REKLAMA
Znaleziono 10000 wyników
Na Dolny Śląsk wchodzi węgierski koncern MOL. Znamy lokalizacje wszystkich stacji paliw [LISTA]artykuł
Pokaż artykuł
Na Dolny Śląsk wchodzi węgierski koncern MOL. Znamy lokalizacje wszystkich stacji paliw [LISTA]
Na Dolnym Śląsku zadebiutuje nowa marka stacji paliw. Będzie to europejski gigant, węgierski koncern MOL. To efekt transakcji dokonanej przez PKN Orlen, który sprzedał tej węgierskiej firmie łącznie ponad 400 stacji w całej Polsce, w tym 40 w województwie dolnośląskim. Większość z nich należała dotąd do sieci Lotos.
Wiecha na budowie nowej, dużej pływalni w Poznaniu [ZDJĘCIA+WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
Wiecha na budowie nowej, dużej pływalni w Poznaniu [ZDJĘCIA+WIZUALIZACJE]
Jeszcze kilka miesięcy temu przy ul. Taborowej, na skraju parku Manitiusa, stał budynek pływalni Olimpia, zamknięty z powodu złego stanu technicznego. Dziś po starym, zakwalifikowanym do rozbiórki budynku z połowy lat 70. XX wieku nie ma śladu. W jego miejscu powstaje nowoczesny obiekt, na którym właśnie zawieszono tradycyjną wiechę, co oznacza przejście do kolejnego etapu realizacji budowy. Generalnym wykonawcą inwestycji jest firma Alstal Grupa Budowlana.
Nowe miejsca pracy na Podkarpaciu. Firma Oponiarska Dębica SA zwiększa zatrudnienieartykuł
Pokaż artykuł
Nowe miejsca pracy na Podkarpaciu. Firma Oponiarska Dębica SA zwiększa zatrudnienie
Bardzo dobra informacja dla mieszkańców Dębicy w województwie podkarpackim. Obchodząca w tym roku 85-lecie istnienia Firma Oponiarska Dębica SA rozpoczęła rekrutację nowych pracowników do swojej fabryki zlokalizowanej w tym blisko 43-tysięcznym mieście w południowo-wschodniej części Polski.
Rynek nowoczesnego handlu w Polsce w I kwartale 2025 r. [RAPORT]artykuł
Pokaż artykuł
Rynek nowoczesnego handlu w Polsce w I kwartale 2025 r. [RAPORT]
Jak pokazuje raport „At a Glance. Rynek nowoczesnego handlu w Polsce” za I kwartał 2025 roku, przygotowany przez BNP Paribas Real Estate Poland, deweloperzy nie zwalniają tempa. Oddano 42 tys. metrów kwadratowych nowoczesnej powierzchni handlowej, a planowana nowa podaż do końca roku może przekroczyć 400 tys. m kw. To blisko ubiegłorocznego rekordu.
[Lublin] Pierwsze tak nowoczesne centrum biurowe w Lublinieartykuł
Pokaż artykuł
[Lublin] Pierwsze tak nowoczesne centrum biurowe w Lublinie
Południowo-wschodnia Polska doczeka się nareszcie prestiżowych budynków biurowych klasy A+, czyli bu...
[śląskie] Pustynia Błędowska zamkniętaartykuł
Pokaż artykuł
[śląskie] Pustynia Błędowska zamknięta
Ruszyły długo zapowiadane prace, związane z rekultywacją Pustyni Błędowskiej. - Na Pustyni Błędowsk...
W Gdyni powstanie nowy bosmanat i centrum szkolenioweartykuł
Pokaż artykuł
W Gdyni powstanie nowy bosmanat i centrum szkoleniowe
W Gdyni rusza strategiczna inwestycja związana z rozwojem infrastruktury żeglarskiej. Radni miejscy jednogłośnie zatwierdzili projekt miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego wokół mariny, otwierając drogę do budowy nowoczesnego bosmanatu z centrum szkoleniowym. Projekt wpisuje się w przygotowania miasta do organizacji Mistrzostw Świata w żeglarstwie zaplanowanych na 2027 rok.
[Polska] To aktywo skutecznie opierało się wahaniom koniunkturalnymartykuł
Pokaż artykuł
[Polska] To aktywo skutecznie opierało się wahaniom koniunkturalnym
Istnieje segment rynku nieruchomości, który w ostatniej dekadzie systematycznie zyskiwał na wartości...
Setki nowych miejsc pracy i setki milionów złotych. PESA inwestuje w Bydgoszczy [ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
Setki nowych miejsc pracy i setki milionów złotych. PESA inwestuje w Bydgoszczy [ZDJĘCIA]
PESA, lider polskiego rynku produkcji pojazdów szynowych, obecny na torach krajów Europy i Azji, realizuje obecnie w Bydgoszczy swoją największą inwestycję w historii tej spółki. Powstanie wiele nowych miejsc pracy.
Może ruszać budowa drogi ekspresowej S19 Via Carpatia Domaradz - Krosnoartykuł
Pokaż artykuł
Może ruszać budowa drogi ekspresowej S19 Via Carpatia Domaradz - Krosno
Wojewoda Podkarpacki wydał decyzję o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej (ZRID) dla odcinka drogi ekspresowej S19 pomiędzy węzłami Domaradz i Krosno. Decyzja ta ma rygor natychmiastowej wykonalności, co umożliwia niezwłoczne rozpoczęcie robót budowlanych. Równocześnie rozpoczną się procedury odszkodowawcze za nieruchomości przejęte pod drogę.
