REKLAMA
Znaleziono 3769 wyników
Powstaje Kolej Aglomeracyjna Zagłębia Miedziowegoartykuł
Pokaż artykuł
Powstaje Kolej Aglomeracyjna Zagłębia Miedziowego
Władze województwa dolnośląskiego oraz gmin zagłębia miedziowego podpisały w czwartek 14 kwietnia 2022 r. umowę na opracowanie dokumentacji dla Kolei Aglomeracyjnej Zagłębia Miedziowego. Dzięki inwestycjom infrastrukturalnym na terenie Legnicko-Głogowskiego Obszaru Miedziowego w ciągu najbliższych lat uda się zoptymalizować istniejący układ komunikacji kolejowej. W spotkaniu uczestniczył Tymoteusz Myrda, członek zarządu województwa.
Koleje Dolnośląskie przejmują popularną "Nadodrzankę"artykuł
Pokaż artykuł
Koleje Dolnośląskie przejmują popularną "Nadodrzankę"
Pociągi Kolei Dolnośląskich od grudnia będą obsługiwały wszystkie połączenia na Trasie Nadodrzańskiej z Wrocławia do Głogowa. Zmiana zostanie wprowadzona wraz z nowym rozkładem jazdy 2023/2024, który wejdzie w grudniu. Szczegóły przedstawił podczas konferencji prasowej Tymoteusz Myrda, członek zarządu województwa dolnośląskiego.
Kolejny krok w stronę budowy połączenia kolejowego z lotniskiem w Modlinieartykuł
Pokaż artykuł
Kolejny krok w stronę budowy połączenia kolejowego z lotniskiem w Modlinie
Wojewoda mazowiecki podpisał decyzję lokalizacyjną na budowę linii kolejowej prowadzącej do Mazowieckiego Portu Lotniczego Warszawa-Modlin. Prace rozpoczną się w 2027 r., a pierwsi pasażerowie mają dojechać bezpośrednio na lotnisko dwa lata później. Inwestycja realizowana jest przez Polskie Linie Kolejowe S.A., a finansowanie etapu projektowego zapewnia samorząd województwa mazowieckiego.
Pociągiem na lotnisko w Modlinie – jest przetarg na budowę połączenia kolejowegoartykuł
Pokaż artykuł
Pociągiem na lotnisko w Modlinie – jest przetarg na budowę połączenia kolejowego
Polskie Linie Kolejowe S.A. ogłosiły przetarg na budowę połączenia kolejowego do Mazowieckiego Portu Lotniczego Warszawa-Modlin. To kluczowy moment dla jednej z najważniejszych inwestycji transportowych w regionie. Celem jest komfortowy dojazd pociągiem bezpośrednio do lotniska. Zadanie realizowane jest wspólnie z samorządem województwa mazowieckiego.
Za ponad 100 mln zł we Wrocławiu powstanie Centrum Psychiatrii dla Dzieci i Młodzieżyartykuł
Pokaż artykuł
Za ponad 100 mln zł we Wrocławiu powstanie Centrum Psychiatrii dla Dzieci i Młodzieży
Ponad 104 miliony złotych będzie kosztowała budowa centrum zdrowia psychicznego w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. J. Gromkowskiego we Wrocławiu. Inwestycję sfinansują wspólnie samorząd województwa, sam szpital oraz w dużej mierze Unia Europejska. Dziś marszałek Paweł Gancarz oraz Jarosław Rabczenko, członek zarządu województwa podpisali umowę na dofinansowanie budowy nowej placówki w ramach Funduszy Europejskich dla Dolnego Śląska.
12 mln zł na dolnośląskie zabytkiartykuł
Pokaż artykuł
12 mln zł na dolnośląskie zabytki
Samorząd Województwa Dolnośląskiego prowadzi nabór wniosków o dotacje na prace przy zabytkach. W puli znalazło się 12 mln zł, czyli o 20 procent więcej niż w ubiegłym roku. O wsparcie mogą ubiegać się zarówno samorządy, organizacje pozarządowe, jak i prywatni właściciele obiektów wpisanych do rejestru zabytków.
[śląskie] Unijne pieniądze na trasy rowerowe w Rudzie Śląskiejartykuł
Pokaż artykuł
[śląskie] Unijne pieniądze na trasy rowerowe w Rudzie Śląskiej
Ruda Śląska ma otrzymać blisko 700 tys. zł. z funduszy europejskich na rozwój infrastruktury rowerow...
[dolnośląskie] Dworzec kolejowy dla podróżnych w Świdnicy – budowa Centrum Przesiadkowego trwaartykuł
Pokaż artykuł
[dolnośląskie] Dworzec kolejowy dla podróżnych w Świdnicy – budowa Centrum Przesiadkowego trwa
Secesyjny budynek dworca kolejowego Świdnica Miasto po generalnym remoncie. Cieszy oko, a od niedzie...
Pałac w Kamieńcu Ząbkowickim i Twierdza Srebrna Góra dostały duże pieniądze na remonty artykuł
Pokaż artykuł
Pałac w Kamieńcu Ząbkowickim i Twierdza Srebrna Góra dostały duże pieniądze na remonty
Dwa wielkie, dolnośląskie zabytki i zarazem atrakcje turystyczne otrzymały kolejne środki finansowe...
ARAW otrzymała dofinansowanie na budowę dróg rowerowych w gminach wokół Wrocławiaartykuł
Pokaż artykuł
ARAW otrzymała dofinansowanie na budowę dróg rowerowych w gminach wokół Wrocławia
Kolejne dobre informacje związane z budową sieci dróg rowerowych wokół Wrocławia. Agencja Rozwoju Ag...
