Spółka z branży lotniczej Navblue należąca do Airbusa inwestuje w GdańskuPixabay

Spółka z branży lotniczej Navblue należąca do Airbusa inwestuje w Gdańsku

Orzech
Orzech
REKLAMA

Kolejna zagraniczna firma zdecydowała się zainwestować w Gdańsku. Spółka Navblue, należąca do francuskiego koncernu Airbus otwiera biuro w stolicy Pomorza. Firma specjalizuje się m.in. w tworzeniu baz danych i oprogramowania dla lotnictwa. Działalność w Gdańsku zamierza rozpocząć w III kwartale 2022 roku i już teraz poszukuje pracowników.

Nowe polskie biuro Navblue będzie specjalizować się w rozwoju, produkcji oraz dostarczaniu nowoczesnych baz danych i oprogramowania dla lotnictwa. Dzięki nim ma zwiększyć się efektywność operacyjna przewoźników lotniczych. Proponowane rozwiązania będą także wspierać zrównoważone lotnictwo.

Jak podkreślają jej przedstawiciele, wybór lokalizacji biura nie jest przypadkowy. Gdańsk jest już znanym w Europie centrum tworzenia oprogramowania dla przemysłu lotniczego.

REKLAMA

– Powstanie naszego biura w Polsce wzmocni sieć oddziałów Navblue w Europie i na świecie. Cieszymy się, że będziemy zatrudniać w Gdańsku utalentowanych programistów, którzy będą współpracować z podobnymi zespołami z Europy, Azji i Ameryki. Naszym celem jest stać się pożądanym i atrakcyjnym pracodawcą w regionie. Już teraz zachęcamy potencjalnych kandydatów do aplikowania o pracę – informuje Fabrice Hamel, prezes Navblue.

Firma Navblue ma już cztery oddziały w Europie (Francja, Wielka Brytania, Polska i Szwecja) oraz biura w Kanadzie, USA, Tajlandii i Singapurze. Zatrudnia łącznie 465 pracowników.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA