REKLAMA
Znaleziono 10000 wyników
[Łódź] Wiodąca szwajcarska firma wynajmie biura w kompleksie Monopolis w Łodziartykuł
Pokaż artykuł
[Łódź] Wiodąca szwajcarska firma wynajmie biura w kompleksie Monopolis w Łodzi
Clariant, wiodący szwajcarski koncern chemiczny, konsoliduje swoje dotychczasowe biura w Łodzi i otw...
Nemera otworzyła rozbudowaną innowacyjną fabrykę w Szczecinieartykuł
Pokaż artykuł
Nemera otworzyła rozbudowaną innowacyjną fabrykę w Szczecinie
Tak nowoczesnej i rozwojowej fabryki trudno szukać na mapie Polski, a nawet i Świata. Nemera uroczyście otworzyła kolejną halę produkcyjną, potwierdzając w ten sposób zarówno dynamiczny progres szczecińskiego oddziału jak i całej grupy. Dzięki nowym inwestycjom, systematycznie rośnie też zatrudnienie w szczecińskiej fabryce.
Rewitalizacja łódzkiej Fuzji wchodzi w kolejny etap [FILM + ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
Rewitalizacja łódzkiej Fuzji wchodzi w kolejny etap [FILM + ZDJĘCIA]
Fuzja to flagowa inwestycja Echo Investment prowadzona w centrum Łodzi na terenie dawnych zakładów fabrycznych Karola Scheiblera. Wielofunkcyjny projekt powstaje na obszarze 8 ha w otoczeniu historycznej zabudowy, która zyska nowe funkcje. Inwestycja po wielu latach od upadku zakładów Uniontex powraca do Łodzi jako pełnoprawna część miasta z ofertą kulturalną, rozrywkową, gastronomiczną, usługowo-handlową, a także budynkami mieszkalnymi, nowoczesną powierzchnią biurową, miejskim placem (Ogrody Anny) i otwartymi, zielonymi terenami wspólnymi.
Kolejny europejski gigant stawia na Katowiceartykuł
Pokaż artykuł
Kolejny europejski gigant stawia na Katowice
Kolejna duża, znana europejska firma stawia na Katowice. Vattenfall, jeden z największych europejskich producentów i sprzedawców energii elektrycznej i ciepła systemowego, otworzył nowe biuro w Grundmanna Office Park. Firma, która zatrudnia niemal 500 specjalistów, głównie z obszaru IT, zapowiada dalszy rozwój w regionie.
W Krakowie dobiega końca budowa nowego centrum badawczo-rozwojowego biotechnologicznej fIrmy Selvita S.A.artykuł
Pokaż artykuł
W Krakowie dobiega końca budowa nowego centrum badawczo-rozwojowego biotechnologicznej fIrmy Selvita S.A.
Centrum badawcze firmy Selvita S.A. powstaje na działce przy ul. Podole w Krakowie, w pobliżu obecnej siedziby inwestora. Sercem nowego obiektu będzie kompleks laboratoriów z zakresu m.in. chemii medycznej, biochemii, biologii molekularnej i komórkowej, farmakologii in vivo oraz analityki, ADME/DMPK, farmakologii in vivo oraz analityki.
Fundusze unijne na modernizację i rozwój województwa śląskiegoartykuł
Pokaż artykuł
Fundusze unijne na modernizację i rozwój województwa śląskiego
W Muzeum Śląskim w Katowicach odbyło się IX posiedzenie Komitetu Monitorującego dla Województwa Śląskiego na lata 2021-2027, podczas którego podsumowano dotychczasowy stan wdrażania tego programu w regionie. W obradach uczestniczył wiceminister funduszy i polityki regionalnej Jacek Karnowski. Przy tej okazji Muzeum Śląskie otrzymało umowy na dokończenie kompleksowej rewitalizacji tej placówki m. in. ze środków unijnych.
