Kraków, Krowodrza

Bronowice to jedna z popularnych dzielnic Krakowa. Kupują tu mieszkania osoby, które chcą odpocząć od zgiełku w centrum miasta. Ceny mieszkań w Bronowicach są przystępne. Napływają tutaj osoby młode, które dopiero zaczynają swoją karierę zawodową. Minusem dzielnicy jest mała liczba żłobków i przedszkoli.

Do Bronowic dojeżdża kilka linii tramwajowych i autobusowych. Infrastruktura drogowa jest tu dobrze rozwinięta. Dzięki temu można sprawnie dojechać samochodem do centrum miasta.

Jakie są osiedla w Bronowicach?

Bronowice dzieli się na 5 osiedli: Bronowice Małe, Mydlniki, Osiedle Bronowice Nowe, Osiedle Widok Zarzecze oraz Bronowice Małe Wschód.

Ile osób mieszka w Bronowicach?

Bronowice mają powierzchnię prawie 10 km2. Według danych z 2020 roku populacja dzielnicy liczy ponad 24 tys. mieszkańców. Gęstość zaludnienia jest nieduża i wynosi 2 512 os./km2.

Dla kogo rekomendowana jest dzielnica Bronowice?

Dzielnica Bronowice jest rekomendowana dla osób szukających spokojnego i zielonego otoczenia, lubiących spędzać czas na świeżym powietrzu oraz lubiących mieć blisko do wszelkich usług, sklepów i centrów handlowych. Dzielnica jest idealna dla osób szukających kameralnych miejsc do życia oraz osób starszych, które szukają spokoju i bezpieczeństwa.

Ile czasu potrzeba na dotarcie do centrum miasta z Bronowic?

W zależności od środka transportu, czas dotarcia do centrum miasta z dzielnicy Kraków Bronowice może się wahać od 20 do 45 minut. Jeżeli podróżujesz samochodem, wystarczy 20 minut. Jeśli jeździsz komunikacją miejską, to czas może wynosić nawet do 45 minut.

Rynek nieruchomości w Bronowicach

Zabudowa Bronowic jest zróżnicowana i zależy od osiedla. W Bronowicach Małych mamy niskie budynki wiejskie oraz nowoczesne bloki. Na Osiedlu Bronowice Nowe dominują wysokie bloki z wielkiej płyty. Domy jednorodzinne i zabudowę szeregową znajdziemy na Osiedlu Widok Zarzecze. W Bronowicach Małych Wschód dominuje wysoka zabudowa, a także znajdziemy tu liczne biurowce.

Gdzie jest najwięcej nowych inwestycji mieszkaniowych w Bronowicach?

Trudno jednoznacznie stwierdzić na jakich osiedlach w Bronowicach buduje się najwięcej nowych inwestycji mieszkaniowych. Można je spotkać praktycznie na każdym osiedlu.

Mieszkania na sprzedaż w Bronowicach bezpośrednio od dewelopera

W naszej bazie ogłoszeń znajdziesz nowe mieszkania na sprzedaż w Bronowicach. Zobacz oferty bezpośrednio od deweloperów lub od agencji nieruchomości.

Jakie są ceny mieszkań w Bronowicach?

Średnia cena mieszkania w Bronowicach szacowana jest na 11 271 zł/mkw. W ciągu ostatnich 12 miesięcy ceny wzrosły tu o 2%. Przeciętna wartość nieruchomości w Bronowicach wynosi 740 644 zł.

Średni koszt wynajęcia mieszkania w Bronowicach szacowany jest na 2 973 zł/mc. Z kolei przeciętna powierzchnia lokalu w tej dzielnicy wynosi 67 mkw.

