REKLAMA
Znaleziono 1954 wyników
Rusza budowa nowego budynku Wojskowego Szpitala Klinicznego w Krakowieartykuł
Pokaż artykuł
Rusza budowa nowego budynku Wojskowego Szpitala Klinicznego w Krakowie
8 listopada Budimex podpisał umowę z zamawiającym – 5 Wojskowym Szpitalem Klinicznym z Polikliniką SP ZOZ w Krakowie na budowę budynku szpitala dla potrzeb bloku operacyjnego, oddziałów szpitalnych, zaplecza diagnostyczno-laboratoryjnego i rehabilitacji wraz z dostawą sprzętu.
Ruszyły przygotowania do rozpoczęcia budowy nowego, dużego parku handlowego w Olsztynie [FILM + WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
Ruszyły przygotowania do rozpoczęcia budowy nowego, dużego parku handlowego w Olsztynie [FILM + WIZUALIZACJE]
Powoli zaczynają się przygotowania do budowy dużego, nowoczesnego parku handlowego w Olsztynie. Kompleks powstanie przy ulicy Sielskiej, drodze wylotowej na Ostródę, obok lotniska Dajtki. Projekt posiada prawomocne pozwolenie na budowę. Ogrodzono już teren i przygotowano słupy pod monitoring.
W Olsztynie powstanie nowy, duży park handlowy [WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
W Olsztynie powstanie nowy, duży park handlowy [WIZUALIZACJE]
Jeszcze w tym roku ma się rozpocząć budowa dużego, nowoczesnego parku handlowego w Olsztynie. Kompleks powstanie przy ulicy Sielskiej, drodze wylotowej na Ostródę, obok lotniska Dajtki. Projekt posiada prawomocne pozwolenie na budowę.
STRABAG buduje najdłuższy most na Podkarpaciu [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
STRABAG buduje najdłuższy most na Podkarpaciu [FILM]
Na rzece San w Stalowej Woli spółka STRABAG buduje najdłuższy most na Podkarpaciu i trzeci najdłuższy most w Polsce. Powstająca przeprawa jest kluczowym zadaniem realizowanego kontraktu o wartości 378 mln zł – budowy nowej drogi wojewódzkiej nr 855, która w przyszłości połączy Stalową Wolę z planowaną drogą szybkiego ruchu S74.
W Bielanach Wrocławskich zostanie zainwestowane 30 mln zł na rozbudowę sieci wodociągowej. Dla mieszkańców i inwestorówartykuł
Pokaż artykuł
W Bielanach Wrocławskich zostanie zainwestowane 30 mln zł na rozbudowę sieci wodociągowej. Dla mieszkańców i inwestorów
Gmina Kobierzyce we współpracy z LG Chem Energy, gminą Wrocław i MPWiK Wrocław przeznaczy 30 mln zł...
Półmetek drążenia tunelu drogowego w Starych Bogaczowicach w ciągu drogi ekspresowej S3 [ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
Półmetek drążenia tunelu drogowego w Starych Bogaczowicach w ciągu drogi ekspresowej S3 [ZDJĘCIA]
Wykonawca przekroczył 50 proc. zaawansowania drążenia tunelu drogowego w Starych Bogaczowicach w cią...
Wrocław: Nord Electronics Solutions inwestuje i zatrudniaartykuł
Pokaż artykuł
Wrocław: Nord Electronics Solutions inwestuje i zatrudnia
Wrocławska firma Nord Electronics Solutions, działająca w branży elektronicznej (jest spółką prowadz...
Koniec prac na ul. Bardzkiej. Autobusy pojadą wydzielonym korytarzem [ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
Koniec prac na ul. Bardzkiej. Autobusy pojadą wydzielonym korytarzem [ZDJĘCIA]
Przebudowa torowiska na ul. Bardzkiej rozpoczęła się pod koniec czerwca ubiegłego roku. Prace objęły blisko 200-metrowy odcinek od al. Armii Krajowej do ul. Pięknej - w rejonie kościoła pw. Ducha Świętego. Po nowym torowisku tramwaje jeżdżą już od 15 grudnia, a już od najbliższej soboty, 21 marca, dołączą do nich autobusy. Jadąc z południa do centrum niemal całą trasę pokonają wydzielonym pasem, omijając korki.
Nowe przystanki w Kołobrzegu i Szczecinku zwiększą dostęp do koleiartykuł
Pokaż artykuł
Nowe przystanki w Kołobrzegu i Szczecinku zwiększą dostęp do kolei
Od 9 czerwca mieszkańcy Kołobrzegu i Szczecinka zyskają lepszy dostęp do kolei. W ramach Rządowego programu budowy lub modernizacji przystanków kolejowych na lata 2021-2025, wybudowaliśmy nowe przystanki: Kołobrzeg Amfiteatr, Kołobrzeg Ogrody oraz Szczecinek Bugno. Efektem inwestycji będą wygodniejsze podróże pociągiem w kierunku Szczecina, Koszalina, Białogardu i Piły.
