Kraków, Krowodrza

Prądnik Biały jest jedną z najprężniej rozwijających się dzielnic Krakowa. Jest ona bardzo popularna wśród mieszkańców i deweloperów. Lokalizacja dzielnicy jest korzystna, gdyż jej południowa część graniczy ze Starym Miastem. Na terenie Prądnika Białego powstaje sporo nowych inwestycji mieszkaniowych. Warto dodać, że ceny mieszkań są przystępne jak na Kraków. Plusem dzielnicy jest dobrze rozwinięta sieć komunikacji publicznej w postaci tramwajów i autobusów.

Jakie są osiedla na Prądniku Białym?

Prądnik Biały dzieli się na 12 osiedli: Azory, Bonowice Wielkie, Osiedle Gotyk, Górka Narodowa, Górka Narodowa Wschód, Górka Narodowa Zachód, Osiedle Krowodrza Górka, Osiedle Witkowice Nowe, Prądnik Biały, Tonie, Witkowice oraz Żabiniec.

Ile osób mieszka na Prądniku Białym?

Powierzchnia Prądnika Białego wynosi ponad 23 km2. Według danych z 2020 roku populacja dzielnicy liczy 71,7 tys. mieszkańców. Gęstość zaludnienia jest przeciętna i wynosi 3 061 os./km2.

Dla kogo rekomendowana jest dzielnica Prądnik Biały?

Atutami Prądnika Białego są przystępne ceny mieszkań, korzystne położenie oraz dobrze rozwinięta infrastruktura. To sprawia, że dzielnica jest chętnie wybierana przez rodziny z dziećmi, studentów oraz seniorów. Z południowych obszarów dzielnicy jest dosyć blisko do Starego Miasta, co sprzyja studentom. Seniorzy chwalą sobie służbę zdrowia na Prądniku Białym.

Bliskie położenie drogi wylotowej do Warszawy doceniają pracownicy i biznesmeni, którzy często podróżują np. w delegacje.

Ile czasu potrzeba na dotarcie do centrum miasta z Prądnika Białego?

Prądnik Biały graniczy ze Starym Miastem. Mieszkańcy obu dzielnic cenią sobie dobry dojazd do centrum. Sieć tramwajowo-autobusowa jest dobrze rozwinięta na Prądniku Białym. W zależności od miejsca zamieszkania dojazd do centrum komunikacją miejską zajmuje od 20 do 60 minut. Na terenie Prądnika Białego nie ma żadnego dworca kolejowego.

Rynek nieruchomości na Prądniku Białym

Zabudowa mieszkaniowa na Prądniku Białym składa się głównie z budynków wielorodzinnych w zwartych zabudowach. Większość obiektów mieszkalnych wybudowanych na Prądniku Białym pochodzi z lat 70-tych i 80-tych XX wieku. Na terenie dzielnicy powstają również nowoczesne budynki mieszkalne. Można spotkać tu także domy jednorodzinne oraz zabytkowe kamienice z XIX wieku.

Na terenie dzielnicy pozostaje jeszcze sporo niezagospodarowanych terenów. Niektóre z nich są już wykupione i przeznaczone pod inwestycje. Deweloperzy chętnie kupują tu ziemię, ponieważ ceny gruntów są atrakcyjne, a popyt na mieszkania stosunkowo wysoki. Na Prądniku Białym buduje się nowe obiekty mieszkaniowe, które są ogrodzone i monitorowane. Do udogodnień należy również zaliczyć m.in. parkingi dla samochodów, windy, usprawnienia dla osób niepełnosprawnych, a także place zabaw dla dzieci.

Gdzie jest najwięcej nowych inwestycji mieszkaniowych na Prądniku Białym?

Prądnik Biały jest bardzo popularną dzielnicą dla mieszkańców i deweloperów. Z tego względu na terenie dzielnicy powstaje sporo nowych inwestycji mieszkaniowych. Najwięcej z nich buduje się w południowej, centralnej i wschodniej części dzielnicy.

Mieszkania na sprzedaż na Prądniku Białym bezpośrednio od dewelopera

W naszej bazie ogłoszeń znajdziesz nowe mieszkania na sprzedaż na Prądniku Białym. Zobacz oferty bezpośrednio od deweloperów lub od agencji nieruchomości.

Jakie są ceny mieszkań na Prądniku Białym?

Średnia cena mieszkania na Prądniku Białym szacowana jest na 11 436 zł/mkw. W ciągu ostatnich 12 miesięcy ceny wzrosły tu o 1%. Przeciętna wartość nieruchomości na Prądniku Białym wynosi 571 994 zł.

Średni koszt wynajęcia mieszkania na Prądniku Białym szacowany jest na 2 613 zł/mc. Z kolei przeciętna powierzchnia lokalu w tej dzielnicy wynosi 51 mkw.