Zobacz również dzielnice w Kraków

Zobacz również osiedla w Kraków Krowodrza

Najnowsze artykuły z Kraków

Biurowiec KREO w Krakowie z najwyższą oceną certyfikacji BREEAM
KREO, najnowszy projekt biurowy Ghelamco w Krakowie, uzyskał certyfikację BREEAM na poziomie Outstanding. To kolejna inwestycja Ghelamco, która może poszczycić się tym certyfikatem z najwyższą możliwą oceną. Biurowiec otrzymał również precertyfikat WELL i Green Building Standard, a także jest w procesie certyfikacji Smart Score, Wired Score oraz „Obiekt bez barier”.
Wirtualny spacer po budowanym Krakowskim Centrum Muzyki [FILM+WIZUALIZACJE]
Krakowskie Centrum Muzyki to flagowa inwestycja, którą dla miasta realizuje Agencja Rozwoju Miasta Krakowa. Obiekt w przyjętych rozwiązaniach architektonicznych i funkcjonalnych będzie najnowocześniejszym kompleksem z miejscem do prowadzenia bieżącej działalności przez dwie miejskie orkiestry: Capellę Cracoviensis i Sinfoniettę Cracovię, ale również domem muzyki dla wielu innych podmiotów oraz wydarzeń, które wzbogacają życie muzyczne Krakowa.
Kraków przygotowuje się do budowy nowej linii tramwajowej
10 kwietnia w Biuletynie informacji Publicznej zamieszczono ogłoszenie o zamówieniu „Studium wykonalności dla budowy linii tramwajowej do osiedla Kliny”. Termin składania ofert mija 23 kwietnia 2024 r. Opracowanie ma przedstawić możliwości organizacyjne, społeczne, techniczne, przestrzenne i środowiskowe oraz zasadność ekonomiczną budowy linii tramwajowej na osiedle Kliny.
Ruszyła rozbudowa szkoły przy ul. Tynieckiej w Krakowie [FILM]
Komfort nauki dla uczniów i więcej miejsc dla przedszkolaków – to cel przebudowy Szkoły Podstawowej nr 54 przy ulicy Tynieckiej. Prace zakończą się w 2027 r., a ich efektem będzie m.in. 16 przestronnych sal lekcyjnych, komfortowa przestrzeń dla 6 oddziałów przedszkolnych, zmodernizowana sala gimnastyczna. Całość zostanie zamknięta w ciekawej bryle. 11 kwietnia położono symboliczny kamień pod rozpoczętą już budowę.
Mieszkania z przystępnym czynszem wkrótce także dla krakowian
Rozpoczęły się prace projektowe – w Krakowie przy ul. Padniewskiego w ramach Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej KZN SIM Ziemia Krakowska, powstanie 105 mieszkań o preferencyjnym czynszu. Miasto rozważa także kolejne inwestycje, między innymi przy ul. Wielickiej – łącznie może być to nawet 300 mieszkań.
Kanadyjska sieć edukacyjna otworzy przedszkole w The Park Kraków
Do grona najemców komercjalizowanego kompleksu The Park Kraków dołącza przedszkole Maple Bear. Największa sieć edukacyjna na świecie pod kanadyjskim szyldem zajmie ok. 650 mkw. powierzchni na parterze budynku B2. Przedszkole rozpocznie działalność 1 września bieżącego roku.
Postępują prace przy budowie Centrum Recyklingu Odpadów Komunalnych w Krakowie [FILM]
Na terenie poprzemysłowym Nowej Huty, w rejonie ulic Igołomskiej i Cementowej, powstaje Centrum Recyklingu Odpadów Komunalnych. Zakończenie I etapu prac przewidziano na koniec czerwca. Inwestorem jest MPO Kraków.
Zielone źródło ciepła w Krakowie coraz bliżej
W lutym br. Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska w Krakowie wydał decyzję o środowiskowych uwarunkowaniach dla budowy gazociągu wysokiego ciśnienia w ramach inwestycji na terenie krakowskiej elektrociepłowni PGE Energia Ciepła. To kolejny ważny krok na drodze do zielonej przyszłości miasta w zakresie energetyki i ciepłownictwa.
Trwa budowa Krakowskiego Centrum Muzyki [FILM]
Krakowskie Centrum Muzyki to flagowa inwestycja, którą dla miasta realizuje Agencja Rozwoju Miasta Krakowa. Obiekt w przyjętych rozwiązaniach architektonicznych i funkcjonalnych będzie najnowocześniejszym kompleksem z miejscem do prowadzenia bieżącej działalności przez dwie miejskie orkiestry: Capellę Cracoviensis i Sinfoniettę Cracovię, ale również domem muzyki dla wielu innych podmiotów oraz wydarzeń, które wzbogacają życie muzyczne Krakowa.
Rusza budowa Centrum Symulatorowo-Treningowego Ryanair w Krakowie [FILM]
Ryanair rozpoczął budowę Centrum Symulatorowo-Treningowego Grupy Ryanair w Krakowie. Projekt uzyskał pozwolenie na budowę. Inwestycja, której koszt to około 130 mln euro, zostanie oddana do użytku w 2025 roku i wygeneruje 150 miejsc pracy.
REKLAMA