REKLAMA
Znaleziono 1670 wyników
Hiszpańska firma Marcotran przedłuża najem w Park Poznań VIartykuł
Pokaż artykuł
Hiszpańska firma Marcotran przedłuża najem w Park Poznań VI
Firma Marcotran, międzynarodowy operator logistyczny, przedłuża najem w Parku Poznań VI, który jest zarządzany przez pan-europejską spółkę specjalizującą się w zarządzaniu obiektami logistycznymi Urban Real Estate Partners (UREP). Umowa dotyczy 3,4 tys. mkw. powierzchni magazynowo-biurowej. W renegocjacjach z wynajmującym najemcę reprezentowała firma doradcza Newmark Polska.
Województwo Śląskie zamawia kolejne Impulsy 2artykuł
Pokaż artykuł
Województwo Śląskie zamawia kolejne Impulsy 2
Władze Województwa Śląskiego zdecydowały się skorzystać z prawa tzw. opcji i zamówić cztery kolejne elektryczne zespoły trakcyjne produkowane w nowosądeckim Newagu. To nie koniec kolejowych zakupów w Województwie Śląskim. Władze regionu zamówiły cztery kolejne nowoczesne pociągi. Pod koniec przyszłego roku śląska rodzina Impulsów 2 będzie liczyła 35 pojazdów.
Budowa nowego dworca kolejowego we Włocławku na finiszuartykuł
Pokaż artykuł
Budowa nowego dworca kolejowego we Włocławku na finiszu
We wtorek, 27 czerwca nastąpi zmiana w organizacji ruchu na dworcu we Włocławku – obsługa podróżnych zostanie przeniesiona z dworca tymczasowego do nowo wybudowanego obiektu. Dworzec tymczasowy zostanie zlikwidowany, a przestrzeń wokół dworca kolejowego zostanie zagospodarowana.
Co dalej z programem Kolej Plus? artykuł
Pokaż artykuł
Co dalej z programem Kolej Plus?
Co dalej z jednym z kluczowych programów infrastrukturalnych poprzedniego rządu? Chodzi o program Kolej Plus (Program Uzupełniania Lokalnej i Regionalnej Infrastruktury Kolejowej – Kolej+ do 2029 roku).
Czy w czerwcu ruszą pociągi z Jeleniej Góry do Karpacza? [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
Czy w czerwcu ruszą pociągi z Jeleniej Góry do Karpacza? [FILM]
Samorząd województwa dolnośląskiego skutecznie walczy z wykluczeniem komunikacyjnym w regionie rewitalizując nieczynne linie kolejowe. Jedną z najważniejszych obecnie realizowanych inwestycji jest rewitalizacja linii kolejowej z Jeleniej Góry do Karpacza. Trwają prace na odcinkach między Jelenią Górą i Mysłakowicami oraz Mysłakowicami i Karpaczem. Dzięki nim już niebawem kolej wróci do stolicy Karkonoszy po blisko 25 latach.
Co słychać na rewitalizowanej linii kolejowej z Jeleniej Góry do Karpacza? [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
Co słychać na rewitalizowanej linii kolejowej z Jeleniej Góry do Karpacza? [FILM]
Samorząd województwa dolnośląskiego skutecznie walczy z wykluczeniem komunikacyjnym w regionie rewitalizując nieczynne linie kolejowe. Jedną z najważniejszych obecnie realizowanych inwestycji jest rewitalizacja linii kolejowej z Jeleniej Góry do Karpacza. Trwają prace na odcinkach między Jelenią Górą i Mysłakowicami oraz Mysłakowicami i Karpaczem. Dzięki nim już niebawem kolej wróci do stolicy Karkonoszy po blisko 25 latach.
Zabytkowy dworzec w podwarszawskim Żyrardowie przejdzie wielką modernizacjęartykuł
Pokaż artykuł
Zabytkowy dworzec w podwarszawskim Żyrardowie przejdzie wielką modernizację
Zabytkowy dworzec kolejowy w Żyrardowie — wyjątkowy przykład architektury z lat 1920–1922 — zostanie kompleksowo odnowiony. Polskie Koleje Państwowe potwierdziły, że inwestycja otrzyma ponad 24,6 mln zł dofinansowania z programu Fundusze Europejskie na Polskę Wschodnią 2021–2027. Z tego samego źródła finansowane są modernizacje dworców w Rzeszowie i Chełmie.
