Kraków, Krowodrza

Prądnik Biały jest jedną z najprężniej rozwijających się dzielnic Krakowa. Jest ona bardzo popularna wśród mieszkańców i deweloperów. Lokalizacja dzielnicy jest korzystna, gdyż jej południowa część graniczy ze Starym Miastem. Na terenie Prądnika Białego powstaje sporo nowych inwestycji mieszkaniowych. Warto dodać, że ceny mieszkań są przystępne jak na Kraków. Plusem dzielnicy jest dobrze rozwinięta sieć komunikacji publicznej w postaci tramwajów i autobusów.

Jakie są osiedla na Prądniku Białym?

Prądnik Biały dzieli się na 12 osiedli: Azory, Bonowice Wielkie, Osiedle Gotyk, Górka Narodowa, Górka Narodowa Wschód, Górka Narodowa Zachód, Osiedle Krowodrza Górka, Osiedle Witkowice Nowe, Prądnik Biały, Tonie, Witkowice oraz Żabiniec.

Ile osób mieszka na Prądniku Białym?

Powierzchnia Prądnika Białego wynosi ponad 23 km2. Według danych z 2020 roku populacja dzielnicy liczy 71,7 tys. mieszkańców. Gęstość zaludnienia jest przeciętna i wynosi 3 061 os./km2.

Dla kogo rekomendowana jest dzielnica Prądnik Biały?

Atutami Prądnika Białego są przystępne ceny mieszkań, korzystne położenie oraz dobrze rozwinięta infrastruktura. To sprawia, że dzielnica jest chętnie wybierana przez rodziny z dziećmi, studentów oraz seniorów. Z południowych obszarów dzielnicy jest dosyć blisko do Starego Miasta, co sprzyja studentom. Seniorzy chwalą sobie służbę zdrowia na Prądniku Białym.

Bliskie położenie drogi wylotowej do Warszawy doceniają pracownicy i biznesmeni, którzy często podróżują np. w delegacje.

Ile czasu potrzeba na dotarcie do centrum miasta z Prądnika Białego?

Prądnik Biały graniczy ze Starym Miastem. Mieszkańcy obu dzielnic cenią sobie dobry dojazd do centrum. Sieć tramwajowo-autobusowa jest dobrze rozwinięta na Prądniku Białym. W zależności od miejsca zamieszkania dojazd do centrum komunikacją miejską zajmuje od 20 do 60 minut. Na terenie Prądnika Białego nie ma żadnego dworca kolejowego.

Rynek nieruchomości na Prądniku Białym

Zabudowa mieszkaniowa na Prądniku Białym składa się głównie z budynków wielorodzinnych w zwartych zabudowach. Większość obiektów mieszkalnych wybudowanych na Prądniku Białym pochodzi z lat 70-tych i 80-tych XX wieku. Na terenie dzielnicy powstają również nowoczesne budynki mieszkalne. Można spotkać tu także domy jednorodzinne oraz zabytkowe kamienice z XIX wieku.

Na terenie dzielnicy pozostaje jeszcze sporo niezagospodarowanych terenów. Niektóre z nich są już wykupione i przeznaczone pod inwestycje. Deweloperzy chętnie kupują tu ziemię, ponieważ ceny gruntów są atrakcyjne, a popyt na mieszkania stosunkowo wysoki. Na Prądniku Białym buduje się nowe obiekty mieszkaniowe, które są ogrodzone i monitorowane. Do udogodnień należy również zaliczyć m.in. parkingi dla samochodów, windy, usprawnienia dla osób niepełnosprawnych, a także place zabaw dla dzieci.

Gdzie jest najwięcej nowych inwestycji mieszkaniowych na Prądniku Białym?

Prądnik Biały jest bardzo popularną dzielnicą dla mieszkańców i deweloperów. Z tego względu na terenie dzielnicy powstaje sporo nowych inwestycji mieszkaniowych. Najwięcej z nich buduje się w południowej, centralnej i wschodniej części dzielnicy.

Mieszkania na sprzedaż na Prądniku Białym bezpośrednio od dewelopera

W naszej bazie ogłoszeń znajdziesz nowe mieszkania na sprzedaż na Prądniku Białym. Zobacz oferty bezpośrednio od deweloperów lub od agencji nieruchomości.

Jakie są ceny mieszkań na Prądniku Białym?

Średnia cena mieszkania na Prądniku Białym szacowana jest na 11 436 zł/mkw. W ciągu ostatnich 12 miesięcy ceny wzrosły tu o 1%. Przeciętna wartość nieruchomości na Prądniku Białym wynosi 571 994 zł.

Średni koszt wynajęcia mieszkania na Prądniku Białym szacowany jest na 2 613 zł/mc. Z kolei przeciętna powierzchnia lokalu w tej dzielnicy wynosi 51 mkw.

