REKLAMA
Znaleziono 4606 wyników
Polska firma z branży innowacyjnych technologii powiększa biuro we Wrocławiuartykuł
Pokaż artykuł
Polska firma z branży innowacyjnych technologii powiększa biuro we Wrocławiu
Kolejna polska, wrocławska firma w związku z dużym i szybkim rozwojem zwiększa zatrudnienie w stolic...
Kraków: Bitpanda zwiększy zatrudnienie w swoim Centrum Innowacji i Technologii artykuł
Pokaż artykuł
Kraków: Bitpanda zwiększy zatrudnienie w swoim Centrum Innowacji i Technologii
Europejska cyfrowa platforma inwestycyjna Bitpanda stawia na rozwój swojego Centrum Innowacji i Tech...
W Łodzi powstaną dwa nowe przedszkola. Powstaną w technologii modułowejartykuł
Pokaż artykuł
W Łodzi powstaną dwa nowe przedszkola. Powstaną w technologii modułowej
Dobra informacja dla mieszkańców Łodzi posiadających najmłodsze dzieci. Miasto wybuduje dwa nowe przedszkola. Jedno powstanie w Nowosolnej, drugie – na Olechowie. Miasto zbuduje je w technologii modułowej. Dzięki tym inwestycjom w Łodzi przybędzie kilkaset dodatkowych miejsc dla przedszkolaków.
Zmiany w przepisach budowlanych z podpisem ministra rozwoju i technologiiartykuł
Pokaż artykuł
Zmiany w przepisach budowlanych z podpisem ministra rozwoju i technologii
Szersze zastosowania elementów drewnianych oraz doprecyzowanie kwestii związanych z usytuowaniem budynków – to najważniejsze zmiany w rozporządzeniu w sprawie warunków technicznych budynków.
Politechnika Wrocławska i Gmina Wrocław razem na rzecz nowych technologiiartykuł
Pokaż artykuł
Politechnika Wrocławska i Gmina Wrocław razem na rzecz nowych technologii
Prace badawczo-rozwojowe, udział naukowców w projektach miejskich i wspólne aplikowanie o granty, a także współpraca w konsorcjach i klastrach krajowych oraz międzynarodowych to główne założenia porozumienia o współpracy pomiędzy Politechniką Wrocławską i Gminą Wrocław.
W Rybniku powstanie Centrum Odnawialnych Źródeł Energii i Technologii Wodorowychartykuł
Pokaż artykuł
W Rybniku powstanie Centrum Odnawialnych Źródeł Energii i Technologii Wodorowych
Kolejna inwestycja OZE w województwie śląskim. W lutym została podpisana umowa pomiędzy województwem śląskim a Politechniką Śląską na realizację projektu „Centrum Odnawialnych Źródeł Energii i Technologii Wodorowych w Rybniku”. Wartość projektu to ponad 27 milionów złotych.
Światowy lider w dziedzinie technologii medycznych otwiera fabrykę pod Krakowemartykuł
Pokaż artykuł
Światowy lider w dziedzinie technologii medycznych otwiera fabrykę pod Krakowem
Stryker (NYSE: SYK), światowy lider w dziedzinie technologii medycznych, ogłosił oficjalne otwarcie zaawansowanego technologicznie zakładu produkcyjnego w Skawinie, w województwie małopolskim. Inwestycja ta podkreśla zaangażowanie firmy w innowacje, doskonałość operacyjną i poprawę jakości opieki nad pacjentami na całym świecie.
Krosno w centrum rozwoju technologii dronowych. Powstanie Podkarpackie Centrum Kompetencjiartykuł
Pokaż artykuł
Krosno w centrum rozwoju technologii dronowych. Powstanie Podkarpackie Centrum Kompetencji
W dniu 27 kwietnia br. na Politechnice Rzeszowskiej odbyło się podpisanie umowy dotyczącej utworzenia i funkcjonowania Podkarpackiego Centrum Kompetencji. To projekt, który ma kluczowe znaczenie dla rozwoju nowoczesnych technologii bezzałogowych w regionie.
Ponad 10 mln zł na rozwój technologii kwantowej w Polsceartykuł
Pokaż artykuł
Ponad 10 mln zł na rozwój technologii kwantowej w Polsce
Poznańskie Centrum Superkomputerowo-Sieciowe (PCSS) afiliowane przy Instytucie Chemii Bioorganicznej Polskiej Akademii Nauk (ICHB PAN) otrzyma od Ministerstwa Cyfryzacji dotację w wysokości ponad 10 mln zł. Środki te wesprą tworzenie nowoczesnych programów edukacyjnych i szkoleń, które przygotują specjalistów do pracy z komputerami kwantowymi. Dotacja zostanie przyznana do końca 2025 roku i ma na celu zwiększenie kompetencji cyfrowych w obszarze inżynierii kwantowej.
We Wrocławiu powstanie Centrum Technologii Medycznych HealthTech Synergy Hub [WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
We Wrocławiu powstanie Centrum Technologii Medycznych HealthTech Synergy Hub [WIZUALIZACJE]
W stolicy Dolnego Śląska szykuje się nowa, wielka inwestycja naukowa. Politechnika Wrocławska rozstrzygnęła konkurs na projekt architektoniczny Centrum Technologii Medycznych HealthTech Synergy Hub (HTSH). Nowy budynek, który jest największą inwestycją Politechniki Wrocławskiej ostatnich lat, powstanie przy skrzyżowaniu ul. Smoluchowskiego i Wybrzeża Wyspiańskiego, w pobliżu Odry.
