REKLAMA
Znaleziono 4771 wyników
Litewski koncept gastronomiczny wchodzi do Polski. Chce otworzyć 100 lokaliartykuł
Pokaż artykuł
Litewski koncept gastronomiczny wchodzi do Polski. Chce otworzyć 100 lokali
Kolejny zagraniczny koncept gastronomiczny wchodzi do Polski. Litewski iLunch wkracza na polski rynek z odważnym planem ekspansji. Marka otworzy swoją pierwszą restaurację w styczniu w Gdańsku- a to dopiero początek. iLunch planuje zainwestować 50 milionów euro i otworzyć 100 lokali w całej Polsce w ciągu najbliższych pięciu lat.
Słynny "Szkieletor" z centrum Warszawy zamieni się w luksusowy apartamentowiec [WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
Słynny "Szkieletor" z centrum Warszawy zamieni się w luksusowy apartamentowiec [WIZUALIZACJE]
Dobra informacja. Słynny "Szkieletor" zlokalizowany w samym centrum stolicy, przy Placu Politechniki 4, czyli niedokończony biurowiec, już wkrótce zamieni się w luksusowy apartamentowiec. Inwestor, firma Paradox Investment zrealizuje swoją nową inwestycję w Warszawie. Za nowy projekt odpowiedzialna jest znana i ceniona polska pracownia architektoniczna WXCA.
Seargin stawia na Gdańsk i powiększa swoje biuro w kompleksie Garnizonartykuł
Pokaż artykuł
Seargin stawia na Gdańsk i powiększa swoje biuro w kompleksie Garnizon
Międzynarodowa firma technologiczna i consultingowa Seargin stawia na Gdańsk i powiększa swoje biuro w kompleksie Garnizon, aby sprostać szybkiemu rozwojowi i zwiększonemu zapotrzebowaniu. Nowa przestrzeń biurowa, zgodna z zasadami ESG, poprawia komfort pracy, umożliwia organizację międzynarodowych spotkań i podnosi standard pracy.
Panattoni zrealizuje gigantyczną inwestycję w przy katowickim lotnisku. Powstanie kilka tysięcy miejsc pracyartykuł
Pokaż artykuł
Panattoni zrealizuje gigantyczną inwestycję w przy katowickim lotnisku. Powstanie kilka tysięcy miejsc pracy
Panattoni, lider rynku nieruchomości przemysłowych w Europie, z kolejną rekordową inwestycją, której wartość wyniesie 161 mln euro (ok. 770 mln zł). Deweloper w październiku br. zakupił blisko 45 ha gruntu i w najbliższych miesiącach ruszy z budową Panattoni Park Katowice Airport, o docelowej powierzchni 216 270 mkw.
Firma z Singapuru stawia na woj. zachodniopomorskieartykuł
Pokaż artykuł
Firma z Singapuru stawia na woj. zachodniopomorskie
Kolejna azjatycka spółka stawia na swój rozwój w Polsce. Firma Copper-Joint, dotychczasowy najemca w parku LCube Szczecin-Goleniów, zdecydowała o wynajęciu dodatkowych 3,8 tys. mkw. powierzchni magazynowej w tym obiekcie.
Polski Zielony Fundusz inwestuje w fotowoltaikę i magazynowanie energii artykuł
Pokaż artykuł
Polski Zielony Fundusz inwestuje w fotowoltaikę i magazynowanie energii
Polski Zielony Fundusz Fundusz Inwestycyjny Zamknięty zarządzany przez ARP TFI zrealizował swoją pierwszą inwestycję, obejmującą zakup 50% udziałów w dwóch farmach fotowoltaicznych należących do warszawskiej spółki WMC PV. Projekt obejmuje funkcjonujący już zespół farm w Prusinowie (woj. wielkopolskie) o mocy 15 MW, który ma zostać rozbudowany o kolejne 15 MW, do łącznej mocy 30 MW. Inwestycja będzie polegała również na budowie magazynów energii.