[Aglomeracja Wrocławska] 1,3 mld złotych i 700 miejsc pracy. LG Chem inwestuje w ogromną fabrykęartykuł
Pokaż artykuł
[Aglomeracja Wrocławska] 1,3 mld złotych i 700 miejsc pracy. LG Chem inwestuje w ogromną fabrykę
LG Chem wybuduje pod Wrocławiem pierwszy w Europie zakład produkcyjny baterii do samochodów elektryc...
Regionalna Izba Obrachunkowa w Łodziinwestycja
Pokaż inwestycję
Regionalna Izba Obrachunkowa w Łodzi
Łódź, Śródmieście, Ogrodowa 28d
Vantage Development S.A. z nową, dużą inwestycją przy ulicy Pomorskiej w Łodziartykuł
Pokaż artykuł
Vantage Development S.A. z nową, dużą inwestycją przy ulicy Pomorskiej w Łodzi
W centrum Łodzi, przy ulicy Pomorskiej szykuje się nowa duża inwestycja mieszkaniowa. Swój nowy projekt wielorodzinny zamierza zrealizować jeden z największych polskich deweloperów – firma Vantage Development S.A. z Wrocławia.
Stoelzle Glass Group zainwestuje 202 mln zł w zwiększenie mocy produkcyjnych fabryki w Częstochowieartykuł
Pokaż artykuł
Stoelzle Glass Group zainwestuje 202 mln zł w zwiększenie mocy produkcyjnych fabryki w Częstochowie
Wyspecjalizowana w produkcji i dekoracji opakowań szklanych firma Stoelzle zamierza zwiększyć swoje zdolności produkcyjne w fabryce w Częstochowie. Dzięki nowym inwestycjom firma planuje wzrost zatrudnienia o kilkadziesiąt osób.
Brytyjski koncern Unilever zainwestuje blisko 90 mln zł w rozbudowę fabryki FCMG w Poznaniuartykuł
Pokaż artykuł
Brytyjski koncern Unilever zainwestuje blisko 90 mln zł w rozbudowę fabryki FCMG w Poznaniu
Unilever, jeden z największych światowych graczy rynku FMCG, rozbudowuje swoją fabrykę w Poznaniu i zwiększa produkcję. Inwestycja o wartości blisko 90 milionów złotych ruszy jeszcze w tym roku.
Firma TitanX Engine Cooling zainwestuje ponad 77 milionów złotych w rozbudowę fabryki w Opoluartykuł
Pokaż artykuł
Firma TitanX Engine Cooling zainwestuje ponad 77 milionów złotych w rozbudowę fabryki w Opolu
Kolejna skandynawska firma zdecydowała się na rozwój swojej fabryki w Polsce. Do Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej "INVEST-PARK" dołączyła firma TitanX Engine Cooling Sp. z o.o., która powstała w 2018 roku i należy do szwedzkiego TitanX Holding AB. Spółka oferuje szeroką gamę produktów dla systemów chłodzenia, pojazdów użytkowych, autobusów i agregatów prądotwórczych.
Amerykański koncern Cargill zainwestował 38 mln euro w rozbudowę swojej fabryki w Bielanach Wrocławskichartykuł
Pokaż artykuł
Amerykański koncern Cargill zainwestował 38 mln euro w rozbudowę swojej fabryki w Bielanach Wrocławskich
Amerykański koncern Cargill po raz kolejny zainwestował w swoją polską fabrykę zlokalizowaną w Bielanach Wrocławskich, w gminie Kobierzyce w województwie dolnośląskim. Firma Cargill otworzyła nową linię produkcyjną w podwrocławskim zakładzie, wykorzystującą opatentowaną technologię mikroreaktorów do produkcji błonnika rozpuszczalnego na rynek polski. Wspomaga on redukcję cukru i kalorii w diecie, jest wzbogacony o błonnik i polepsza wartości żywieniowe produktu przy zachowaniu jego smaku i tekstury.
