REKLAMA
Znaleziono 2397 wyników
22,5 mld złotych: MFiPR i BGK uruchamiają inwestycję w bezpieczeństwo i obronność Polskiartykuł
Pokaż artykuł
22,5 mld złotych: MFiPR i BGK uruchamiają inwestycję w bezpieczeństwo i obronność Polski
Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej i Bank Gospodarstwa Krajowego podpisały umowę na mocy której powstanie zarządzana przez BGK spółka Chrobry S.A. Trafią do niej pieniądze z Funduszu Bezpieczeństwa i Obronności (FBiO) w wysokości ponad 22,5 mld zł, pochodzące ze środków Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności (KPO). Spółka „Chrobry” będzie finansować inwestycje zbrojeniowe realizowane przez samorządy i polskie firmy.
Na Dolnym Śląsku powstanie gigantyczny park hybrydowy za miliard złotych!artykuł
Pokaż artykuł
Na Dolnym Śląsku powstanie gigantyczny park hybrydowy za miliard złotych!
Kolejna wielka inwestycja na Dolnym Śląsku. 6 listopada 2025 roku symbolicznie wbito łopatę pod budowę parku hybrydowego „Brzezinka” w miejscowości Brzezinka. Największa w Polsce instalacja tego typu (i jedna z największych w Europie) o mocy 106 MW będzie produkować energię dla około 180 tysięcy gospodarstw domowych i sprawi, że województwo dolnośląskie stanie się jednym z liderów w kraju pod względem produkcji zielonej energii.
Dolny Śląsk: Do powstającego OTO Parku w Lubinie dołączają kolejni najemcyartykuł
Pokaż artykuł
Dolny Śląsk: Do powstającego OTO Parku w Lubinie dołączają kolejni najemcy
Powstające w jednym z największych miast w województwie dolnośląskim, liczącym ok. 66,5 tysiąca mieszkańców Lubinie, Regionalne centrum handlowe OTO Park Lubin (inwestycja realizowana przez Acteeum Group i Falcon Investment Management), kompletuje grono najemców. Wśród nich są: Mr. D.I.Y., Nexterio, Hebe i Piekarnia Hert. Wraz z nimi oferta zakupowo-usługowa projektu nabrała niemal ostatecznego kształtu. Na uwagę zasługuje też dynamicznie postępująca budowa lubińskiego kompleksu o powierzchni 15 000 mkw GLA, którego otwarcie zaplanowano na czwarty kwartał 2026 roku.
[Kraków] Rozbudowa, Remont, ul Krakusa 11inwestycja
Pokaż inwestycję
[Kraków] Rozbudowa, Remont, ul Krakusa 11
Kraków, Podgórze, Krakusa 11
[Warszawa] Oryginalne biuro – towar deficytowyartykuł
Pokaż artykuł
[Warszawa] Oryginalne biuro – towar deficytowy
Choć rynek biurowy w Polsce kwitnie, wśród powstających biurowców mało jest obiektów oferujących ory...
[Katowice] Studenci i młodzi absolwenci razem z politykami, biznesmenami, ekspertami na Europejskim Kongresie Gospodarczym w Katowicachartykuł
Pokaż artykuł
[Katowice] Studenci i młodzi absolwenci razem z politykami, biznesmenami, ekspertami na Europejskim Kongresie Gospodarczym w Katowicach
Wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej, ambasadorzy Azerbejdżanu w RP, Polski w Pekinie oraz Addis...
[Warszawa] Zakończono poszerzanie Mostu Grota-Roweckiegoartykuł
Pokaż artykuł
[Warszawa] Zakończono poszerzanie Mostu Grota-Roweckiego
W dniu 24 marca zakończono montaż ostatniego wspornika na Moście im. Stefana Grota-Roweckiego. Przep...
[Europa Środkowo-Wschodnia] Miasta regionu CEE wschodzącymi gwiazdami europejskiego rynku biurowych transakcji inwestycyjnychartykuł
Pokaż artykuł
[Europa Środkowo-Wschodnia] Miasta regionu CEE wschodzącymi gwiazdami europejskiego rynku biurowych transakcji inwestycyjnych
Europa Środkowo-Wschodnia jest coraz bardziej atrakcyjna dla inwestorów. Budynki biurowe w regionie...
