REKLAMA
Znaleziono 744 wyników
We Wrocławiu została otwarta Aleja 11 Listopada – ostatni odcinek Obwodnicy Leśnicy [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
We Wrocławiu została otwarta Aleja 11 Listopada – ostatni odcinek Obwodnicy Leśnicy [FILM]
W nocy z piątku na sobotę we Wrocławiu została otwarta Aleja 11 Listopada, która połączy ul. Kosmonautów z już wcześniej oddanym fragmentem obwodnicy Leśnicy. Tym samym największa w ostatnich latach inwestycja w zachodniej części miasta została ukończona.
Kainos, irlandzka firma z branży IT, stawia na Gdańsk. Otworzyła nowe biuroartykuł
Pokaż artykuł
Kainos, irlandzka firma z branży IT, stawia na Gdańsk. Otworzyła nowe biuro
Kainos, firma specjalizująca się w dostarczaniu usług i produktów IT z siedzibą w Belfaście, otworzyła nowe biuro w Gdańsku. To kolejny zagraniczny inwestor, który postawił w tym roku na swój rozwój w Trójmieście.
KGHM uruchomił Instalację Oczyszczania Gazów Poprocesowych w Hucie Miedzi Legnica [ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
KGHM uruchomił Instalację Oczyszczania Gazów Poprocesowych w Hucie Miedzi Legnica [ZDJĘCIA]
Dobra informacja dla mieszkańców Legnicy i okolic. Dzięki najnowszej inwestycji KGHM Polska Miedź S.A. poprawi się znacznie jakość powietrza. Miedziowy gigant uruchomił właśnie Instalację Oczyszczania Gazów Poprocesowych w Hucie Miedzi Legnica.
Ryanair za 600 milionów złotych zbuduje centrum symulatorowo-treningowe w Krakowieartykuł
Pokaż artykuł
Ryanair za 600 milionów złotych zbuduje centrum symulatorowo-treningowe w Krakowie
Ryanair wybuduje w Krakowie największe centrum symulatorowo-treningowe w Europie Centralnej. Inwestycja warta będzie 600 mln zł i wygeneruje dodatkowych 150 miejsc pracy. Budowa rozpocznie się na początku 2024 r. Pierwszy etap inwestycji, z 4 symulatorami lotu, zostanie uruchomiony już w 2025 r., z planami osiągnięcia pełnej zdolności szkoleniowej w 2026 r.
Województwo śląskie otrzyma ponad 650 mln zł na zeroemisyjny tabor kolejowy artykuł
Pokaż artykuł
Województwo śląskie otrzyma ponad 650 mln zł na zeroemisyjny tabor kolejowy
Województwo śląskie otrzyma z funduszy europejskich dofinansowanie w wysokości ponad 652 mln zł na zakup zeroemisyjnego taboru kolejowego. Łączna wartość tej inwestycji to blisko 1 mld zł. Nowy tabor poprawi komfort podróżowania pasażerów i pomoże w transformacji środowiskowej i ekologicznej regionu.
Koleje Dolnośląskie po pierwszym przeglądzie P4 w nowej hali serwisowej w Legnicyartykuł
Pokaż artykuł
Koleje Dolnośląskie po pierwszym przeglądzie P4 w nowej hali serwisowej w Legnicy
Do tej pory Koleje Dolnośląskie zlecały przeglądy czwartego rzędu podmiotom zewnętrznym. Teraz po dolnośląskich torach jeździ pierwszy pociąg, który przeszedł przegląd P4 w nowej hali serwisowej przewoźnika, która zlokalizowana jest w Legnicy.
Port Czystej Energii w Gdańsku oficjalnie otwarty [FILMY]artykuł
Pokaż artykuł
Port Czystej Energii w Gdańsku oficjalnie otwarty [FILMY]
24 marca oficjalnie otwarto gdański ITPOK – instalację termicznego przekształcania odpadów komunalnych, Port Czystej Energii. W ciągu roku przekształcać będzie termicznie 160 000 ton nienadających się do recyklingu odpadów komunalnych.
