania na sprzedaż na Podgórzu Duchackim. Zobacz oferty bezpośrednio od deweloperów lub od agencji nieruchomości.

Jakie są ceny mieszkań na Podgórzu Duchackim?

Średnia cena mieszkania na Podgórzu Duchackim szacowana jest na 12 099 zł/mkw. W ciągu ostatnich 12 miesięcy ceny wzrosły tu o 4%. Przeciętna wartość nieruchomości na Podgórzu Duchackim wynosi 651 129 zł.

Średni koszt wynajęcia mieszkania na Podgórzu Duchackim szacowany jest na 2 885 zł/mc. Z kolei przeciętna powierzchnia lokalu w tej dzielnicy wynosi 55 mkw.

Zobacz również dzielnice w Kraków

Najnowsze artykuły z Kraków

Światowa marka Nike otworzyła pierwszy w Polsce sklep w formacie Nike Rise
W stolicy Małopolski znana, światowa marka Nike otworzyła pierwszy w Polsce salon w formacie Nike Rise. Sklep o powierzchni 1000 mkw. w swoim założeniu łączy świat sportu z cyfrowymi doświadczeniami i usługami.
Będzie nowa, wielka inwestycja infrastrukturalna w południowo-zachodniej części Krakowa
Zarząd Inwestycji Miejskich ogłosił przetarg na opracowanie wielowariantowej i wielobranżowej koncepcji rozbudowy ulicy Bunscha i budowy ulicy Humboldta. Głównym elementem opracowania ma być też nowa linia tramwajowa w południowo-zachodniej części Krakowa.
Kolejna duża, znana, międzynarodowa firma nowym najemcą kompleksu Brian Park w Krakowie
Działająca w sektorze usług profesjonalnych firma EY została nowym najemcą inwestycji Echo Investment w centrum Krakowa. Tym samym, deweloper zamknął komercjalizację pierwszego budynku kompleksu biurowego przy Alei Pokoju. EY, światowy lider w zakresie audytu, doradztwa podatkowego, prawnego, technologicznego, biznesowego i transakcyjnego wynajął 2 000 mkw. powierzchni w Brain Park. Najemca wprowadzi się do nowego biura na krakowskich Grzegórzkach w drugiej połowie br.
Trwa budowa drogi ekspresowej S52 Północnej Obwodnicy Krakowa [FILM]
W ramach inwestycji wybudowana zostanie dwujezdniowa droga ekspresowa S52 o długości ok. 12,5 km, na odcinku od węzła Modlnica (z rozbudową węzła) do węzła Kraków Mistrzejowice. Każda jezdnia będzie miała po trzy pasy ruchu.
Remi wynajmuje dwa piętra w budynku A kompleksu Bonarka 4 Business w Krakowie
Spółka Remi, będąca częścią Grupy Holding 1, wynajęła dwa piętra w budynku A kompleksu Bonarka for Business w Krakowie. Całkowita powierzchnia biurowa zajęta przez firmę wynosi około 2,6 tys. mkw. To powierzchnia biurowa dla około 300 pracowników.
Kompleks biurowy Buma Square w Krakowie z 4 nowymi najemcami
Od początku 2024 roku w kompleksie Buma Square w Krakowie pojawiło się czterech nowych najemców. Wraz z przedłużeniem umów najmu, Revetas Capital, właściciel kompleksu, podpisał 10 umów na łączną powierzchnię około 2,2 tys. mkw.
Książę Lubomirski stawia apartamentowiec w centrum Krakowa
Książę Jan Lubomirski-Lanckoroński, biznesmen oraz jeden z najbardziej znanych polskich arystokratów, szykuje nową inwestycję w centrum Krakowa. Prezes Fundacji Książąt Lubomirskich i Grupy Landeskrone działającej na rynku nieruchomości ogłasza kolejny etap prac nad luksusowym apartamentowcem o nazwie Villa Botanica. Przedsięwzięcie przyspiesza po nawiązaniu współpracy z nowym partnerem.
Polscy inżynierowie z Krakowa pracują z firmą MAN nad megawatową ładowarką dla ciężarówek
MAN oraz ABB E-Mobility zawarły porozumienie o współpracy w obszarze badań i rozwoju. Współpraca skupi się na rozwiązaniach dla branży logistyki, w szczególności na technologii ładowania megawatowego (MCS). W projekcie biorą udział inżynierowie i programiści z ABB w Krakowie.
Holenderska firma Backbase powiększa biuro w krakowskim kompleksie High5ive
Holenderski dostawca rozwiązań fintech, firma Backbase, słynąca z opracowania platformy Engagement Banking Platform i wspierania banków w procesie modernizacji, zwiększa zajmowaną powierzchnię w krakowskim kompleksie biurowym High5ive. Przy wsparciu doradczym Walter Herz firma sfinalizowała negocjacje najmu i wybrała pracownię architektoniczną oraz wykonawcę aranżacji biura.
Biuro projektowe Enetecs nowym najemcą Bonarka 4 Business w Krakowie
Kolejny nowy najemca w kompleksie biurowym Bonarka 4 Business w Krakowie. Biuro projektowe Enetecs wynajęło 560 mkw. powierzchni biurowej w budynku F. Nowy najemca to polskie inżynieryjne biuro projektowe specjalizujące się w projektach elektrycznych oraz AKPiA dla przemysłu i energetyki.
REKLAMA