Są środki finansowe na dalszą realizację wielkiego kompleksu Quorum we WrocławiuCavatina Holding S.A.

Są środki finansowe na dalszą realizację wielkiego kompleksu Quorum we Wrocławiu

Orzech
Orzech
Quorum
adresWrocław, Sikorskiego 13
inwestorCavatina Holding S.A.
projektantCavatina Holding S.A.
REKLAMA

Erste Group Bank AG przyznał kolejny kredyt Cavatina Holding S.A. – tym razem na realizację flagowego projektu Grupy we Wrocławiu. Finansowanie, które zostało uruchomione jeszcze w październiku, docelowo zapewni deweloperowi środki na refinansowanie kosztów budynku biurowego Quorum D, w wysokości do 25 mln euro, na dalsze finansowanie budowy Quorum A, w wysokości do 20 mln euro, a także do 3 mln euro na pokrycie VAT.

Wielofunkcyjny kompleks Quorum powstający nad brzegiem Odry jest największym tego typu projektem w mieście, który swoją wyjątkową lokalizacją i wysokim standardem powierzchni przyciąga uwagę najemców i mieszkańców.

– Od lat budujemy zaufanie międzynarodowego sektora finansowego konsekwentną realizacją założeń i dobrymi wynikami naszych działań na biurowym rynku deweloperskim w Polsce. To pozwoliło nam po raz kolejny uzyskać finansowanie dla jednego z flagowych projektów Grupy. Quorum to nasza trzecia i zarazem największa inwestycja we Wrocławiu, która świetnie wpisuje się w zachodzące w mieście zmiany i tworzy nowe, otwarte dla wszystkich przestrzenie rekreacyjne nad brzegiem Odry. Oddany do użytku przed rokiem budynek D jest świetną wizytówką tego kompleksu – najemcy stworzyli tu przyjazne, odpowiadające ich potrzebom biura, a efektowne i funkcjonalne części wspólne dobrze służą ich pracownikom – mówi Daniel Draga, Wiceprezes Zarządu Cavatina Holding S.A.

Umowy kredytowa pomiędzy Erste Group Bank AG a Cavatina Holding S.A. na łączną kwotę maksymalnie do 48 mln euro zawarta została 19 października 2023 r., o czym deweloper informował w komunikacie bieżącym. Pierwsza część środków na refinansowanie i dalsze finansowanie inwestycji trafiła już na konto spółki.

Wcześniej, w maju 2022 r. konsorcjum Erste Group Bank AG i Raiffeisenlandesbank Niederösterreich-Wien AG, udzieliło finansowania w wysokości maksymalnie 70 mln euro i 10 mln zł spółkom realizującym Ocean Office Park w Krakowie. Współpraca z Erste Group Bank AG to kolejny przykład, kiedy Cavatina Holding z powodzeniem korzysta przy finansowaniu swoich inwestycji ze wsparcia zagranicznych banków. W grudniu 2021 r. Grupa pozyskała z kolei środki w wysokości 82 mln euro i 42 mln zł od BERLIN HYP AG z siedzibą w Berlinie i Bankiem Pekao S.A. na działania związane z flagowym projektem wielofunkcyjnym – Global Office Park – w Katowicach. Natomiast w styczniu 2022 r. inna spółka zależna z Grupy Cavatina Holding S.A. pozyskała od niemieckiego banku Norddeutsche Landesbank – Girozentrale 50 mln euro kredytu inwestycyjnego na refinansowanie budynku Tischnera Office w Krakowie.

Cavatina Holding S.A.
REKLAMA
Cavatina Holding S.A.

Cavatina Holding S.A. to notowany na GPW, jeden z największych polskich deweloperów biurowych. Spółka kontynuuje proces dywersyfikacji źródeł finansowania, mający na celu wsparcie realizacji rozbudowy portfolio Grupy na wybranych rynkach regionalnych. Do tej pory Grupa ukończyła budowę obiektów, które dostarczyły na rynek już ponad 300 tys. mkw. GLA, a w budowie aktualnie są inwestycje o łącznej powierzchni przeszło 136 tys. mkw. Poza pozyskiwaniem finansowania od banków, Grupa z powodzeniem realizuje publiczne emisje obligacji oferowanych w złotówkach i euro. Poza ustanowionym w lutym br. programem emisji obligacji do kwoty 150 mln zł, Grupa może kontynuować działania także w ramach bezprospektowego programu emisji obligacji do kwoty 200 mln zł, które mogą być oferowane wybranym inwestorom kwalifikowanym.

Cavatina Holding S.A.
Cavatina Holding S.A.

Kompleks Quorum docelowo składać się będzie z pięciu budynków o zróżnicowanych funkcjach. W powstającej wieży mieszkaniowej Resi Capital przygotowuje apartamenty w najwyższym standardzie. Użytkownicy i mieszkańcy Quorum będą mogli także korzystać z nowej promenady nad rzeką.

W parterze obiektów Quorum znajdą się lokale usługowe. Na podium całego kompleksu oraz na poziomie czwartej kondygnacji zaprojektowano tarasy oraz zielone przestrzenie. Ponadto od południowej strony oddanego już do użytku budynku D, po przeciwnej stronie ulicy, powstaną ogólnodostępne tereny zielone i deptak. W całym kompleksie przewidziano ok. 1,5 tys. miejsc postojowych. Wszystkie biurowce Quorum będą poddane certyfikacji BREEAM oraz WELL Health-Safety Rating. Budynek D uzyskał już oba te certyfikaty, w tym BREEAM na poziomie Excellent.

Komentarze (0)

Napisz komentarz

Powierzchnie biurowe w Quorum

Quorum - Budynek D

Całkowita powierzchnia: 16167 m2
  • status budynku: gotowy
  • klasa budynku: A
  • certyfikat: BREEAM - Excellent, WELL - Health-Safety
  • liczba miejsc parkingowych: 81
  • współczynnik powierzchni wspólnych: 0.00
  • czynsz wywoławczy: 15.30
  • minimalny okres najmu (w latach): 5
  • współczynnik miejsc parkingowych: 1/72.0
  • liczba podziemnych miejsc parkingowych: 144