Nemera otworzyła rozbudowaną innowacyjną fabrykę w Szczecinieartykuł
Pokaż artykuł
Nemera otworzyła rozbudowaną innowacyjną fabrykę w Szczecinie
Tak nowoczesnej i rozwojowej fabryki trudno szukać na mapie Polski, a nawet i Świata. Nemera uroczyście otworzyła kolejną halę produkcyjną, potwierdzając w ten sposób zarówno dynamiczny progres szczecińskiego oddziału jak i całej grupy. Dzięki nowym inwestycjom, systematycznie rośnie też zatrudnienie w szczecińskiej fabryce.
Dodatkowe środki na budowę wielkiego Hubu gamingowo-technologicznego w Katowicachartykuł
Pokaż artykuł
Dodatkowe środki na budowę wielkiego Hubu gamingowo-technologicznego w Katowicach
W Katowicach, na terenach po byłej kopalni węgla kamiennego Wieczorek w Nikiszowcu, realizowany jest jeden z najbardziej ambitnych projektów transformacyjnych w Polsce i największa inwestycja w historii Katowic - budowa Hubu gamingowo-technologicznego. Dzięki dobrej współpracy samorządu Katowic z Województwem Śląskim i Komisją Europejską, miasto podpisało aneks do umowy na dofinansowanie inwestycji ze środków europejskich zwiększający je do kwoty ponad 402,9 mln zł.
ProtoHub 4.0. Radomski Łukasiewicz – Instytut Technologii Eksploatacji otrzyma 15 mln zł z UE artykuł
Pokaż artykuł
ProtoHub 4.0. Radomski Łukasiewicz – Instytut Technologii Eksploatacji otrzyma 15 mln zł z UE
Radomski Łukasiewicz – Instytut Technologii Eksploatacji otrzyma 15 mln zł z UE na rozwój przemysłu z wykorzystaniem najnowszych cyfrowych technologii. Dzięki temu wsparciu przedsiębiorcy z całej Polski będą mogli skorzystać z innowacyjnych usług w ProtoHub 4.0. Środki pochodzą z programu Fundusze Europejskie dla Mazowsza.
Nowa Baza Działu Eksploatacji i Transportu: Katowice Airport inwestuje w bezpieczeństwo [ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
Nowa Baza Działu Eksploatacji i Transportu: Katowice Airport inwestuje w bezpieczeństwo [ZDJĘCIA]
Tegoroczna akcja „Zima” na katowickim lotnisku prowadzona jest już z nowej bazy Działu Eksploatacji i Transportu. Nowa infrastruktura zlokalizowana jest w południowo-wschodniej części portu, przy płycie do odladzania samolotów. W ramach inwestycji powstał dwukondygnacyjny budynek administracyjno-socjalny o powierzchni 470 mkw., hala garażowo-warsztatowa o powierzchni 2 294 metrów kwadratowych z dziewięcioma stanowiskami dla oczyszczarek lotniskowych, a także infrastruktura drogowa (place manewrowe, drogi wewnętrzne, chodniki) oraz teletechniczna.
Setki milionów złotych dotacji dla KD. Środki unijne zmieniają dolnośląską kolejartykuł
Pokaż artykuł
Setki milionów złotych dotacji dla KD. Środki unijne zmieniają dolnośląską kolej
Ostatnia konferencja prasowa dotycząca unijnych środków dla Kolei Dolnośląskich dotyczyła przekazania ponad 600 milionów złotych na zakup nowoczesnego taboru. Na stacji Wrocław Główny zaprezentowano przy okazji pociąg w unijnych barwach. Ale te 618 mln zł na nowoczesne pociągi to tylko część środków unijnych, które w ostatnich latach sprawiły, że po torach w biało-żółtych barwach jeżdżą nowoczesne pociągi.
Wielki sukces i renesans kolei na Dolnym Śląsku trwa w najlepsze!artykuł
Pokaż artykuł
Wielki sukces i renesans kolei na Dolnym Śląsku trwa w najlepsze!
Dolny Śląsk z przywracania i rewitalizowania linii kolejowych uczynił jeden ze swoich znaków rozpoznawczych, a potwierdzeniem jest wielki powrót po 25 latach połączenia do Karpacza. Najnowsze dane znów pokazują sens działań samorządu województwa: mimo zakończonych wakacji do Karpacza nadal jeżdżą tysiące pasażerów. Łącznie z linii skorzystało już ponad 140 tys. osób!