Zobacz również dzielnice w Kraków

Zobacz również osiedla w Kraków Krowodrza

Najnowsze artykuły z Kraków

Stokado rozpoczyna budowę budynku self-storage w Krakowie
Stokado rozpoczyna budowę budynku self-storage w Krakowie
Stokado, drugi co do wielkości operator szybko rozwijającej się branży self-storage w Polsce, należący do Redefine Properties (JSE:RDF), Griffin Capital Partners i założycieli, rozpoczął budowę nowego, nowoczesnego obiektu w Krakowie. Inwestycja o powierzchni 5 000 mkw. NLA będzie pierwszym budynkiem self-storage w Polsce z certyfikatem BREEAM i jednocześnie inaugurującym projektem deweloperskim Stokado od momentu przejęcia przez Griffina i Redefine w 2023 roku.
W Krakowie powstanie nowy stadion piłkarski
W Krakowie powstanie nowy stadion piłkarski
19 lipca prezydent Krakowa wydał pozwolenie na budowę pierwszoligowego stadionu piłkarskiego, wraz z zagospodarowaniem terenów sportowo-rekreacyjnych, KS Wieczysta.
W The Park Kraków została otwarta nowa klinika stomatologiczna znanej sieci
W The Park Kraków została otwarta nowa klinika stomatologiczna znanej sieci
Kompleks biurowy The Park Kraków pozyskał firmę z branży usług medycznej. Do grona najemców dołączyła Grupa LUX MED, która otworzyła w nim klinikę stomatologiczną.
Jacobs planuje utworzyć w Polsce Nuklearne Centrum Doskonalenia (Center of Excellence)
Jacobs planuje utworzyć w Polsce Nuklearne Centrum Doskonalenia (Center of Excellence)
Umowa została podpisana w Krakowie przez dyrektora Programu Nuklearnego Jacobs w Polsce, Garetha Vaughana, oraz prorektora ds. studenckich AGH, prof. dr. inż Rafała Dańko. Porozumienie obejmuje m.in. współpracę w zakresie badań naukowych, organizację staży, warsztatów oraz wizyt studyjnych dla studentów i absolwentów AGH.
Kraków: W Nowej Hucie powstanie nowy parking dla pasażerów kolei
Kraków: W Nowej Hucie powstanie nowy parking dla pasażerów kolei
PKP PLK S.A. podpisały umowę na budowę węzła przesiadkowego przy przystanku Kraków Kościelniki w Nowej Hucie. Do połowy przyszłego roku powstanie obiekt z miejscami do pozostawiania samochodów i rowerów w sąsiedztwie linii kolejowej. To kolejna inwestycja zaplanowana w stolicy Małopolski w ramach „Rządowego programu budowy lub modernizacji przystanków kolejowych na lata 2021-2025”.
Panattoni rozpoczęło ostatni etap budowy parku City Logistics Kraków I
Panattoni rozpoczęło ostatni etap budowy parku City Logistics Kraków I
Panattoni, najaktywniejszy deweloper nieruchomości przemysłowych na świecie, rozpoczął ostatni etap budowy parku miejskiego City Logistics Kraków I w Nowej Hucie. W ramach rozbudowy powstanie 11 300 mkw. nowej powierzchni, a cały park osiągnie swoją docelową wielkość – 36 500 metrów kwadratowych.
Globalny operator logistyczny z Australii stawia na Kraków
Globalny operator logistyczny z Australii stawia na Kraków
Kolejna globalna firma stawia na stolicę Małopolski. Toll Global Forwarding, globalny operator logistyczny wywodzący się z Australii, wynajął nieco ponad 300 mkw. powierzchni w krakowskim kompleksie biurowym Korona należącym do GTC. To jeden z dwóch pierwszych oddziałów firmy w Polsce, co stanowi istotny krok w jej rozwoju na rynkach Europy Środkowo-Wschodniej i Bałtyku, a także realizacji strategii nearshoringu w regionie EMEA. Eksperci z międzynarodowej agencji Cushman & Wakefield doradzali firmie Toll w poszukiwaniu optymalnej lokalizacji oraz w procesie negocjowania warunków najmu.
Co powstanie w miejscu wyburzonej galerii handlowej Plaza w Krakowie?
Co powstanie w miejscu wyburzonej galerii handlowej Plaza w Krakowie?
Co dalej z zagospodarowaniem wielkiej, pustej działki po wyburzonej Galerii Plaza w Krakowie? Jakie plany ma inwestor, spółka Strabag Real Estate? Kiedy rozpocznie się realizacja nowej inwestycji w tym miejscu?
KION przedłuża umowę najmu w Bonarka 4 Business w Krakowie
KION przedłuża umowę najmu w Bonarka 4 Business w Krakowie
Firma KION przedłużyła umowę najmu w kompleksie biurowym Bonarka for Business (B4B). KION wynajmuje łącznie 3 900 mkw. powierzchni biurowej w budynkach E i F.
Rusza budowa nowego, samorządowego żłobka w Krakowie
Rusza budowa nowego, samorządowego żłobka w Krakowie
Zarząd Inwestycji Miejskich podpisał umowę na projekt i budowę żłobka samorządowego przy ul. Jabłonkowskiej na os. Widok. Nowa placówka dla ok. 150 maluchów ma powstać w ciągu 20 miesięcy. To pierwsza umowa, dotycząca jednego z dwunastu żłobków, które ZIM będzie realizował w najbliższych latach z dofinansowaniem z programu rozwoju instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 „Maluch+” 2022-2029.
REKLAMA