Rybnik: kamienica w centrum sprzedana za przeszło 3 mln zł

Rybnik: kamienica w centrum sprzedana za przeszło 3 mln zł

śląskie
graviteo
REKLAMA

Optymistyczne wieści w temacie sprzedaży miejskich nieruchomości: za przeszło 3 mln zł miastu udało się sprzedać jedną z kamienic w ścisłym centrum Rybnika.

Mowa o dwupiętrowym budynku przy ul. Rynkowej 5, znajdującym się w bezpośrednim sąsiedztwie centrum handlowego Focus Mall. Doskonała lokalizacja i atrakcyjna cena wywoławcza (800 tys. zł) sprawiły, że kamienica cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Do przetargu stanęło w sumie aż 21 oferentów - ostatecznie nowym właścicielem został rybnicki przedsiębiorca, który zaoferował najwyższą kwotę: 3 010 000 zł.

 

Razem ze sprzedaną kamienicą w przetargu wystawionych było 11 nieruchomości (budynki, działki, lokale) - w sumie miasto uzyskało w wyniku ich sprzedaży przeszło 4,3 mln zł. Mamy nadzieję, że to dobry znak, i po wielomiesięcznym zastoju, na rynku nieruchomości zaczyna się wreszcie coś dziać.

 

Zainteresowanym przypominamy, że aktualne informacje o przetargach na sprzedaż nieruchomości miejskich znaleźć można na stronie miasta:  http://www.rybnik.eu/index.php?id=748

REKLAMA

 

Zachęcamy również do zapoznania się z informacją o publicznej licytacji na najem za zapłatę czynszu lokali mieszkalnych położonych w Rybniku. Więcej na stronie Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej: http://www.zgm.rybnik.pl/index.php?option=com_content&view=section&layout=blog&id=6&Itemid=89

 

źródło: UM Rybnik

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA