REKLAMA
Znaleziono 10000 wyników
Pociągi powróciły na trasę Kraków-Bonarka – Bielsko-Biała [ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
Pociągi powróciły na trasę Kraków-Bonarka – Bielsko-Biała [ZDJĘCIA]
Od 7 listopada można ponownie podróżować pociągiem z Bielska-Białej do Krakowa. W Barwałdzie Średnim...
Warszawa Zachodnia – w grudniu wsiądziemy do pociągów z nowego peronu [ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
Warszawa Zachodnia – w grudniu wsiądziemy do pociągów z nowego peronu [ZDJĘCIA]
Konstrukcje zadaszenia z panelami fotowoltaicznymi kilkanaście metrów nad peronami, szerokie podziem...
Pociągiem znów jedziemy z Rybnika do Suminy [ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
Pociągiem znów jedziemy z Rybnika do Suminy [ZDJĘCIA]
Można już pojechać pociągiem na odcinku Rydułtowy – Sumina na trasie Rybnik – Racibórz. To...
Po 50 latach pociągi powrócą na kolejną linię kolejową na Dolnym Śląsku [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
Po 50 latach pociągi powrócą na kolejną linię kolejową na Dolnym Śląsku [FILM]
Dolny Śląsk wyrasta na prawdziwy "Kolejowy Raj". Trwają prace nad przywróceniem ruchu pasażerskiego na kolejnych zamkniętych trasach w tej części Polski. Po 50 latach pociągi powrócą na kolejną linię kolejową na Dolnym Śląsku. Trwa rewitalizacja linii kolejowej nr 318. Samorząd Województwa Dolnośląskiego daje nowe życie Kolei Sowiogórskiej. Projekt zakłada kompleksową modernizację linii kolejowej nr 318, w jej historycznym przebiegu. Prace prowadzone są etapowo – w I etapie zrewitalizowano odcinek Bielawa Zachodnia – Bielawa Nowa (ok. 4,5 km), a obecnie trwa modernizacja trasy do Srebrnej Góry.
[Wrocław] Zasadzą nowe drzewa w zamian za wycinkę przy przebudowie Buforowejartykuł
Pokaż artykuł
[Wrocław] Zasadzą nowe drzewa w zamian za wycinkę przy przebudowie Buforowej
Magistrat szuka firmy, która zajmie się nasadzeniami wyrównującymi za wycinkę zieleni przy przebudow...
Mokronos Górny: PKP PLK szukają wykonawcy przystanku kolejowegoartykuł
Pokaż artykuł
Mokronos Górny: PKP PLK szukają wykonawcy przystanku kolejowego
Mieszkańcy będą mogli korzystać z pociągów linii kolejowej nr 274 od przyszłego roku. Przystanek pow...
[pomorskie] Budimex i Ferrovial Agroman wybudują Pomorską Kolej Metropolitalną w Gdańskuartykuł
Pokaż artykuł
[pomorskie] Budimex i Ferrovial Agroman wybudują Pomorską Kolej Metropolitalną w Gdańsku
7 maja 2013 roku Konsorcjum Budimeksu (lider, 95 proc. udziałów) i Ferrovialu Agroman (partner) podp...
Trwa rewitalizacja linii kolejowej łączącej Kłodzko z Kudową-Zdrój [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
Trwa rewitalizacja linii kolejowej łączącej Kłodzko z Kudową-Zdrój [FILM]
Na Dolnym Śląsku trwa rewitalizacja kolejnej linii kolejowej. W grudniu tego roku ma być gotowa linia nr 309, łącząca Kłodzko przez Polanicę-Zdrój i Szczytną z Kudową-Zdrój. Łącznie odcinek o długości ok. 10 kilometrów. To ważna linia, łącząca popularne miejscowości uzdrowiskowe i turystyczne w województwie dolnośląskim.
Trwa modernizacja linii otwockiej. Będzie się wygodniej podróżowało koleją [ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
Trwa modernizacja linii otwockiej. Będzie się wygodniej podróżowało koleją [ZDJĘCIA]
Postępują prace wykończeniowe w sześciu nowych przejściach podziemnych na linii Warszawa Wschodnia – Warszawa Wawer. Układane są płyty granitowe na ścianach i wykonywane posadzki. Rozpoczyna się budowa nowej kładki z windami na Warszawie Olszynce Grochowskiej, która zapewni lepszy dostęp do pociągów. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. realizują projekt o wartości 422 mln zł netto. Projekt współfinansowany jest ze środków unijnych POIiŚ.
Kolej Plus: coraz bliżej powrotu kolei pasażerskiej do Bełchatowaartykuł
Pokaż artykuł
Kolej Plus: coraz bliżej powrotu kolei pasażerskiej do Bełchatowa
Bełchatów odzyska kolejowe połączenie pasażerskie z Łodzią. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. podpisały umowę na projekt modernizacji i elektryfikacji linii kolejowej na odcinku Piotrków Trybunalski - Bełchatów z wydłużeniem do Bogumiłowa. Warte 15,5 mln zł prace projektowe finansowane są z Rządowego Programu Kolej Plus.
Ogłoszono przetarg na realizację obwodnicy Stargardu w ciągu DK20artykuł
Pokaż artykuł
Ogłoszono przetarg na realizację obwodnicy Stargardu w ciągu DK20
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) poszukuje wykonawców, którzy będą zainteresowani zaprojektowaniem i budową pbwodnicy Stargardu, w województwie zachodpiopomorskim, o długości 4,5 km. Termin składania ofert został wyznaczony na 26 stycznia przyszłego roku. Inwestycja powstanie w ramach Programu budowy 100 obwodnic, a jej realizacja została zaplanowana na lata 2024-2027.