TAURON zainwestuje ponad 109 mln zł w budowę wodnego kotła gazowego w Elektrociepłowni Katowiceartykuł
Pokaż artykuł
TAURON zainwestuje ponad 109 mln zł w budowę wodnego kotła gazowego w Elektrociepłowni Katowice
TAURON zakończył już roboty związane z przygotowaniem terenu pod budowę nowego kotła gazowego o mocy 140 MWt w elektrociepłowni w Katowicach. Aktualnie TAURON pracuje nad projektami wykonawczymi. Przekazanie obiektu do eksploatacji planowane jest na grudzień 2023 roku. Wartość inwestycji to ponad 109 milionów złotych.
Zwiększyły się moce wytwórcze Elektrociepłowni Zawidawie we Wrocławiuartykuł
Pokaż artykuł
Zwiększyły się moce wytwórcze Elektrociepłowni Zawidawie we Wrocławiu
W należącej do KOGENERACJI elektrociepłowni usytuowanej na wrocławskim Zawidawiu przy ul. Bierutowskiej uruchomiono dwa agregaty kogeneracyjne. Dzięki zastosowanej niskoemisyjnej technologii produkcji przyczynią się one do redukcji emisji dwutlenku węgla oraz do niższego zużycia paliwa przy tej samej ilości wytworzonej mocy.
Groclin przenosi do Polski produkcję rowerów wodorowych artykuł
Pokaż artykuł
Groclin przenosi do Polski produkcję rowerów wodorowych
Rosnące zainteresowanie rowerami wodorowymi, konieczność wykorzystywania innowacyjnych technologii w codziennym życiu oraz zwiększone zapotrzebowanie na nowe rozwiązania w transporcie miejskim – to tylko niektóre z wielu powodów, dla których spółka Groclin chce się rozwijać. Teraz producent rowerów wodorowych ogłosił plan przeniesienia produkcji do Polski. Jakie skutki niesie za sobą ta decyzja?
Nie będzie zwolnień w kopalni węgla kamiennego Bobrek w Bytomiuartykuł
Pokaż artykuł
Nie będzie zwolnień w kopalni węgla kamiennego Bobrek w Bytomiu
Minister Przemysłu Marzena Czarnecka spotkała się w piątek 5 lipca 2024 roku z przedstawicielami wszystkich związków zawodowych działających w kopalni Bobrek, by omówić aktualną sytuację zakładu. Marzena Czarnecka potwierdziła wcześniejsze stanowisko resortu, że nikt z pracowników zakładu nie straci pracy.
OVVO Optics Bielawainwestycja
Pokaż inwestycję
OVVO Optics Bielawa
Bielawa, Ekonomiczna
PKP Intercity prezentuje nowy rozkład jazdy na sezon 2023/2024artykuł
Pokaż artykuł
PKP Intercity prezentuje nowy rozkład jazdy na sezon 2023/2024
417 połączeń całorocznych i 37 sezonowych, więcej pociągów międzynarodowych, a także wzrost o 29 połączeń, kursujących w kategorii InterCity (IC) i obsługiwanych nowoczesnym oraz komfortowym taborem. Tak wygląda nowy roczny rozkład jazdy pociągów PKP Intercity, który wejdzie w życie 10 grudnia.
[Wrocław] Sporu o kolejkę nad Odrą ciąg dalszy: PWr odpowiada rowerzystomartykuł
Pokaż artykuł
[Wrocław] Sporu o kolejkę nad Odrą ciąg dalszy: PWr odpowiada rowerzystom
Ponowiony przetarg na budowę kolejki linowej nad Odrą trwa - oferty można składać do 3 września. A w...
[Polska] Potrzeba więcej kreatywnych miejsc w biurach – blisko 80% pomysłów powstaje poza stanowiskami pracyartykuł
Pokaż artykuł
[Polska] Potrzeba więcej kreatywnych miejsc w biurach – blisko 80% pomysłów powstaje poza stanowiskami pracy
W najnowszych badaniach Mikomax Smart Office dotyczących organizacji biur 65% respondentów wskazało,...
[Warszawa] Strabag Real Estate buduje obiekt biurowo-handlowy w centrum Warszawyartykuł
Pokaż artykuł
[Warszawa] Strabag Real Estate buduje obiekt biurowo-handlowy w centrum Warszawy
Spółka STRABAG Real Estate GmbH (SRE), z siedzibą w Kolonii, rozpoczęła realizację projektu biurowo-...
W Gdańsku otwarto supernowoczesne Centrum Offshore Uniwersytetu Morskiego artykuł
Pokaż artykuł
W Gdańsku otwarto supernowoczesne Centrum Offshore Uniwersytetu Morskiego
Nowoczesne laboratoria, 500 metrów nabrzeża, około 200 stanowisk pracy i misja utworzenia „Polskiej Doliny Offshore” – w dniu 29 lutego 2024 roku odbyło się uroczyste otwarcie Centrum Offshore Uniwersytetu Morskiego w Gdyni. Dzień ten był wielkim świętem nie tylko dla Uczelni, ale również całego sektora branży offshore w kraju.
REKLAMA