Jak będzie wyglądał nowy rozkład jazdy 2020/2021 Kolei Dolnośląskich?artykuł
Pokaż artykuł
Jak będzie wyglądał nowy rozkład jazdy 2020/2021 Kolei Dolnośląskich?
Od niedzieli, 13 grudnia wchodzi w życie nowy, roczny rozkład jazdy Kolei Dolnośląskich. Najważniejs...
[śląskie] Rowerowe otwarcie DTŚartykuł
Pokaż artykuł
[śląskie] Rowerowe otwarcie DTŚ
Blisko tysiąc rowerzystów wzięło udział w rajdzie po nowych odcinkach średnicówki w Zabrzu. To przet...
[Lublin] Pierwsi turyści odlecieli do Bułgariiartykuł
Pokaż artykuł
[Lublin] Pierwsi turyści odlecieli do Bułgarii
Wakacyjny LUZ – pod tym hasłem 20 czerwca z Portu Lotniczego Lublin odbył się pierwszy czarterowy l...
[Lublin] Ruszyły codzienne loty do Monachiumartykuł
Pokaż artykuł
[Lublin] Ruszyły codzienne loty do Monachium
27 marca w Porcie Lotniczym Lublin odbył się inauguracyjny lot na trasie Monachium - Lublin - Monach...
Kolejny odcinek Wschodniej Obwodnicy Wrocławia otwarty dla kierowców [FILM + ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
Kolejny odcinek Wschodniej Obwodnicy Wrocławia otwarty dla kierowców [FILM + ZDJĘCIA]
Zakończyła się budowa ważnego odcinka Wschodniej Obwodnicy Wrocławia od skrzyżowania z ul. Grota-Roweckiego do Ronda w Żernikach Wrocławskich i ul. Buforowej. Dziś trasa ta została oficjalnie otwarta dla ruchu. Powstanie całej WOW znacznie ułatwi podróżowanie południowymi i wschodnimi obrzeżami Wrocławia, a także wpłynie na zmniejszenie korków w mieście.
To już pewne. Pociągi wrócą po wielu latach na Dworzec Świebodzki we Wrocławiuartykuł
Pokaż artykuł
To już pewne. Pociągi wrócą po wielu latach na Dworzec Świebodzki we Wrocławiu
Dzięki dofinansowaniu z programu Kolej Plus na wrocławski dworzec Świebodzki po ponad 30 latach wrócą pasażerskie połączenia kolejowe. Dziś podczas konferencji prasowej w obecności Marszałka Województwa Dolnośląskiego Cezarego Przybylskiego, Andrzeja Bittela – Sekretarza Stanu, pełnomocnika rządu ds. przeciwdziałania wykluczeniu komunikacyjnemu oraz przedstawicieli samorządu Wrocławia i Środy Śląskiej zainaugurowano realizację dolnośląskich projektów dofinansowanych w ramach Programu Kolej Plus.
Ruszyła budowa ostatniego odcinka Wschodniej Obwodnicy Wrocławia [MAPY]artykuł
Pokaż artykuł
Ruszyła budowa ostatniego odcinka Wschodniej Obwodnicy Wrocławia [MAPY]
Ruszyła budowa ostatniego, blisko czterokilometrowego, odcinka Wschodniej Obwodnicy Wrocławia (WOW), który połączy ul. Grota-Roweckiego z Aleją Karkonoską. WOW to jedna z największych inwestycji drogowych realizowanych na Dolnym Śląsku, a jej łączna wartość sięga 900 milionów złotych. W spotkaniu 28 pażdziernika uczestniczyli marszałek Paweł Gancarz, wicemarszałek Michał Rado i przedstawiciele samorządów stolicy Dolnego Śląska oraz aglomeracji wrocławskiej.
Za pół miliarda złotych zostanie rozbudowane Centrum Onkologii w Bydgoszczy [WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
Za pół miliarda złotych zostanie rozbudowane Centrum Onkologii w Bydgoszczy [WIZUALIZACJE]
To ważny moment dla pacjentów i całego województwa kujawsko-pomorskiego. Centrum Onkologii w Bydgoszczy rozpoczyna największą od lat inwestycję, która ma poprawić dostępność i komfort leczenia chorych z nowotworem. To kompleksowa inwestycja o wartości ponad 500 mln zł.
Dolny Śląsk: Kolej wraca po 30 latach. Ruszają prace na linii Marciszów – Bolków – Strzegomartykuł
Pokaż artykuł
Dolny Śląsk: Kolej wraca po 30 latach. Ruszają prace na linii Marciszów – Bolków – Strzegom
Rusza rewitalizacja pierwszego odcinka linii kolejowej nr 302. To kolejna inwestycja kolejowa realizowana przez Samorząd Województwa Dolnośląskiego w ramach autorskiego programu „Dolny Śląsk na dobrych torach”.
Bielawa Jezioro, Góry Sowie, Sprintery do Leszna i Góra bliżej Wrocławia! Wchodzi nowy rozkład jazdy Kolei Dolnośląskichartykuł
Pokaż artykuł
Bielawa Jezioro, Góry Sowie, Sprintery do Leszna i Góra bliżej Wrocławia! Wchodzi nowy rozkład jazdy Kolei Dolnośląskich
14 czerwca 2026 roku wchodzi kolejna korekta rozkładu jazdy, a wraz z nią nowości na kilku dolnośląskich liniach. Przede wszystkim czeka nas kolejna premiera odbudowanej po latach linii, a także nowość na odcinku Rawicz – Żmigród – Oborniki Śląskie – Wrocław.
REKLAMA