Kraków, Nowa Huta

Czyżyny to obszar położony we wschodniej części Krakowa, oddalony od centrum o około 6 km. Graniczą one z następującymi dzielnicami: Grzegórzki, Prądnik Czerwony, Nowa Huta, Bieńczyce oraz Mistrzejowice.

Mieszkańcy mają dostęp do różnego rodzaju udogodnień, takich jak centrum handlowe, kino, sklepy, apteki, banki, a także liczne restauracje i kawiarnie. W okolicy znajdują się też liczne tereny zielone, takie jak Park Lotników Polskich czy też tereny rekreacyjne przy Wiśle.

W dzielnicy Czyżyny działa kilka szkół podstawowych, a także przedszkola i żłobki. Dzielnica jest dobrze skomunikowana z centrum Krakowa za pomocą tramwajów oraz autobusów.

Warto również wspomnieć, że na terenie Czyżyn znajduje się TAURON Arena Kraków.

Jakie są osiedla w Czyżynach?

Czyżyny dzieli się na 10 osiedli: Czyżyny, Łęg, Osiedle 2 Pułku Lotniczego, Osiedle Akademickie, Avia, Botanika, Osiedle Centralna Park, Osiedle Czyżyny, Dywizjonu 303 oraz Osiedle Orlińskiego.

Ile osób mieszka w Czyżynach?

Czyżyny mają powierzchnię ponad 12 km2. Według danych z 2020 roku populacja dzielnicy liczy prawie 32 tys. mieszkańców. Gęstość zaludnienia wynosi 2 589 os./km2.

Dla kogo rekomendowana jest dzielnica Czyżyny?

Dzielnica Kraków Czyżyny jest rekomendowana dla osób, które szukają spokojnej okolicy z dobrym dostępem do różnego rodzaju udogodnień.

Czyżyny to dzielnica z dobrą infrastrukturą, w której znajduje się między innymi centrum handlowe oraz wiele sklepów, restauracji i kawiarni. W okolicy są też liczne tereny zielone, w tym Park Lotników Polskich oraz tereny rekreacyjne przy Wiśle.

Czyżyny to także dobre miejsce dla rodzin z dziećmi, ponieważ w okolicy są liczne placówki edukacyjne, w tym przedszkola oraz szkoły podstawowe.

Ile czasu potrzeba na dotarcie do centrum miasta z Czyżyn?

Czas potrzebny na dotarcie do centrum miasta z dzielnicy Czyżyny zależy od konkretnego punktu, z którego rozpoczniemy podróż, pory dnia oraz środka transportu.

Jeśli chodzi o transport publiczny, to z Czyżyn można dojechać do centrum Krakowa autobusami oraz tramwajami. Czas przejazdu zależy od licznych czynników, ale zazwyczaj zajmuje od 20 do 35 minut.

Jeśli chodzi o samochód, to czas przejazdu zazwyczaj zajmuje ok. 20 minut, jeśli jedziemy w godzinach poza szczytem.

Rynek nieruchomości w Czyżynach

Zabudowa mieszkaniowa w dzielnicy Kraków Czyżyny jest zróżnicowana, można tam znaleźć zarówno bloki mieszkalne, jak i domy jednorodzinne.

Na kilku osiedlach m.in. na Osiedlu 2 Pułku Lotniczego czy Dywizjonu 303 znajdują się przede wszystkim bloki mieszkalne, które powstały w czasach PRL-u. Na terenie dzielnicy znajdziemy również osiedla domów jednorodzinnych.

W Czyżynach powstało wiele nowych osiedli mieszkaniowych, które cechują się nowoczesnymi budynkami oraz funkcjonalnymi rozwiązaniami. Osiedla te są często ogrodzone i posiadają własną infrastrukturę, w tym place zabaw, tereny rekreacyjne, a także sklepy i punkty usługowe.

Gdzie jest najwięcej nowych inwestycji mieszkaniowych w Czyżynach?

Najwięcej nowych inwestycji mieszkaniowych powstało w środkowej i północnej części dzielnicy.

Mieszkania na sprzedaż w Czyżynach bezpośrednio od dewelopera

W naszej bazie ogłoszeń znajdziesz nowe mieszkania na sprzedaż w Czyżynach. Zobacz oferty bezpośrednio od deweloperów lub od agencji nieruchomości.

Jakie są ceny mieszkań w Czyżynach?

Średnia cena mieszkania w Czyżynach szacowana jest na 10 681 zł/mkw. W ciągu ostatnich 12 miesięcy ceny wzrosły tu o 5%. Przeciętna wartość nieruchomości w Czyżynach wynosi 594 204 zł.

Średni koszt wynajęcia mieszkania w Czyżynach szacowany jest na 2 670 zł/mc. Z kolei przeciętna powierzchnia lokalu w tej dzielnicy wynosi 57 mkw.