Rozkład jazdy 2024/2025: Jeszcze więcej połączeń Kolei Dolnośląskichartykuł
Pokaż artykuł
Rozkład jazdy 2024/2025: Jeszcze więcej połączeń Kolei Dolnośląskich
2025 rok będzie kolejnym, rekordowym dla Kolei Dolnośląskich pod kątem pokonanych kilometrów. Pociągi zaczną kursować według nowego rozkładu jazdy 15 grudnia, a regionalny przewoźnik uruchomi w nim najwięcej pociągów w swojej historii.
Koleje Dolnośląskie gotowe na paliwo przyszłości. Chcą kupić pociągi na baterie i wodórartykuł
Pokaż artykuł
Koleje Dolnośląskie gotowe na paliwo przyszłości. Chcą kupić pociągi na baterie i wodór
Niespotykane na kolei postępowanie na nowe pociągi ogłosiły Koleje Dolnośląskie. Może go wygrać… dwóch producentów, którzy w ciągu dwóch i pół roku będą musieli dostarczyć prototypy łącznie czterech pojazdów. Mają być napędzane dwoma systemami – zarówno z sieci trakcyjnej, jak i dowolną inną technologią. Jedynym założeniem dla drugiego rodzaju napędu ma być bezemisyjność.
Włoski koncern motoryzacyjny Brembo zainwestuje 460 mln zł w Dąbrowie Górniczej. Dostanie wsparcie finansowe od polskiego rząduartykuł
Pokaż artykuł
Włoski koncern motoryzacyjny Brembo zainwestuje 460 mln zł w Dąbrowie Górniczej. Dostanie wsparcie finansowe od polskiego rządu
Dąbrowa Górnicza w województwie śląskim ponownie przyciąga globalny kapitał. Brembo – światowy lider w produkcji układów hamulcowych – planuje budowę nowoczesnej odlewni na terenie Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. To będzie drugi zakład firmy w mieście, obok istniejącej fabryki przy ul. Roździeńskiego. Inwestor właśnie otrzymał decyzję środowiskową, która określa warunki realizacji przedsięwzięcia.
[śląskie] Uchwalono budżet województwa śląskiego na rok 2012artykuł
Pokaż artykuł
[śląskie] Uchwalono budżet województwa śląskiego na rok 2012
W budżecie województwa śląskiego na rok 2012 całkowite dochody województwa oszacowano na poziomie 1...
Galeria Kazimierz w Krakowie rozwija swoją ofertę artykuł
Pokaż artykuł
Galeria Kazimierz w Krakowie rozwija swoją ofertę
Galeria Kazimierz nieustannie odpowiada na zmieniające się oczekiwania i potrzeby klientów, którzy nie tylko poszukują oferty swoich ulubionych marek, ale także liczą na wyjątkowy customer experience.
Najstarszy amerykański bank wynajmuje całą powierzchnię biurową w budynku II fazy Centrum Południeartykuł
Pokaż artykuł
Najstarszy amerykański bank wynajmuje całą powierzchnię biurową w budynku II fazy Centrum Południe
Jedna z największych transakcji najmu powierzchni biurowych poza Warszawą w ostatnich miesiącach. BNY Mellon, międzynarodowa firma z sektora bankowości i finansów, wynajęła całą powierzchnię biurową budynku II fazy wrocławskiego kompleksu Centrum Południe zrealizowanego przez Skanska. Pracownicy nowego najemcy będą mieli do dyspozycji ok. 20 300 mkw. komfortowej powierzchni biurowej wyposażonej w technologie pozwalające oszczędzać energię i wodę. Otwarcie biura zaplanowane jest na kwiecień 2024. To największa transakcja najmu we Wrocławiu od 2020 roku.
Wisłokostrada - wielka inwestycja w Rzeszowie otwarta szybciej niż planowano! [FILMY]artykuł
Pokaż artykuł
Wisłokostrada - wielka inwestycja w Rzeszowie otwarta szybciej niż planowano! [FILMY]
Wielka inwestycja drogowa w Rzeszowie otwarta! 184 mln zł - tyle kosztowała budowa Wisłokostrady. To droga, która połączyła al. Rejtana z ul. gen. Maczka i południe miasta z północą. We wtorek została oddana mieszkańcom. Inwestycję udało się zrealizować kilka miesięcy szybciej niż zakładały pierwotne plany.
REKLAMA