Ćwierć miliarda złotych na rewitalizację centrum Łodzi! Remonty kamienic, nowy plac i artystyczne podwórkoartykuł
Pokaż artykuł
Ćwierć miliarda złotych na rewitalizację centrum Łodzi! Remonty kamienic, nowy plac i artystyczne podwórko
Bardzo dobre informacje z Łodzi. Miasto podpisało umowę na kolejny etap programu rewitalizacji centrum Łodzi, który obejmie rejony ulic Narutowicza, Więckowskiego i Próchnika. Inwestycja o wartości 254 milionów złotych zakłada gruntowny remont 33 kamienic, modernizację placu przy Filharmonii Łódzkiej oraz stworzenie przestrzeni artystycznych.
Kolejne kroki ku realizacji wielkiej Obwodnicy Aglomeracji Warszawskiejartykuł
Pokaż artykuł
Kolejne kroki ku realizacji wielkiej Obwodnicy Aglomeracji Warszawskiej
Obwodnica Aglomeracji Warszawskiej (OAW) w przyszłości otoczy dużym drogowym pierścieniem stolicę Polski. Obecnie inwestor - Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) prowadzi prace przygotowawcze dla dwóch jej części, a dla trzeciej niedawno ogłoszono przetarg.
455 osób straci pracę. Kolejna duża firma z branży automotive likwiduje fabrykę w Polsceartykuł
Pokaż artykuł
455 osób straci pracę. Kolejna duża firma z branży automotive likwiduje fabrykę w Polsce
Niestety kolejna duża zagraniczna firma z branży automotive likwiduje fabrykę w Polsce i tnie zatrudnienie w Polsce. Adient Poland (należący do amerykańskiej spółki Adient plc - największego producenta siedzeń samochodowych dla klientów na całym świecie, z siedzibą w Plymouth w stanie Michigan), ogłosił plany wieloletnich zwolnień grupowych w zakładzie Metal w Skarbimierzu pod Brzegiem, w województwie opolskim. Do 2029 roku pracę może stracić łącznie 455 osób. Firma tłumaczy decyzję globalną optymalizacją kosztów, a związkowcy wskazują, że to kolejny sygnał głębokiego kryzysu w polskiej branży motoryzacyjnej.
Wałbrzych kończy budowę nowego stadionu. Inwestycja znów się opóźnia, ale prace są już na finiszu [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
Wałbrzych kończy budowę nowego stadionu. Inwestycja znów się opóźnia, ale prace są już na finiszu [FILM]
W liczącym ok. 100 tysięcy mieszkańców Wałbrzychu na Dolnym Śląsku, trwa budowa nowego stadionu na Nowym Mieście – jednej z największych inwestycji sportowych w regionie. Choć prace są już zaawansowane w około 75 proc., trudno jednoznacznie wskazać datę zakończenia projektu. Harmonogram był już kilkukrotnie przesuwany, a ostatnie miesiące przyniosły kolejne opóźnienia.
Kolejny odcinek ursynowskiego Parku nad POW dostępny dla mieszkańców [FILM+ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
Kolejny odcinek ursynowskiego Parku nad POW dostępny dla mieszkańców [FILM+ZDJĘCIA]
Kończą się prace w Parku Linearnym nad tunelem Południowej Obwodnicy Warszawy. Zarząd Zieleni m.st. Warszawy udostępnił właśnie mieszkańcom kolejny odcinek tego wyjątkowego terenu zieleni przy ul. Płaskowickiej - między ulicami Lanciego i Rosoła.
Powstaje I etap nowego, wielkiego kompleksu wielofunkcyjnego w Szczecinie [FILM+WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
Powstaje I etap nowego, wielkiego kompleksu wielofunkcyjnego w Szczecinie [FILM+WIZUALIZACJE]
W Szczecinie powstaje kolejna duża, wielofunkcyjna inwestycja w centrum. Przy ul. Staszica ma być gotowy budynek Silver Garden. To część większego kompleksu, planowanego wokół dawnej siedziby telekomunikacji, którego zwieńczeniem ma być 60-metrowy budynek.