[śląskie] Umowa na przebudowę dworca w Gliwicach podpisanaartykuł
Pokaż artykuł
[śląskie] Umowa na przebudowę dworca w Gliwicach podpisana
Już wkrótce rozpocznie się kompleksowa przebudowa dworca w Gliwicach. Polskie Koleje Państwowe S.A....
Wrocław: PKP sprzedały część dawnego Dworca Górnośląskiegoartykuł
Pokaż artykuł
Wrocław: PKP sprzedały część dawnego Dworca Górnośląskiego
Kolejarze, mimo braku chętnych, nie obniżali ceny za zabytkową nieruchomość w sąsiedztwie Dworca Głó...
Dodatkowe miliony przynoszą efekt. PKP rozstrzygają przetarg na remont odcinka Wrocław – Świdnicaartykuł
Pokaż artykuł
Dodatkowe miliony przynoszą efekt. PKP rozstrzygają przetarg na remont odcinka Wrocław – Świdnica
PKP Polskie Linie Kolejowe zamierzały zrealizować tę inwestycję za niemal 185 milionów złotych. Dzię...
GDDKiA przygotowuje się do realizacji kolejnych inwestycji drogowych na Dolnym Śląskuartykuł
Pokaż artykuł
GDDKiA przygotowuje się do realizacji kolejnych inwestycji drogowych na Dolnym Śląsku
Nowe odcinki dróg szybkiego ruchu oraz obwodnice miejscowości, o łącznej długości ponad 300 km, wzbogacą w najbliższych latach sieć dróg krajowych Dolnego Śląska. Złożony i długotrwały proces prac przygotowawczych już się rozpoczął. Sprawdzamy, jak postępują prace nad dokumentacją.
Więcej terenów inwestycyjnych w województwie śląskimartykuł
Pokaż artykuł
Więcej terenów inwestycyjnych w województwie śląskim
Rozwój gospodarczy i podniesienie jakości życia mieszkańców, rozwój infrastruktury południowej części Śląska to tylko niektóre efekty zawarcia porozumienia pomiędzy Miastem Racibórz a Katowicką Specjalną Strefą Ekonomiczną S.A. w zakresie włączenia nowych terenów przemysłowych do strefy gospodarczej w Raciborzu. Racibórz złożył też wniosek o dofinansowanie w ramach siódmej edycji Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych – Rozwój Stref Przemysłowych.
W Katowicach powstanie Śląskie Interdyscyplinarne Centrum Chemii Uniwersytetu Śląskiego [WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
W Katowicach powstanie Śląskie Interdyscyplinarne Centrum Chemii Uniwersytetu Śląskiego [WIZUALIZACJE]
Śląskie Interdyscyplinarne Centrum Chemii jest kolejną dużą inwestycją realizowaną przez Uniwersytet Śląski. Podczas briefingu prasowego 25 kwietnia 2023 roku, który odbył się w rektoracie uczelni, przedstawiono założenia i wizualizacje nowego projektu.
Włoski koncern motoryzacyjny Brembo zainwestuje 460 mln zł w Dąbrowie Górniczej. Dostanie wsparcie finansowe od polskiego rząduartykuł
Pokaż artykuł
Włoski koncern motoryzacyjny Brembo zainwestuje 460 mln zł w Dąbrowie Górniczej. Dostanie wsparcie finansowe od polskiego rządu
Dąbrowa Górnicza w województwie śląskim ponownie przyciąga globalny kapitał. Brembo – światowy lider w produkcji układów hamulcowych – planuje budowę nowoczesnej odlewni na terenie Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. To będzie drugi zakład firmy w mieście, obok istniejącej fabryki przy ul. Roździeńskiego. Inwestor właśnie otrzymał decyzję środowiskową, która określa warunki realizacji przedsięwzięcia.