Zobacz również dzielnice w Kraków

Zobacz również osiedla w Kraków Krowodrza

Najnowsze artykuły z Kraków

Światowa marka Nike otworzyła pierwszy w Polsce sklep w formacie Nike Rise
W stolicy Małopolski znana, światowa marka Nike otworzyła pierwszy w Polsce salon w formacie Nike Rise. Sklep o powierzchni 1000 mkw. w swoim założeniu łączy świat sportu z cyfrowymi doświadczeniami i usługami.
Będzie nowa, wielka inwestycja infrastrukturalna w południowo-zachodniej części Krakowa
Zarząd Inwestycji Miejskich ogłosił przetarg na opracowanie wielowariantowej i wielobranżowej koncepcji rozbudowy ulicy Bunscha i budowy ulicy Humboldta. Głównym elementem opracowania ma być też nowa linia tramwajowa w południowo-zachodniej części Krakowa.
Kolejna duża, znana, międzynarodowa firma nowym najemcą kompleksu Brian Park w Krakowie
Działająca w sektorze usług profesjonalnych firma EY została nowym najemcą inwestycji Echo Investment w centrum Krakowa. Tym samym, deweloper zamknął komercjalizację pierwszego budynku kompleksu biurowego przy Alei Pokoju. EY, światowy lider w zakresie audytu, doradztwa podatkowego, prawnego, technologicznego, biznesowego i transakcyjnego wynajął 2 000 mkw. powierzchni w Brain Park. Najemca wprowadzi się do nowego biura na krakowskich Grzegórzkach w drugiej połowie br.
Trwa budowa drogi ekspresowej S52 Północnej Obwodnicy Krakowa [FILM]
W ramach inwestycji wybudowana zostanie dwujezdniowa droga ekspresowa S52 o długości ok. 12,5 km, na odcinku od węzła Modlnica (z rozbudową węzła) do węzła Kraków Mistrzejowice. Każda jezdnia będzie miała po trzy pasy ruchu.
Remi wynajmuje dwa piętra w budynku A kompleksu Bonarka 4 Business w Krakowie
Spółka Remi, będąca częścią Grupy Holding 1, wynajęła dwa piętra w budynku A kompleksu Bonarka for Business w Krakowie. Całkowita powierzchnia biurowa zajęta przez firmę wynosi około 2,6 tys. mkw. To powierzchnia biurowa dla około 300 pracowników.
Kompleks biurowy Buma Square w Krakowie z 4 nowymi najemcami
Od początku 2024 roku w kompleksie Buma Square w Krakowie pojawiło się czterech nowych najemców. Wraz z przedłużeniem umów najmu, Revetas Capital, właściciel kompleksu, podpisał 10 umów na łączną powierzchnię około 2,2 tys. mkw.
Książę Lubomirski stawia apartamentowiec w centrum Krakowa
Książę Jan Lubomirski-Lanckoroński, biznesmen oraz jeden z najbardziej znanych polskich arystokratów, szykuje nową inwestycję w centrum Krakowa. Prezes Fundacji Książąt Lubomirskich i Grupy Landeskrone działającej na rynku nieruchomości ogłasza kolejny etap prac nad luksusowym apartamentowcem o nazwie Villa Botanica. Przedsięwzięcie przyspiesza po nawiązaniu współpracy z nowym partnerem.
Polscy inżynierowie z Krakowa pracują z firmą MAN nad megawatową ładowarką dla ciężarówek
MAN oraz ABB E-Mobility zawarły porozumienie o współpracy w obszarze badań i rozwoju. Współpraca skupi się na rozwiązaniach dla branży logistyki, w szczególności na technologii ładowania megawatowego (MCS). W projekcie biorą udział inżynierowie i programiści z ABB w Krakowie.
Holenderska firma Backbase powiększa biuro w krakowskim kompleksie High5ive
Holenderski dostawca rozwiązań fintech, firma Backbase, słynąca z opracowania platformy Engagement Banking Platform i wspierania banków w procesie modernizacji, zwiększa zajmowaną powierzchnię w krakowskim kompleksie biurowym High5ive. Przy wsparciu doradczym Walter Herz firma sfinalizowała negocjacje najmu i wybrała pracownię architektoniczną oraz wykonawcę aranżacji biura.
Biuro projektowe Enetecs nowym najemcą Bonarka 4 Business w Krakowie
Kolejny nowy najemca w kompleksie biurowym Bonarka 4 Business w Krakowie. Biuro projektowe Enetecs wynajęło 560 mkw. powierzchni biurowej w budynku F. Nowy najemca to polskie inżynieryjne biuro projektowe specjalizujące się w projektach elektrycznych oraz AKPiA dla przemysłu i energetyki.
REKLAMA