Ogromna inwestycja Polskich Sieci Elektroenergetycznych w północnej Polsceartykuł
Pokaż artykuł
Ogromna inwestycja Polskich Sieci Elektroenergetycznych w północnej Polsce
Kolejna wielka inwestycja w północnej Polsce. Polskie Sieci Elektroenergetyczne (PSE) złożyły wniosek o wydanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla budowy ww. linii przesyłowej służącej wyprowadzeniu mocy z powstających na Bałtyku morskich farm wiatrowych w stronę Olsztyna.
Na Dolnym Śląsku trwa rewitalizacja linii kolejowej łączącej Kłodzko z Kudową-Zdrójartykuł
Pokaż artykuł
Na Dolnym Śląsku trwa rewitalizacja linii kolejowej łączącej Kłodzko z Kudową-Zdrój
Na Dolnym Śląsku trwa rewitalizacja kolejnej linii kolejowej. Postępują prace na linii nr 309, która łączy Kłodzko przez Polanicę-Zdrój i Szczytną z Kudową-Zdrój. To odcinek o długości ok. 10 kilometrów. Jest to ważna linia, łącząca popularne miejscowości uzdrowiskowe i turystyczne w województwie dolnośląskim.
Trwa rewitalizacja linii kolejowej nr 310 (Kobierzyce – Piława Górna) [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
Trwa rewitalizacja linii kolejowej nr 310 (Kobierzyce – Piława Górna) [FILM]
Samorząd województwa dolnośląskiego rewitalizuje kolejną linię kolejową. Prace na odcinku linii nr 310, pomiędzy podwrocławskimi Kobierzycami a Przeczynem, znacznie poprawią połączenia między Wrocławiem a południowymi regionami województwa. W jednej z najbogatszych i najszybciej rozwijających się gmin w Polsce – gminie Kobierzyce znajduje się wiele fabryk (miejsca pracy). Realizacja inwestycji pozwoli na szybki i sprawny dojazd z południowej części województwa do Kobierzyc.
Trwa rewitalizacja kolejnej linii kolejowej na Dolnym Śląsku [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
Trwa rewitalizacja kolejnej linii kolejowej na Dolnym Śląsku [FILM]
Samorząd województwa dolnośląskiego rewitalizuje kolejną linię kolejową. Prace na odcinku linii nr 310, pomiędzy podwrocławskimi Kobierzycami a Przeczynem, znacznie poprawią połączenia między Wrocławiem a południowymi regionami województwa. W jednej z najbogatszych i najszybciej rozwijających się gmin w Polsce – gminie Kobierzyce znajduje się wiele fabryk (miejsca pracy). Realizacja inwestycji pozwoli na szybki i sprawny dojazd z południowej części województwa do Kobierzyc.
[Kraków] Labolatorium WIOŚ, ul. Półłanki 78inwestycja
Pokaż inwestycję
[Kraków] Labolatorium WIOŚ, ul. Półłanki 78
Kraków, Podgórze, Półłanki 78
[śląskie] Od 1 czerwca z Katowice Airport do Szczecinaartykuł
Pokaż artykuł
[śląskie] Od 1 czerwca z Katowice Airport do Szczecina
Linia lotnicza OLT Express 1 czerwca br. uruchomi bezpośrednie rejsy na trasie Katowice - Szczecin....
Francuski koncern Lactalis zainwestuje około 20 milionów złotych w rozbudowę swojego zakładu na Mazowszuartykuł
Pokaż artykuł
Francuski koncern Lactalis zainwestuje około 20 milionów złotych w rozbudowę swojego zakładu na Mazowszu
Nowa inwestycja w ramach Polskiej Strefy Inwestycji, na terenie Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Winnicy (powiat pułtuski) w województwie mazowieckim.
Polska firma Ekoenergetyka otwiera nową linię produkcyjną ładowarek EVartykuł
Pokaż artykuł
Polska firma Ekoenergetyka otwiera nową linię produkcyjną ładowarek EV
Założona w 2009 roku polska firma Ekoenergetyka w Zielonej Górze wyrosła z akademickiego projektu badawczego i zatrudnia obecnie ponad 1000 osób. Niedawno otworzyła nową linię produkcyjną, która ma za zadanie podwoić prędkość produkcji i jednocześnie poprawić jakość oraz wydajność urządzeń.
[Wrocław] UE szuka kupca na hotel asystenta ''Klasztor''artykuł
Pokaż artykuł
[Wrocław] UE szuka kupca na hotel asystenta ''Klasztor''
Uniwersytet Ekonomiczny nadal nie może znaleźć chętnych na zakup kamienicy przy ul. Stysia. Obecnie...
Salwirak znów inwestuje na zachodzie Wrocławia. Wylicytował miejską działkę na Maślicachartykuł
Pokaż artykuł
Salwirak znów inwestuje na zachodzie Wrocławia. Wylicytował miejską działkę na Maślicach
Niezabudowanym terenem położonym przy ulicy Maślickiej zainteresowała się trójka chętnych. Dzięki te...
Wrocław: Na Maślicach przybędzie przestrzeni handlowo-usługowejartykuł
Pokaż artykuł
Wrocław: Na Maślicach przybędzie przestrzeni handlowo-usługowej
Wrocławska agencja nieruchomości Immocapital odkupiła teren przy ulicy Północnej od miasta. Zapłacił...
REKLAMA