Kraków, Nowa Huta

NOWE MIESZKANIA KRAKÓW NOWA HUTA MISTRZEJOWICE

Znaleziono inwestycji: 3
Pokaż inwestycję
Os. Bohaterów Września 16
Kraków, Nowa Huta, Monda 16
Pokaż inwestycję
Os. Piastów 31
Kraków, Nowa Huta, Os. Piastów 31
Pokaż inwestycję
Piasta Park
Kraków, Nowa Huta, Ognistych Wici
Pokaż inwestycję
Srebrnych Orłów 1J
Kraków, Nowa Huta, Srebrnych Orłów
Próchnika 57
Pokaż inwestycję
Próchnika 57
Kraków, Nowa Huta
Os. Piastów 57
Pokaż inwestycję
Os. Piastów 57
Kraków, Nowa Huta, Os. Piastów 57
Willa przy Sapiehy
Pokaż inwestycję
Willa przy Sapiehy
Kraków, Nowa Huta
Popielidów 42a
Pokaż inwestycję
Popielidów 42a
Kraków, Nowa Huta, Popielidów
Piastów 65
Pokaż inwestycję
Piastów 65
Kraków, Nowa Huta, Piasta Kołodzieja 65
Os. Piastów 41
Pokaż inwestycję
Os. Piastów 41
Kraków, Nowa Huta, Os. Piastów 41
Piasta Towers
Pokaż inwestycję
Piasta Towers
Kraków, Nowa Huta
Viva Piast
Pokaż inwestycję
Viva Piast
Kraków, Śródmieście, Piasta Kołodzieja
Osiedle Piasta Kołodzieja
Pokaż inwestycję
Osiedle Piasta Kołodzieja
Kraków, Nowa Huta, Piasta Kołodzieja
Os. Oświecenia 44
Pokaż inwestycję
Os. Oświecenia 44
Kraków, Nowa Huta, Os. Oświecenia 44
[Kraków] Budynek Mieszkalny, ul. Mistrzejowicka
Pokaż inwestycję
[Kraków] Budynek Mieszkalny, ul. Mistrzejowicka
Kraków, Nowa Huta, Mistrzejowicka
[Kraków] Kleeberga 2
Pokaż inwestycję
[Kraków] Kleeberga 2
Kraków, Nowa Huta, Generała Franciszka Kleeberga 2
[Kraków] Osiedle Kameralne
Pokaż inwestycję
[Kraków] Osiedle Kameralne
Kraków, Nowa Huta, Jancarza
[Kraków] Os. Bohaterów Września 27
Pokaż inwestycję
[Kraków] Os. Bohaterów Września 27
Kraków, Nowa Huta, Os. Bohaterów Września 27
Domosfera
Pokaż inwestycję
Domosfera
Kraków, Śródmieście, Franciszka Kniaźnina 1
[Kraków] Budynek Mieszkalny, ul. Szymona Marycjusza
Pokaż inwestycję
[Kraków] Budynek Mieszkalny, ul. Szymona Marycjusza
Kraków, Nowa Huta, Szymona Marycjusza

Mistrzejowice to dzielnica położona w północno-wschodniej części Krakowa. Zajmuje powierzchnię około 5,5 km2 i liczy ponad 51 000 mieszkańców.

Na terenie dzielnicy znajduje się sporo terenów zielonych, w tym Park Tysiąclecia, które są popularnym miejscem spacerów, wycieczek rowerowych i pikników.

Mistrzejowice posiadają dobrze rozwiniętą infrastrukturę z licznymi sklepami, restauracjami i punktami usługowymi. Jest też kilka szkół i przedszkoli.

Jakie są osiedla na Mistrzejowicach?

Mistrzejowice dzielą się na następujące osiedla: Tysiąclecia, Złotego Wieku, Oświecenia, Kombatantów, Bohaterów Września, Piastów, Srebrnych Orłów, Mistrzejowice oraz część Batowic i Dziekanowic.

Ile osób mieszka na Mistrzejowicach?

Mistrzejowice mają powierzchnię 5,59 km2. Według danych z 2020 roku populacja dzielnicy liczy ponad 51 tys. mieszkańców. Gęstość zaludnienia jest wysoka i wynosi 9 176 os./km2.