10 lat zwolnienia z podatku. Gliwice przygotowały kolejny pakiet dla inwestorówartykuł
Pokaż artykuł
10 lat zwolnienia z podatku. Gliwice przygotowały kolejny pakiet dla inwestorów
Rada Miasta Gliwice podczas majowej sesji przyjęła uchwałę w sprawie zwolnień z podatku od nieruchomości w ramach pomocy de minimis. Nowe rozwiązanie zakłada możliwość uzyskania 10-letniego zwolnienia z podatku przez inwestorów rozwijających działalność w obszarze nowoczesnych technologii, innowacji oraz współpracy nauki z biznesem.
Kto zaprojektuje rozbudowę 24 km odcinka autostrady A4 pomiędzy Katowicami a Krakowem?artykuł
Pokaż artykuł
Kto zaprojektuje rozbudowę 24 km odcinka autostrady A4 pomiędzy Katowicami a Krakowem?
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) zakończyła przyjmowanie ofert od firm zainteresowanych przygotowaniem projektu rozbudowy 24 km autostrady A4 pomiędzy Dulową a Balicami o trzeci pas. Zgłosiło się aż 13 podmiotów. GDDKiA rozpoczyna weryfikację złożonych dokumentów.
Gdzie w Szczecinie będą mogły powstać nowe wieżowce? artykuł
Pokaż artykuł
Gdzie w Szczecinie będą mogły powstać nowe wieżowce?
Rada Miasta Szczecina przygotowuje się do głosowania nad ostatecznym projektem Planu Ogólnego, który reguluje zasady zabudowy w mieście. Dokument, pozytywnie zaopiniowany przez komisję ds. budownictwa i mieszkalnictwa, przewiduje obniżenie limitów wysokości na Kępie Parnickiej z 200 metrów do maksymalnie 80 metrów, jednocześnie utrzymując możliwość budowy 200-metrowych obiektów w kwartale między ulicami Wyzwolenia, Malczewskiego, Matejki i Piłsudskiego. Głosowanie w radzie miasta ma odbyć się w środę, 24 czerwca.
Nowa inwestycja za 70 mln zł w Opolu: Grupa ECO zastępuje węgiel gazem w nowym układzie kogeneracyjnymartykuł
Pokaż artykuł
Nowa inwestycja za 70 mln zł w Opolu: Grupa ECO zastępuje węgiel gazem w nowym układzie kogeneracyjnym
Grupa Kapitałowa ECO uruchamia drugi układ kogeneracyjny w Opolu. Dzięki wytwarzaniu energii elektrycznej i cieplnej w skojarzeniu przy wykorzystaniu paliwa gazowego zamiast węgla, efekt redukcji energii pierwotnej wyniesie ponad 4,5 tys. ton zaoszczędzonego węgla rocznie. Emisja CO2 będzie mniejsza, w porównaniu z układem oddzielnej produkcji ciepła i energii elektrycznej o ponad 35 tys. ton w skali roku.
[Polska] Ranking kredytów na zakup mieszkania na rynku pierwotnymartykuł
Pokaż artykuł
[Polska] Ranking kredytów na zakup mieszkania na rynku pierwotnym
Expander Advisors sp. z o.o. wraz z Polskim Związkiem Firm Deweloperskich przygotował po raz pierwsz...
[dolnośląskie] Biogazownia w Łagiewnikach ruszy w czerwcu 2013 rokuartykuł
Pokaż artykuł
[dolnośląskie] Biogazownia w Łagiewnikach ruszy w czerwcu 2013 roku
W połowie przyszłego roku w leżącej niedaleko Wrocławia gminie Łagiewniki ma zacząć funkcjonować bio...
[Wrocław] Niemcy otwierają we Wrocławiu centrum biznesowe. Jest praca dla księgowych i...artykuł
Pokaż artykuł
[Wrocław] Niemcy otwierają we Wrocławiu centrum biznesowe. Jest praca dla księgowych i...
Nawet 100 osób może wkrótce znaleźć pracę w centrum usług biznesowych niemieckiej firmy z branży med...
[Rzeszów] Będzie ciszej przy DK-4 między Rzeszowem i Trzcianąartykuł
Pokaż artykuł
[Rzeszów] Będzie ciszej przy DK-4 między Rzeszowem i Trzcianą
Skanska rozpoczęła budowę ponad 7 km ekranów akustycznych przy drodze krajowej nr 4 pomiędzy Rzeszow...
REKLAMA