Amerykański koncern Mars planuje w Poznaniu rozbudowę największej fabryki gum do żucia w Europie artykuł
Pokaż artykuł
Amerykański koncern Mars planuje w Poznaniu rozbudowę największej fabryki gum do żucia w Europie
Fabryka gum do żucia Mars w Poznaniu od trzech dekad jest jednym z najważniejszych punktów na globalnej i europejskiej mapie produkcyjnej firmy. Dziś to największy należący do Mars zakład produkcji gumy do żucia w Europie i drugi co do wielkości na świecie. Każdego roku powstają tu miliardy drażetek, które trafiają do konsumentów w ponad 40 krajach – od Polski i krajów Europy Centralnej, po Niemcy, Francję, ale też Nigerię czy Ekwador. Firma ma kolejne plany inwestycyjne dotyczące zakładu produkcyjnego zlokalizowanego w stolicy Wielkopolski.
Dolny Śląsk: Będzie kolejna fabryka LG Chem Energy pod Wrocławiem. Tym razem za 325 mln euro!artykuł
Pokaż artykuł
Dolny Śląsk: Będzie kolejna fabryka LG Chem Energy pod Wrocławiem. Tym razem za 325 mln euro!
Nie ma już przeszkód, żeby LG Chem Energy mógł wybudować kolejną fabrykę baterii do e-aut w Polsce....
[Wrocław] Prezydenccy radni: wyższy podatek przeznaczymy na infrastrukturęartykuł
Pokaż artykuł
[Wrocław] Prezydenccy radni: wyższy podatek przeznaczymy na infrastrukturę
Budowa mostu na Racławickiej, remont Kochanowskiego czy rozbudowa przedszkola przy Semaforowej - to...
Zabytkowa Fabryka Perun w Warszawie w nowym wcieleniu [WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
Zabytkowa Fabryka Perun w Warszawie w nowym wcieleniu [WIZUALIZACJE]
Na warszawskim Kamionku trwają prace nad projektem zagospodarowania dawnej fabryki Perun przy ulicy Grochowskiej. Nowa koncepcja opracowana przez pracownię WWAA zakłada rewitalizację zabytkowych hal przemysłowych, stworzenie nowej zabudowy mieszkaniowej z funkcjami usługowymi w parterach oraz otwartej, zapraszającej przestrzeni publicznej. Całość założenia inspirowana jest industrialną historią Grochowa i Kamionka, czerpiąc jednocześnie z współczesnych trendów w zakresie miejskich projektów wielofunkcyjnych. Prezentacja nowej koncepcji to kolejny etap dialogu na temat inwestycji realizowanej według przepisów specustawy mieszkaniowej.
Dolny Śląsk: Niemiecki inwestor z branży automotive chce inwestować w okolicach Kątów Wrocławskichartykuł
Pokaż artykuł
Dolny Śląsk: Niemiecki inwestor z branży automotive chce inwestować w okolicach Kątów Wrocławskich
Niemiecka firma z branży automotive – poddostawca części do aut marek Volkswagen, Audi, Opel i...
Wydział Ceramiki AGHinwestycja
Pokaż inwestycję
Wydział Ceramiki AGH
Kraków, Krowodrza
Vestas wstrzymuje budowę wielkiej fabryki w Szczecinie. Kryzys w morskiej energetyce wiatrowej uderza w inwestycjęartykuł
Pokaż artykuł
Vestas wstrzymuje budowę wielkiej fabryki w Szczecinie. Kryzys w morskiej energetyce wiatrowej uderza w inwestycję
Zła wiadomość. Duńska firma Vestas, światowy potentat w produkcji turbin wiatrowych, ogłosił decyzję o zawieszeniu budowy fabryki łopat do turbin wiatrowych w szczecińskim Skolwinie. Zakład, który miał rozpocząć działalność w 2026 roku i zatrudniać ponad tysiąc osób, był zapowiadany jako największa polska inwestycja duńskiego koncernu. Jak poinformował Financial Times, powodem są trudności europejskiego sektora morskiej energetyki wiatrowej, w tym spadek popytu na tego typu rozwiązania.
REKLAMA