Miasto ogłasza przetarg na budowę nowego kompleksu szkolno-przedszkolnego na granicy Jagodna i Wojszyc [WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
Miasto ogłasza przetarg na budowę nowego kompleksu szkolno-przedszkolnego na granicy Jagodna i Wojszyc [WIZUALIZACJE]
Nowa szkoła podstawowa przy ul. Asfaltowej coraz bliżej. Miasto ogłasza właśnie przetarg na jej budo...
Wrocław: Nowy park i szkoła. Miasto odkupiło działki od wojskaartykuł
Pokaż artykuł
Wrocław: Nowy park i szkoła. Miasto odkupiło działki od wojska
Miasto Wrocław przejęło w czwartek 20 sierpnia od Agencji Mienia Wojskowego dwie atrakcyjne działki...
Na wrocławskich Wojszycach trwa budowa wielkiego kompleksu szkolno-przedszkolnego [FILM + ZDJĘCIA + WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
Na wrocławskich Wojszycach trwa budowa wielkiego kompleksu szkolno-przedszkolnego [FILM + ZDJĘCIA + WIZUALIZACJE]
Przy ulicy Asfaltowej, na wrocławskich Wojszycach trwa budowa nowego, wielkiego kompleksu szkolno-pr...
Remonty i konserwacja Zamku Królewskiego na Waweluinwestycja
Pokaż inwestycję
Remonty i konserwacja Zamku Królewskiego na Wawelu
Kraków, Śródmieście, Wawel 5
Dolna 12inwestycja
Pokaż inwestycję
Dolna 12
Kraków, Nowa Huta
[Kraków] Plac Zabaw dla Dzieci - KRAKÓW, ul. Fatimskainwestycja
Pokaż inwestycję
[Kraków] Plac Zabaw dla Dzieci - KRAKÓW, ul. Fatimska
Kraków, Nowa Huta
[Kraków] Pawilon Handlowy "LIDL", ul. Witosainwestycja
Pokaż inwestycję
[Kraków] Pawilon Handlowy "LIDL", ul. Witosa
Kraków, Podgórze, ul. Witosa
Biurowiec, ul. Mogilska 25inwestycja
Pokaż inwestycję
Biurowiec, ul. Mogilska 25
Kraków, Śródmieście, Mogilska 25
[Kraków] Biurowiec "Sosnowiecka 75"inwestycja
Pokaż inwestycję
[Kraków] Biurowiec "Sosnowiecka 75"
Kraków, Krowodrza
Budowa nowego, wielkiego kompleksu Wrocławskiego Centrum Sportu coraz bliżej [WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
Budowa nowego, wielkiego kompleksu Wrocławskiego Centrum Sportu coraz bliżej [WIZUALIZACJE]
Coraz bliżej rozpoczęcia realizacji nowej, wielkiej inwestycji w stolicy Dolnego Śląska. Na osiedlu Nowe Żerniki we Wrocławiu powstanie kompleks sportowy Wrocławskie Centrum Sportu.
To będzie perełka Wrocławia! Obiekt o burzliwej historii odzyskuje dawny blask [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
To będzie perełka Wrocławia! Obiekt o burzliwej historii odzyskuje dawny blask [FILM]
Rewitalizacja Bastionu Sakwowego, znanego także jako Wzgórze Partyzantów, idzie pełną parą. Jeszcze w tym roku zabytkowy obiekt znów będzie dostępny dla mieszkańców Wrocławia, ciesząc oko historycznym blaskiem i pełniąc funkcję rekreacyjną.
Koniec prac na ul. Bardzkiej. Autobusy pojadą wydzielonym korytarzem [ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
Koniec prac na ul. Bardzkiej. Autobusy pojadą wydzielonym korytarzem [ZDJĘCIA]
Przebudowa torowiska na ul. Bardzkiej rozpoczęła się pod koniec czerwca ubiegłego roku. Prace objęły blisko 200-metrowy odcinek od al. Armii Krajowej do ul. Pięknej - w rejonie kościoła pw. Ducha Świętego. Po nowym torowisku tramwaje jeżdżą już od 15 grudnia, a już od najbliższej soboty, 21 marca, dołączą do nich autobusy. Jadąc z południa do centrum niemal całą trasę pokonają wydzielonym pasem, omijając korki.
REKLAMA