Dla kogo rekomendowana jest dzielnica Mistrzejowice?

Dzielnica Mistrzejowice jest rekomendowana dla różnych grup społecznych, w tym:

  • Rodziny – dzielnica posiada szkoły i przedszkola na wysokim poziomie oraz wiele terenów zielonych, co sprawia, że jest to dobre miejsce do zamieszkania dla rodzin z dziećmi.
  • Osoby starsze – dzielnica jest stosunkowo spokojna i cicha, a jednocześnie posiada dobrą infrastrukturę, co może przyciągać osoby starsze, które chcą mieszkać w miejscu, gdzie mają dostęp do różnych usług i nie muszą się martwić o hałas i zgiełk.
  • Osoby pracujące – dzielnica położona jest stosunkowo daleko od centrum. Jednak odnajdą się w niej osoby, które często wyjeżdżają samochodem do innych miast, ze względu na bliskość ważnych dróg krajowych.

Ile czasu potrzeba na dotarcie do centrum miasta z Mistrzejowic?

Czas potrzebny na dotarcie do centrum miasta z dzielnicy Mistrzejowice zależy od środka transportu, pory dnia oraz natężenia ruchu. Oto przykładowe szacunkowe czasy podróży:

  • Samochodem: dojazd do centrum miasta w normalnych warunkach ruchu zajmuje około 20 minut.
  • Komunikacją miejską: z dzielnicy Mistrzejowice można dojechać do centrum miasta tramwajem lub autobusem w około 30-40 minut w zależności od godziny oraz linii komunikacji miejskiej.

Rynek nieruchomości na Mistrzejowicach

Zabudowa mieszkaniowa w dzielnicy Mistrzejowice jest zróżnicowana i składa się głównie z bloków mieszkalnych oraz domów jednorodzinnych.

W Mistrzejowicach można spotkać bloki mieszkalne, które w większości zostały wybudowane w czasach PRL-u. W Mistrzejowicach powstają także nowe inwestycje mieszkaniowe, co wpływa na różnorodność oferty mieszkaniowej w tej dzielnicy.

Dzięki różnorodności oferty mieszkaniowej, każdy może znaleźć odpowiednie dla siebie rozwiązanie w tej dzielnicy – zarówno osoby poszukujące mieszkań w blokach, jak i te, które preferują domy jednorodzinne.

Gdzie jest najwięcej nowych inwestycji mieszkaniowych na Mistrzejowicach?

Trudno określić, gdzie jest najwięcej nowych inwestycji mieszkaniowych na Mistrzejowicach. Nowe mieszkania można spotkać w różnych punktach dzielnicy.

Mieszkania na sprzedaż na Mistrzejowicach bezpośrednio od dewelopera

W naszej bazie ogłoszeń znajdziesz nowe mieszkania na sprzedaż na Mistrzejowicach. Zobacz oferty bezpośrednio od deweloperów lub od agencji nieruchomości.

Jakie są ceny mieszkań na Mistrzejowicach?

Średnia cena mieszkania na Mistrzejowicach szacowana jest na 9 734 zł/mkw. W ciągu ostatnich 12 miesięcy ceny wzrosły tu o 3%. Przeciętna wartość nieruchomości na Mistrzejowicach wynosi 555 053 zł.

Średni koszt wynajęcia mieszkania na Mistrzejowicach szacowany jest na 2 673 zł/mc. Z kolei przeciętna powierzchnia lokalu w tej dzielnicy wynosi 58 mkw.