Przebudowa centrum Katowic. Kolejne utrudnieniaartykuł
Pokaż artykuł
Przebudowa centrum Katowic. Kolejne utrudnienia
Od soboty 21 kwietnia nie będą kursować tramwaje pomiędzy katowickim rynkiem i Zawodziem. To kolejne...
Można budować obwodnicę Stargardu w ciągu DK20 [MAPY]artykuł
Pokaż artykuł
Można budować obwodnicę Stargardu w ciągu DK20 [MAPY]
Wojewoda Zachodniopomorski wydał decyzję o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej (ZRID) dla obwodnicy Stargardu w ciągu DK20. Oznacza to przejście inwestycji realizowanej w formule Projektuj i buduj w fazę robót w terenie. Trasa o długości 4,5 km ma być gotowa w drugiej połowie 2027 roku.
W Warszawie powstaje 202-metrowy biurowiec Warsaw Unit [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
W Warszawie powstaje 202-metrowy biurowiec Warsaw Unit [FILM]
Biurowiec Warsaw Unit powstaje w dzielnicy Wola przy rondzie Daszyńskiego. 45-kondygnacyjny obiekt,...
W Warszawie powstaje 202-metrowy wieżowiec Warsaw Unit [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
W Warszawie powstaje 202-metrowy wieżowiec Warsaw Unit [FILM]
Biurowiec Warsaw Unit powstaje w dzielnicy Wola przy rondzie Daszyńskiego. 46-kondygnacyjny obiekt,...
Kolejne prace zwiększą komfort podróżowania koleją z Tarnowa do Muszyny i Krynicyartykuł
Pokaż artykuł
Kolejne prace zwiększą komfort podróżowania koleją z Tarnowa do Muszyny i Krynicy
Na trasie kolejowej między Tarnowem a Muszyną i Krynicą przebudowane zostaną perony na 13 stacjach i przystankach. Podróżni zyskają lepszą dostępność i komfort w przejazdach pociągiem. W Tuchowie i w Andrzejówce widać już konstrukcje nowych peronów. Inwestycje spółki PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. za nieco ponad 73 mln zł netto realizowane są w ramach Rządowego Programu przystankowego.
Postępuje modernizacja linii kolejowej łączącej Kielce ze Skarżyskiem-Kamiennąartykuł
Pokaż artykuł
Postępuje modernizacja linii kolejowej łączącej Kielce ze Skarżyskiem-Kamienną
Nowe tory, perony i wiadukty – przebudowa szlaku kolejowego na odcinku Skarżysko-Kamienna – Tumlin wkracza w kolejną fazę. Modernizacja wiaduktów wymaga zmian w organizacji ruchu na drogach. Do końca 2028 roku Polskie Linie Kolejowe SA odmienią jakość podróży pomiędzy dwoma ważnymi miastami województwa świętokrzyskiego. Pociągi pasażerskie przyspieszą, ułatwimy dostęp do kolei podróżnym, a dodatkowe tory na stacjach pomogą w transporcie towarów. Warta przeszło 830 mln zł brutto inwestycja ubiega się o współfinansowanie ze strony Unii Europejskiej w ramach programu „Fundusze Europejskie dla Polski Wschodniej”.
Raport o stanie Gminy 2025. Kraków miastem atrakcyjnym i gotowym na wyzwania przyszłościartykuł
Pokaż artykuł
Raport o stanie Gminy 2025. Kraków miastem atrakcyjnym i gotowym na wyzwania przyszłości
Największy wśród dużych miast wzrost liczby ludności, wyraźna poprawa kondycji finansowej, utrzymanie najwyższego ratingu osiągalnego dla polskich samorządów, najlepsze w Polsce wyniki egzaminów ósmoklasisty i maturalnych, a także spadek liczby przestępstw i dni z przekroczeniem norm pyłu zawieszonego PM10 – to tylko niektóre z wielu obszarów, w których Kraków w 2025 r. poprawił wyniki w porównaniu do lat poprzednich.
Trwa rewitalizacja kolejnej linii kolejowej na Dolnym Śląsku [ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
Trwa rewitalizacja kolejnej linii kolejowej na Dolnym Śląsku [ZDJĘCIA]
Trwa odbudowa kolejnej linii kolejowej na Dolnym Śląsku. Kolej niebawem powróci do Przemkowa – to najnowszy kolejowy plan Samorządu Województwa Dolnośląskiego. Obecnie na linii trwa wycinka drzew i krzewów. Równocześnie remontowany jest zabytkowy budynek dworca Przemków Odlewnia.
Zmodernizowany zostanie kolejny fragment linii kolejowej Wrocław - Opole - Bytomartykuł
Pokaż artykuł
Zmodernizowany zostanie kolejny fragment linii kolejowej Wrocław - Opole - Bytom
PKP PLK S.A. wyremontuje 54 kilometry międzywojewódzkiej linii kolejowej łączącej Wrocław z Bytomiem, na odcinku Opole Groszowice – Pyskowice. Odnowione zostaną wiadukty i mosty, przebudowane dwa perony. W ramach tej ważnej inwestycji zmodernizowane zostaną także tory. Prace zostaną wykonane z Krajowego Planu Odbudowy za ponad 100 mln zł. Z myślą o pasażerach prace poprowadzone zostaną tak, by w jak najmniejszym stopniu wpływać na zmiany w komunikacji.
REKLAMA