Setki milionów złotych z KPO na nowe tramwaje w PolsceMPK Kraków

Setki milionów złotych z KPO na nowe tramwaje w Polsce

Orzech
Orzech
REKLAMA

Wkrótce rozpocznie się nabór wniosków o dofinansowanie projektów dotyczących transportu miejskiego w ramach Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności (KPO). Kwota dofinansowana z UE na zakup taboru tramwajowego (Komponent E, Inwestycja: E1.2.1) to prawie 866 mln zł.

Dofinansowanie z KPO obejmie inwestycje związane z zakupem nowego taboru tramwajowego. Uprawnieni do składania wniosków w Centrum Unijnych Projektów Transportowych są organizatorzy oraz operatorzy publicznego transportu zbiorowego. Jeden w wnioskodawca może złożyć jeden wniosek o objęcie przedsięwzięcia wsparciem w ramach miejskiego obszaru funkcjonalnego.

— Środki z KPO przeznaczamy na inwestycje i reformy, które złagodzą społeczne i gospodarcze skutki kryzysu spowodowanego pandemią COVID-19. W tym naborze wspieramy miejski transport publiczny, by był nowoczesny, ekologiczny i aby mogło korzystać z niego jak najwięcej osób. Na wsparcie zakupu nowoczesnych tramwajów organizatorzy publicznego transportu zbiorowego otrzymają w sumie prawie 866 mln zł — powiedział wiceminister infrastruktury Piotr Malepszak.

Wnioski o dofinansowanie zakupu nowego taboru tramwajowego będzie można składać w terminie od 3 czerwca 2024 r. do 5 lipca 2024 r.

REKLAMA

Szczegóły, w tym regulamin i dokumentacja dotyczącą konkursu udostępniona została na stronie internetowej Centrum Unijnych Projektów Transportowych: https://www.cupt.gov.pl/konkursy/aktualnie-trwajace/.

Pytania dotyczące procedury wyboru inwestycji i składania wniosków można przesyłać drogą mailową do CUPT: kpo_tramwaje@cupt.gov.pl oraz pisemnie do 28 czerwca 2024 r.

Źródło: Ministerstwo Infrastruktury

Zdjęcie główne w artykule: MPK Kraków

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA