Kraków

Zobacz również dzielnice w Kraków

Najnowsze artykuły z Kraków

Strefa Czystego Transportu w Krakowie zacznie obowiązywać później [FILM]
Prezydent Krakowa Aleksander Miszalski przekazał, że Strefa Czystego Transportu nie może wejść w życie od 1 lipca tego roku, ponieważ miasto nie jest przygotowane technicznie. Prezydent zapowiedział, że zgodnie z obietnicami złożonymi w kampanii wyborczej, założenia SCT w uzgodnieniu z Zarządem Transportu Publicznego zostaną ponownie przedyskutowane z mieszkańcami.
Panattoni z finansowaniem na City Logistics Kraków III
Panattoni, najaktywniejszy deweloper nieruchomości przemysłowych na świecie, otrzymał wsparcie finansowe na rozwój projektu City Logistics Kraków III, który jest odpowiedzią na rosnące potrzeby sektora e-commerce. Kredyt w wysokości 21 mln euro, udzielony przez mBank, umożliwi finalizację budowy nowoczesnego parku logistycznego w strategicznie położonej Nowej Hucie, dzielnicy Krakowa.
Volvo Tech Hub zajmie 10 tys. mkw. w krakowskim biurowcu Brain Park C
Volvo Tech Hub zajmie 10 tys. mkw. powierzchni w Brain Park C. Nowa część spółki Volvo Car Poland wprowadzi się do krakowskiego biurowca od Echo Investment w trzech fazach, zaczynając od września 2024. W transakcji, najemcę reprezentowała firma JLL Polska. Dodatkowo, wsparcia w projekcie udzielił również dział PDS JLL.
Kraków zyskał nową przestrzeń gastronomiczną
Sześć restauracji z kuchniami świata, bar, kawiarnia, specjalnie wydzielona strefa do pracy, a to wszystko w nowoczesnej, otwartej przestrzeni. Tak wygląda Hala Maki – nowy punkt na mapie gastronomicznej Krakowa, który w piątek 10 maja został oficjalnie otwarty.
Trwa budowa drogi ekspresowej S52 Północnej Obwodnicy Krakowa [FILMY]
W ramach inwestycji wybudowana zostanie dwujezdniowa droga ekspresowa S52 o długości ok. 12,5 km, na odcinku od węzła Modlnica (z rozbudową węzła) do węzła Kraków Mistrzejowice. Każda jezdnia będzie miała po trzy pasy ruchu.
Trwają zaawansowane prace na budowie drogi ekspresowej S52 Północnej Obwodnicy Krakowa [FILMY]
W ramach inwestycji wybudowana zostanie dwujezdniowa droga ekspresowa S52 o długości ok. 12,5 km, na odcinku od węzła Modlnica (z rozbudową węzła) do węzła Kraków Mistrzejowice. Każda jezdnia będzie miała po trzy pasy ruchu.
W Krakowie zostanie otworzony kompleks Radisson RED Hotel & Radisson RED Apartments [ZDJĘCIA+WIZUALIZACJE]
W kompleksie Unity Centre w Krakowie zostanie wkrótce otworzony Radisson RED Hotel & Radisson RED Apartments, nowy, lifestylowy hotel o podwyższonym standardzie. Znamy dokładną datę.
Hewlett Packard Enterprise zbudowało najszybszy superkomputer w Polsce
Helios, nowy superkomputer Cyfronetu, przyspieszy badania naukowe oparte na sztucznej inteligencji w dziedzinach astronomii, medycyny i ochrony klimatu, oferując wyższą wydajność i lepszą efektywność energetyczną.
Półmetek prac na budowie nowego budynku dydaktycznego dla Uniwersytetu Papieskiego w Krakowie [FILM+ZDJĘCIA]
Na budowie nowego budynku dydaktycznego dla Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie zaawansowanie pierwszego etapu robót osiągnęło 50%. Generalny wykonawca – Grupa NDI, kończy stan surowy budynku. W najbliższym czasie rozpocznie się realizacja drugiego etapu inwestycji, czyli prac wykończeniowych, instalacji oraz zagospodarowania terenu.
W centrum Krakowa powstaje nowy hotel pod australijską marką [ZDJĘCIA+WIZUALIZACJE]
Grupa hotelowa Accor podpisała kolejną umowę o zarządzanie ze swoim największym partnerem w Polsce – grupą AccorInvest, właścicielem Orbis S.A. Dzięki niej już na wiosnę 2025 roku w samym sercu Krakowa gości powita nowy hotel wkraczającej nad Wisłę marki TRIBE, rozbudowując tym samym krajowe portfolio grupy.
REKLAMA