Zobacz również dzielnice w Kraków

Najnowsze artykuły z Kraków

Światowa marka Nike otworzyła pierwszy w Polsce sklep w formacie Nike Rise
W stolicy Małopolski znana, światowa marka Nike otworzyła pierwszy w Polsce salon w formacie Nike Rise. Sklep o powierzchni 1000 mkw. w swoim założeniu łączy świat sportu z cyfrowymi doświadczeniami i usługami.
Będzie nowa, wielka inwestycja infrastrukturalna w południowo-zachodniej części Krakowa
Zarząd Inwestycji Miejskich ogłosił przetarg na opracowanie wielowariantowej i wielobranżowej koncepcji rozbudowy ulicy Bunscha i budowy ulicy Humboldta. Głównym elementem opracowania ma być też nowa linia tramwajowa w południowo-zachodniej części Krakowa.
Kolejna duża, znana, międzynarodowa firma nowym najemcą kompleksu Brian Park w Krakowie
Działająca w sektorze usług profesjonalnych firma EY została nowym najemcą inwestycji Echo Investment w centrum Krakowa. Tym samym, deweloper zamknął komercjalizację pierwszego budynku kompleksu biurowego przy Alei Pokoju. EY, światowy lider w zakresie audytu, doradztwa podatkowego, prawnego, technologicznego, biznesowego i transakcyjnego wynajął 2 000 mkw. powierzchni w Brain Park. Najemca wprowadzi się do nowego biura na krakowskich Grzegórzkach w drugiej połowie br.
Trwa budowa drogi ekspresowej S52 Północnej Obwodnicy Krakowa [FILM]
W ramach inwestycji wybudowana zostanie dwujezdniowa droga ekspresowa S52 o długości ok. 12,5 km, na odcinku od węzła Modlnica (z rozbudową węzła) do węzła Kraków Mistrzejowice. Każda jezdnia będzie miała po trzy pasy ruchu.
Remi wynajmuje dwa piętra w budynku A kompleksu Bonarka 4 Business w Krakowie
Spółka Remi, będąca częścią Grupy Holding 1, wynajęła dwa piętra w budynku A kompleksu Bonarka for Business w Krakowie. Całkowita powierzchnia biurowa zajęta przez firmę wynosi około 2,6 tys. mkw. To powierzchnia biurowa dla około 300 pracowników.
Kompleks biurowy Buma Square w Krakowie z 4 nowymi najemcami
Od początku 2024 roku w kompleksie Buma Square w Krakowie pojawiło się czterech nowych najemców. Wraz z przedłużeniem umów najmu, Revetas Capital, właściciel kompleksu, podpisał 10 umów na łączną powierzchnię około 2,2 tys. mkw.
Książę Lubomirski stawia apartamentowiec w centrum Krakowa
Książę Jan Lubomirski-Lanckoroński, biznesmen oraz jeden z najbardziej znanych polskich arystokratów, szykuje nową inwestycję w centrum Krakowa. Prezes Fundacji Książąt Lubomirskich i Grupy Landeskrone działającej na rynku nieruchomości ogłasza kolejny etap prac nad luksusowym apartamentowcem o nazwie Villa Botanica. Przedsięwzięcie przyspiesza po nawiązaniu współpracy z nowym partnerem.
Polscy inżynierowie z Krakowa pracują z firmą MAN nad megawatową ładowarką dla ciężarówek
MAN oraz ABB E-Mobility zawarły porozumienie o współpracy w obszarze badań i rozwoju. Współpraca skupi się na rozwiązaniach dla branży logistyki, w szczególności na technologii ładowania megawatowego (MCS). W projekcie biorą udział inżynierowie i programiści z ABB w Krakowie.
Holenderska firma Backbase powiększa biuro w krakowskim kompleksie High5ive
Holenderski dostawca rozwiązań fintech, firma Backbase, słynąca z opracowania platformy Engagement Banking Platform i wspierania banków w procesie modernizacji, zwiększa zajmowaną powierzchnię w krakowskim kompleksie biurowym High5ive. Przy wsparciu doradczym Walter Herz firma sfinalizowała negocjacje najmu i wybrała pracownię architektoniczną oraz wykonawcę aranżacji biura.
Biuro projektowe Enetecs nowym najemcą Bonarka 4 Business w Krakowie
Kolejny nowy najemca w kompleksie biurowym Bonarka 4 Business w Krakowie. Biuro projektowe Enetecs wynajęło 560 mkw. powierzchni biurowej w budynku F. Nowy najemca to polskie inżynieryjne biuro projektowe specjalizujące się w projektach elektrycznych oraz AKPiA dla przemysłu i energetyki.
REKLAMA