Dworzec w Witnicy otwarty dla podróżnych artykuł
Pokaż artykuł
Dworzec w Witnicy otwarty dla podróżnych
Jasna, odnowiona z dbałością o detale architektoniczne elewacja, zielona stolarka okienna i drzwiowa, a także nowocześnie urządzony hol z posadzką w czarno-białą szachownicę – tak wygląda po zakończonej inwestycji wybudowany w 1857 roku dworzec w Witnicy!
W Koszalinie powstanie nowy dworzec kolejowy [WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
W Koszalinie powstanie nowy dworzec kolejowy [WIZUALIZACJE]
Będzie supernowoczesny, zaprojektowany zgodnie ze współczesnym trendami, komfortowy i ekologiczny – niebawem rozpocznie się budowa nowego dworca w Koszalinie. Polskie Koleje Państwowe S.A. podpisały umowę z wykonawcą prac budowlanych.
Miliony euro dla Polski na transport intermodalnyartykuł
Pokaż artykuł
Miliony euro dla Polski na transport intermodalny
To już pewne. 180 mln euro – tyle wynosi kwota dofinansowania na transport intermodalny w Polsce. Komisja Europejska zatwierdziła projekt, a inwestycje będą finansowane z unijnego Instrumentu na rzecz Odbudowy i Zwiększania Odporności. Program potrwa do czerwca 2026 roku i w założeniu ma zwiększyć konkurencyjność towarowych przewozów intermodalnych względem drogowych. To też następny krok w kierunku rozwoju transportu kolejowego. Dlaczego Europa stawia kolej na właściwie tory?
Zabytkowy dworzec kolejowy w Ostrowcu Świętokrzyskim przejdzie rewitalizacjęartykuł
Pokaż artykuł
Zabytkowy dworzec kolejowy w Ostrowcu Świętokrzyskim przejdzie rewitalizację
Kolejny zabytkowy dworzec w Polsce przejdzie rewitalizację i odzyska swój dawny blask. XIX-wieczny dworzec kolejowy w Ostrowcu Świętokrzyskim (woj. świętokrzyskie) przejdzie kompleksową przebudowę uwzględniającą jego zabytkowy charakter w ramach nowego programu „Dworce Przyjazne Pasażerom”. Trwają już prace projektowe, a w poniedziałek – 20 kwietnia br. – Polskie Koleje Państwowe S.A. podpisały z Gminą Ostrowiec Świętokrzyski porozumienie określające zasady współpracy przy realizacji inwestycji oraz przyszłym zagospodarowaniu obiektu. Zmodernizowany dworzec ma zostać udostępniony podróżnym na początku 2029 roku.
Można rozpoczynać projektowanie i budowę wszystkich trzech odcinków drogi ekspresowej S8 pomiędzy węzłami: Kobierzyce Północ - Łagiewniki Zachód [FILMY + MAPY]artykuł
Pokaż artykuł
Można rozpoczynać projektowanie i budowę wszystkich trzech odcinków drogi ekspresowej S8 pomiędzy węzłami: Kobierzyce Północ - Łagiewniki Zachód [FILMY + MAPY]
Bardzo dobra informacja. Wybrani w przetargach przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad wykonawcy mogą rozpoczynać projektowanie i budowę wszystkich trzech odcinków drogi ekspresowej S8 pomiędzy węzłami: Kobierzyce Północ - Kobierzyce Południe, Kobierzyce Południe - Jordanów Śląski, Jordanów Śląski - Łagiewniki Zachód. Łączna długość tych trzech odcinków drogi ekspresowej S8 to 32,5 km.
Austriacka firma Gebauer & Griller otworzy Centrum Rozwoju i Serwisu w Gliwicachartykuł
Pokaż artykuł
Austriacka firma Gebauer & Griller otworzy Centrum Rozwoju i Serwisu w Gliwicach
Kolejna austriacka firma stawia na Polskę i województwo śląskie. Po kilku latach udanej obecności w regionie, jesienią tego roku firma GG (Gebauer & Griller) postanowiła otworzyć własne Centrum Rozwoju i Serwisu w Gliwicach.
REKLAMA