Zobacz również dzielnice w Kraków

Najnowsze artykuły z Kraków

Grupa AccorInvest rozpoczęła budowę nowego hotelu w centrum Krakowa [WIZUALIZACJE]
W stolicy Małopolski powstanie kolejny nowy hotel. Grupa AccorInvest rozpoczęła w centrum Krakowa budowę nowego obiektu hotelowego, który ma wprowadzić na lokalny rynek hotelowy standardy charakterystyczne dla segmentu lifestyle marki Accor.
Danieli Wean United Engineering Polska nowym najemcą Centrum Biurowego Korona w Krakowie
DWU Engineering Polska, światowy lider w projektowaniu i realizacji kompleksowych linii produkcyjnych dla przemysłu hutniczego przenosi swoje krakowskie biuro do Korona Office Complex. W procesie relokacji firmę wpierali doradcy Walter Herz.
Czwarta lokalizacja Cowork by Memos otwarta w Mogilska 35 Office w Krakowie
Firma Warimpex poinformowała o otwarciu czwartej w Polsce przestrzeni coworkingowej zarządzanej przez spółkę Memos. Zlokalizowana jest w nowo otwartym biurowcu Mogilska 35 Office i oferuje prawie 800 mkw. elastycznej przestrzeni biurowej umiejscowionej na parterze i 1 piętrze budynku. Do dyspozycji najemców są 3 sale konferencyjne dla 6, 8 i 12 osób oraz 76 stanowisk pracy.
Bezkolizyjne przejazdy poprawią bezpieczeństwo podróżnych i kierowców w Krakowie
PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. podpisały z Gminą Miejską Kraków listy intencyjne w sprawie współpracy przy budowie bezkolizyjnych skrzyżowań dróg z torami na ul. Kąpielowej i Blokowej. Partnerzy zamierzają współdziałać w przygotowaniu niezbędnej dokumentacji i realizacji tych inwestycji w ramach projektu „Poprawa bezpieczeństwa na skrzyżowaniach kolejowo-drogowych w tym ich przebudowa na skrzyżowania dwupoziomowe”.
Miasto odzyskało Dom im. Józefa Piłsudskiego w Krakowie
Zakończyły się działania formalne, które umożliwiły przekazanie Domu im. Józefa Piłsudskiego miastu. Kraków remontuje niszczejący budynek, który ma duże znaczenie dla historii miasta i kraju. Sąd apelacyjny oddalił też roszczenia Związku Legionistów Polskich dotyczące promocji Krakowa.
Jak wygląda sytuacja na rynku powierzchni biurowych w Krakowie?
Od początku 2023 roku deweloperzy w Krakowie ukończyli projekty biurowe o powierzchni blisko 66 600 mkw., co stanowiło prawie 28% wolumenu powierzchni oddanej do użytku w miastach regionalnych. Kraków niezmiennie pozostaje liderem wśród regionalnych rynków biurowych, a jego zasoby na koniec września 2023 roku wyniosły niemal 1,78 mln mkw.
W kompleksie biurowym Tertium w Krakowie zostanie otwarta Poradnia Zdrowia Psychicznego Harmonia Grupy LUX MED
Do grona najemców krakowskiego kompleksu biurowego Tertium przy ul. Lublańskiej 34 w Krakowie, należącego do Form Offices, dołączyła Poradnia Zdrowia Psychicznego Harmonia Grupy LUX MED.
Remont mostu Dębnickiego w Krakowie dobiega końca [FILM+ZDJĘCIA]
Prace remontowe na moście Dębnickim dobiegają końca. W czwartek, 23 listopada, od wczesnych godzin porannych będzie można przejechać dwoma pasami w każdą ze stron. Wraz z otwarciem w pełni mostu zostanie również udrożniony przejazd przez skrzyżowanie koło Jubilatu, tak by ruch pojazdów w relacji most – Aleje Trzech Wieszczów odbywał się czterema pasami ruchu.
Trwają zaawansowane prace na budowie S52 Północnej Obwodnicy Krakowa [FILMY]
W ramach inwestycji wybudowana zostanie dwujezdniowa droga ekspresowa S52 o długości ok. 12,5 km, na odcinku od węzła Modlnica (z rozbudową węzła) do węzła Kraków Mistrzejowice. Każda jezdnia będzie miała po trzy pasy ruchu.
Nowy, duży najemca wprowadzi się do biurowca KREO w Krakowie
Ghelamco pozyskało dużego najemcę dla swojej najnowszej inwestycji w Krakowie – biurowca KREO, który powstał przy ulicy Wadowickiej. Chilliflex, operator biur coworkingowych i serwisowanych, wynajął w nim blisko 5700 mkw. powierzchni biurowej. To jedna z większych umów najmu na krakowskim rynku biurowym w tym roku.
REKLAMA