REKLAMA
Znaleziono 10000 wyników
[dolnośląskie] Przebudowa dworca w Obornikach Śląskich nabiera tempaartykuł
Pokaż artykuł
[dolnośląskie] Przebudowa dworca w Obornikach Śląskich nabiera tempa
Rozbiórki wewnątrz budynku i renowacja elewacji to główne prace, na których skupiają się obecnie bud...
Innowacyjny Dworzec Systemowy powstaje w Czarnej Tarnowskiejartykuł
Pokaż artykuł
Innowacyjny Dworzec Systemowy powstaje w Czarnej Tarnowskiej
Niewielkich rozmiarów, komfortowy, nowoczesny i proekologiczny – taki już niedługo będzie dworzec w...
Postępują prace na budowie Obwodnicy Metropolii Trójmiejskiej [FILMY]artykuł
Pokaż artykuł
Postępują prace na budowie Obwodnicy Metropolii Trójmiejskiej [FILMY]
Na Pomorzu postępują prace na budowie drogi ekspresowej S6 między Chwaszczynem a Żukowem, czyli fragmentu Obwodnicy Metropolii Trójmiejskiej (OMT). Nowa trasa, omijająca aglomerację trójmiejską od południa i zachodu, połączy S7 Południową Obwodnicę Gdańska, autostradę A1 i S6 Trasę Kaszubską.
Postępują prace na budowie Obwodnicy Metropolii Trójmiejskiej [FILMY]artykuł
Pokaż artykuł
Postępują prace na budowie Obwodnicy Metropolii Trójmiejskiej [FILMY]
Na Pomorzu postępują prace na budowie drogi ekspresowej S6 między Chwaszczynem a Żukowem, czyli fragmentu Obwodnicy Metropolii Trójmiejskiej (OMT). Nowa trasa, omijająca aglomerację trójmiejską od południa i zachodu, połączy S7 Południową Obwodnicę Gdańska, autostradę A1 i S6 Trasę Kaszubską.
W woj. dolnośląskim trwa rewitalizacja kolejnej linii kolejowej [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
W woj. dolnośląskim trwa rewitalizacja kolejnej linii kolejowej [FILM]
Samorząd województwa dolnośląskiego rewitalizuje kolejną linię kolejową. Prace na odcinku linii nr 310, pomiędzy podwrocławskimi Kobierzycami a Piławą Górną, znacznie poprawią połączenia między Wrocławiem a południowymi regionami województwa. W jednej z najbogatszych i najszybciej rozwijających się gmin w Polsce – gminie Kobierzyce znajduje się wiele fabryk (miejsca pracy). Realizacja inwestycji pozwoli na szybki i sprawny dojazd z południowej części województwa do Kobierzyc.
Trwa budowa drogi ekspresowej S6 – Obwodnicy Metropolii Trójmiejskiej [FILMY + ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
Trwa budowa drogi ekspresowej S6 – Obwodnicy Metropolii Trójmiejskiej [FILMY + ZDJĘCIA]
Na Pomorzu trwa budowa drogi ekspresowej S6 między Chwaszczynem a Żukowem, czyli fragmentu Obwodnicy Metropolii Trójmiejskiej (OMT). Nowa trasa, omijająca aglomerację trójmiejską od południa i zachodu, połączy S7 Południową Obwodnicę Gdańska, autostradę A1 i S6 Trasę Kaszubską.
Na Pomorzu postępują prace na budowie drogi ekspresowej S6 – Obwodnicy Metropolii Trójmiejskiej [FILMY]artykuł
Pokaż artykuł
Na Pomorzu postępują prace na budowie drogi ekspresowej S6 – Obwodnicy Metropolii Trójmiejskiej [FILMY]
Nowa trasa, omijająca aglomerację trójmiejską od południa i zachodu, połączy S7 Południową Obwodnicę Gdańska, autostradę A1 i S6 Trasę Kaszubską. Inwestycja umożliwi sprawny, bezpieczny i komfortowy przejazd od A1 oraz S7 na zachód i północ województwa pomorskiego.
Postępują prace na budowie drogi ekspresowej S6 – Obwodnicy Metropolii Trójmiejskiej [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
Postępują prace na budowie drogi ekspresowej S6 – Obwodnicy Metropolii Trójmiejskiej [FILM]
Nowa trasa, omijająca aglomerację trójmiejską od południa i zachodu, połączy S7 Południową Obwodnicę Gdańska, autostradę A1 i S6 Trasę Kaszubską. Inwestycja umożliwi sprawny, bezpieczny i komfortowy przejazd od A1 oraz S7 na zachód i północ województwa pomorskiego.
