Kraków

Krowodrza to jedna z 18 dzielnic Krakowa. Zajmuje powierzchnię 5,62 km2 i liczy około 30 tys. mieszkańców. W dzielnicy są liczne zabytki, m.in. Kościół Najświętszej Maryi Panny z Lourdes, Kościół Św. Szczepana, Pałac Królewski w Łobzowie oraz Willa Modrzejówka. Krowodrza słynie z licznych parków, takich jak Park Krakowski, Park Kleparski czy Park Jordana.

Dzielnica jest również ważnym ośrodkiem gospodarczym, oferującym szeroką gamę usług, sklepów, restauracji i innych miejsc rozrywki. W dzielnicy znajduje się także szereg szkół, kościołów i innych instytucji użyteczności publicznej.

Jakie są osiedla w Krowodrzy?

Krowodrza dzieli się na 6 osiedli: Cichy Kącik, Czarna Wieś, Krowodrza, Łobzów, Miasteczko Studenckie AGH oraz Nowa Wieś.

Ile osób mieszka w Krowodrzy?

Powierzchnia dzielnicy wynosi 5,62 km2. Według danych z 2020 roku populacja Krowodrzy szacowana jest na ponad 30 tys. mieszkańców. Z kolei gęstość zaludnienia wynosi 5 372 os./km2.

Dla kogo rekomendowana jest dzielnica Krowodrza?

Krowodrza to rejon w Krakowie, który zaleca się osobom poszukującym dobrego połączenia komunikacyjnego z centrum miasta, a także tym, którym zależy na bliskości do terenów zielonych. Krowodrza słynie z licznych restauracji, sklepów, szkół, parków i innych miejsc rozrywki. Jest to również popularna dzielnica wybierana przez młodych ludzi, którzy szukają mieszkań w atrakcyjnych cenach.

Ile czasu potrzeba na dotarcie do centrum miasta z Krowodrzy?

W zależności od tego, jaką drogą poruszasz się, czas dotarcia do centrum miasta z dzielnicy Krowodrza może się różnić. Podróżowanie komunikacją miejską zajmuje zwykle około 25 minut. Jeśli jednak podróżujesz samochodem, czas dojazdu może trwać od 10 do 40 minut w zależności od ruchu drogowego.

Rynek nieruchomości w Krowodrzy

Krowodrza położona jest na północny-zachód od centrum miasta. Przestrzeń tej dzielnicy charakteryzuje się zabudową przedwojenną i historyczną. Można tam znaleźć szereg pięknych, klimatycznych kamienic czy wąskich uliczek. Na terenie Krowodrzy znajdują się liczne parki, tereny zielone oraz szereg uroczych, małych restauracji i sklepów. Na jej terenie znajduje się również szereg zabytkowych kościołów i budowli typowo krakowskich. Jest to świetne miejsce na spacer, gdyż jest tam bardzo spokojnie i relaksująco.

Gdzie jest najwięcej nowych inwestycji mieszkaniowych w Krowodrzy?

Trudno określić, gdzie na Krowodrzy jest najwięcej nowych inwestycji mieszkaniowych. W różnych częściach dzielnicy deweloperzy budują nowe mieszkania.

Mieszkania na sprzedaż w Krowodrzy bezpośrednio od dewelopera

W naszej bazie ogłoszeń znajdziesz nowe mieszkania na sprzedaż w Krowodrzy. Zobacz oferty bezpośrednio od deweloperów lub od agencji nieruchomości.

Jakie są ceny mieszkań w Krowodrzy?

Średnia cena mieszkania w Krowodrzy szacowana jest na 10 111 zł/mkw. W ciągu ostatnich 12 miesięcy ceny spadły tu o 17%. Przeciętna wartość nieruchomości w Krowodrzy wynosi 492 514 zł.

Średni koszt wynajęcia mieszkania w Krowodrzy szacowany jest na 3 099 zł/mc. Z kolei przeciętna powierzchnia lokalu w tej dzielnicy wynosi 49 mkw.