Wkrótce ruszy modernizacja wielkiego centrum handlowego VIVO! Piłaartykuł
Pokaż artykuł
Wkrótce ruszy modernizacja wielkiego centrum handlowego VIVO! Piła
Centrum handlowe VIVO! Piła w województwie wielkopolskim rozpoczyna kolejny etap rozwoju, który znacząco wzmocni jego ofertę oraz pozycję jako kluczowego miejsca zakupów w północnej Wielkopolsce. W III kwartale 2026 roku ruszy modernizacja części obiektu, obejmująca kompleksowe przekształcenie przestrzeni handlowej oraz wprowadzenie nowych konceptów, odpowiadających na zmieniające się potrzeby klientów.
Na Dolnym Śląsku powstanie jeden z największych magazynów energii w Polsce artykuł
Pokaż artykuł
Na Dolnym Śląsku powstanie jeden z największych magazynów energii w Polsce
Green Capital podpisał kontrakt na budowę wielkoskalowego magazynu energii elektrycznej (BESS) o mocy 80 MW i pojemności 320 MWh w Lwówku Śląskim na Dolnym Śląsku. Generalnym wykonawcą jest Electrum, polska firma specjalizująca się w realizacji i długoterminowym utrzymaniu projektów w sektorze zielonej transformacji. Uruchomienie instalacji planowane jest na trzeci kwartał 2027 roku.
[śląskie] W Rudzie Śląskiej powstaną nowe place zabawartykuł
Pokaż artykuł
[śląskie] W Rudzie Śląskiej powstaną nowe place zabaw
8 nowych placów zabaw przybędzie w tym roku w Rudzie Śląskiej. W mieście dobiegają końca prace związ...
[kujawsko-pomorskie] Jakie inwestycje będą realizowane na drogach wojewódzkich Kujaw i Pomorza?artykuł
Pokaż artykuł
[kujawsko-pomorskie] Jakie inwestycje będą realizowane na drogach wojewódzkich Kujaw i Pomorza?
Zarząd Dróg Wojewódzkich w Bydgoszczy czeka na uruchomienie środków unijnych na lata 2014-2020. Do n...
Będą wygodniejsze podróże koleją na linii łączącej woj. śląskie i łódzkieartykuł
Pokaż artykuł
Będą wygodniejsze podróże koleją na linii łączącej woj. śląskie i łódzkie
Zwiększy się dostęp do kolei na linii łączącej województwa śląskie i łódzkie. Mieszkańcy 11 miejscowości między Częstochową a Chorzewem Siemkowicami zyskają lepsze warunki podróży. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. podpisały umowy na realizację prac w ramach „Rządowego programu budowy lub modernizacji przystanków kolejowych na lata 2021-2025”.
[Wrocław] Miasto innowacji – wnioski z Property Forum Wrocław 2014artykuł
Pokaż artykuł
[Wrocław] Miasto innowacji – wnioski z Property Forum Wrocław 2014
Podaż i popyt na rynku nieruchomości komercyjnych we Wrocławiu i województwie dolnośląskim, strategi...
Wygodniejsze podróże koleją do Łodzi i Łowicza z nowego przystanku Zgierz Rudunkiartykuł
Pokaż artykuł
Wygodniejsze podróże koleją do Łodzi i Łowicza z nowego przystanku Zgierz Rudunki
W Zgierzu mieszkańcy i podróżni zyskają lepszy dostęp do kolei. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. podpisały umowę z wykonawcą na budowę nowego peronu w ramach "Rządowego Programu budowy lub modernizacji przystanków kolejowych na lata 2021-2025". Efektem inwestycji o wartości 3,6 mln zł będzie wygodniejsza podróż pociągiem na linii Łódź – Łowicz.
W Siechnicach pod Wrocławiem trwa budowa nowej, wielkiej elektrociepłowni za ponad miliard złotych [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
W Siechnicach pod Wrocławiem trwa budowa nowej, wielkiej elektrociepłowni za ponad miliard złotych [FILM]
W Siechnicach pod Wrocławiem trwa realizacja budowy nowej elektrociepłowni – priorytetowej inwestycji Zespołu Elektrociepłowni Wrocławskich KOGENERACJA, należącego do PGE Energia Ciepła z Grupy PGE.
Powstaną dodatkowe przystanki kolejowe w Nowym Sączuartykuł
Pokaż artykuł
Powstaną dodatkowe przystanki kolejowe w Nowym Sączu
Przystanki Nowy Sącz Dąbrówka i Nowy Sącz Gorzków zwiększą dostęp do kolei. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. podpisały umowę za blisko 12 mln zł netto na inwestycje w ramach Rządowego programu budowy lub modernizacji przystanków kolejowych na lata 2021-2025. Wcześniej zawarto już kontrakty na przystanki w Zatorze, Wolbromiu i Dąbrówce.
Nowe przystanki w Kołobrzegu zwiększą dostęp do koleiartykuł
Pokaż artykuł
Nowe przystanki w Kołobrzegu zwiększą dostęp do kolei
Lepszy dostęp do kolei zyskają mieszkańcy Kołobrzegu. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. rozpoczęły budowę nowych peronów w ramach "Rządowego Programu budowy lub modernizacji przystanków kolejowych na lata 2021-2025". Efektem inwestycji będzie wygodniejsza podróż pociągiem w kierunku Szczecina, Koszalina i Białogardu.
REKLAMA