Zobacz również dzielnice w Kraków

Zobacz również osiedla w Kraków Krowodrza

Najnowsze artykuły z Kraków

Biurowiec KREO w Krakowie z najwyższą oceną certyfikacji BREEAM
KREO, najnowszy projekt biurowy Ghelamco w Krakowie, uzyskał certyfikację BREEAM na poziomie Outstanding. To kolejna inwestycja Ghelamco, która może poszczycić się tym certyfikatem z najwyższą możliwą oceną. Biurowiec otrzymał również precertyfikat WELL i Green Building Standard, a także jest w procesie certyfikacji Smart Score, Wired Score oraz „Obiekt bez barier”.
Wirtualny spacer po budowanym Krakowskim Centrum Muzyki [FILM+WIZUALIZACJE]
Krakowskie Centrum Muzyki to flagowa inwestycja, którą dla miasta realizuje Agencja Rozwoju Miasta Krakowa. Obiekt w przyjętych rozwiązaniach architektonicznych i funkcjonalnych będzie najnowocześniejszym kompleksem z miejscem do prowadzenia bieżącej działalności przez dwie miejskie orkiestry: Capellę Cracoviensis i Sinfoniettę Cracovię, ale również domem muzyki dla wielu innych podmiotów oraz wydarzeń, które wzbogacają życie muzyczne Krakowa.
Kraków przygotowuje się do budowy nowej linii tramwajowej
10 kwietnia w Biuletynie informacji Publicznej zamieszczono ogłoszenie o zamówieniu „Studium wykonalności dla budowy linii tramwajowej do osiedla Kliny”. Termin składania ofert mija 23 kwietnia 2024 r. Opracowanie ma przedstawić możliwości organizacyjne, społeczne, techniczne, przestrzenne i środowiskowe oraz zasadność ekonomiczną budowy linii tramwajowej na osiedle Kliny.
Ruszyła rozbudowa szkoły przy ul. Tynieckiej w Krakowie [FILM]
Komfort nauki dla uczniów i więcej miejsc dla przedszkolaków – to cel przebudowy Szkoły Podstawowej nr 54 przy ulicy Tynieckiej. Prace zakończą się w 2027 r., a ich efektem będzie m.in. 16 przestronnych sal lekcyjnych, komfortowa przestrzeń dla 6 oddziałów przedszkolnych, zmodernizowana sala gimnastyczna. Całość zostanie zamknięta w ciekawej bryle. 11 kwietnia położono symboliczny kamień pod rozpoczętą już budowę.
Mieszkania z przystępnym czynszem wkrótce także dla krakowian
Rozpoczęły się prace projektowe – w Krakowie przy ul. Padniewskiego w ramach Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej KZN SIM Ziemia Krakowska, powstanie 105 mieszkań o preferencyjnym czynszu. Miasto rozważa także kolejne inwestycje, między innymi przy ul. Wielickiej – łącznie może być to nawet 300 mieszkań.
Kanadyjska sieć edukacyjna otworzy przedszkole w The Park Kraków
Do grona najemców komercjalizowanego kompleksu The Park Kraków dołącza przedszkole Maple Bear. Największa sieć edukacyjna na świecie pod kanadyjskim szyldem zajmie ok. 650 mkw. powierzchni na parterze budynku B2. Przedszkole rozpocznie działalność 1 września bieżącego roku.
Postępują prace przy budowie Centrum Recyklingu Odpadów Komunalnych w Krakowie [FILM]
Na terenie poprzemysłowym Nowej Huty, w rejonie ulic Igołomskiej i Cementowej, powstaje Centrum Recyklingu Odpadów Komunalnych. Zakończenie I etapu prac przewidziano na koniec czerwca. Inwestorem jest MPO Kraków.
Zielone źródło ciepła w Krakowie coraz bliżej
W lutym br. Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska w Krakowie wydał decyzję o środowiskowych uwarunkowaniach dla budowy gazociągu wysokiego ciśnienia w ramach inwestycji na terenie krakowskiej elektrociepłowni PGE Energia Ciepła. To kolejny ważny krok na drodze do zielonej przyszłości miasta w zakresie energetyki i ciepłownictwa.
Trwa budowa Krakowskiego Centrum Muzyki [FILM]
Krakowskie Centrum Muzyki to flagowa inwestycja, którą dla miasta realizuje Agencja Rozwoju Miasta Krakowa. Obiekt w przyjętych rozwiązaniach architektonicznych i funkcjonalnych będzie najnowocześniejszym kompleksem z miejscem do prowadzenia bieżącej działalności przez dwie miejskie orkiestry: Capellę Cracoviensis i Sinfoniettę Cracovię, ale również domem muzyki dla wielu innych podmiotów oraz wydarzeń, które wzbogacają życie muzyczne Krakowa.
Rusza budowa Centrum Symulatorowo-Treningowego Ryanair w Krakowie [FILM]
Ryanair rozpoczął budowę Centrum Symulatorowo-Treningowego Grupy Ryanair w Krakowie. Projekt uzyskał pozwolenie na budowę. Inwestycja, której koszt to około 130 mln euro, zostanie oddana do użytku w 2025 roku i wygeneruje 150 miejsc pracy.
REKLAMA