W Krakowie powstanie nowoczesny węzeł komunikacyjny [WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
W Krakowie powstanie nowoczesny węzeł komunikacyjny [WIZUALIZACJE]
Węzeł powstanie w rejonie skrzyżowania ul. Bronowickiej i ul. Armii Krajowej, naprzeciw słynnej z kwitnących drzew wiśni alei, przy ul. Balickiej. Inwestycja będzie realizowana w latach 2025-2027.
Droga ekspresowa S1 połączy lotnisko Katowice-Pyrzowice z granicą ze Słowacją. Budowa kluczowego odcinka nabiera tempa [FILM+ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
Droga ekspresowa S1 połączy lotnisko Katowice-Pyrzowice z granicą ze Słowacją. Budowa kluczowego odcinka nabiera tempa [FILM+ZDJĘCIA]
Prace na 10‑kilometrowym odcinku drogi ekspresowej S1 w województwie śląskim, między Mysłowicami a Bieruniem osiągnęły już blisko 50‑procentowe zaawansowanie. To fragment, który domknie cały przebieg S1 w województwie śląskim i połączy go w spójną, ekspresową trasę prowadzącą aż do granicy ze Słowacją.
S74 Przełom/Mniów – Kielce (S7 węzeł Kielce Zachód)inwestycja
Pokaż inwestycję
S74 Przełom/Mniów – Kielce (S7 węzeł Kielce Zachód)
Mniów
Na lotnisku Katowice-Pyrzowice powstanie czwarty hangar do obsługi technicznej samolotów Wizz Airartykuł
Pokaż artykuł
Na lotnisku Katowice-Pyrzowice powstanie czwarty hangar do obsługi technicznej samolotów Wizz Air
Na terenie portu lotniczego Katowice-Pyrzowice zostanie zrealizowana kolejna ważna inwestycja. Górnośląskie Towarzystwo Lotnicze S.A. zdecydowało się na budowę czwartego hangaru do obsługi technicznej samolotów. To kolejny tego typu obiekt, z którego korzystać będzie nisko kosztowe linie lotnicze Wizz Air.
Rewitalizacja linii kolejowej nr 285inwestycja
Pokaż inwestycję
Rewitalizacja linii kolejowej nr 285
Wrocław, Krzyki
Dolny Śląsk: Nie 500, a aż 1000 osób znajdzie pracę w fabryce silników Mercedes-Benz w Jaworzeartykuł
Pokaż artykuł
Dolny Śląsk: Nie 500, a aż 1000 osób znajdzie pracę w fabryce silników Mercedes-Benz w Jaworze
Dziś w Jaworze odbyła się uroczystość zawieszenia symbolicznej wiechy na budowie fabryki silników Me...
Jawor przyciągnie kolejnych inwestorów? Inwestuje 88 milionów w modernizację wodociągów i drógartykuł
Pokaż artykuł
Jawor przyciągnie kolejnych inwestorów? Inwestuje 88 milionów w modernizację wodociągów i dróg
Jawor, jedno z najszybciej rozwijających się miast w województwie dolnośląskim, znane z inwestycji koncernu Mercedes-Benz (fabryki silników i baterii do e-aut, a wkrótce fabryki elektrycznych samochodów dostawczych tej znanej marki) czy światowego producenta kawy Jacobs Douwe Egberts zainwestuje gigantycznie (jak na swój budżet) pieniądze w modernizację wodociągów i dodatkowo w rozbudowę sieci dróg.
Będą wielkie inwestycje wokół dworca i stacji Bielsko-Biała Głównaartykuł
Pokaż artykuł
Będą wielkie inwestycje wokół dworca i stacji Bielsko-Biała Główna
Przedstawiciele Polskich Kolei Państwowych S.A., Polskich Linii Kolejowych S.A. oraz Miasta Bielsko-Biała podpisali 13 marca dokumenty regulujące współpracę przy zagospodarowaniu kolejowych gruntów. Dzięki temu przy stacji Bielsko-Biała Główna powstaną m.in. centrum przesiadkowe integrujące różne środki transportu, nowoczesne centrum sterowania ruchem kolejowym i zaplecza techniczne oraz inwestycje o charakterze komercyjnym. W wydarzeniu wzięli udział sygnatariusze porozumienia oraz wiceminister infrastruktury Przemysław Koperski.
Trasa kolejowa Sucha Beskidzka – Żywiec zyska nowy standard. Jest umowa na inwestycjęartykuł
Pokaż artykuł
Trasa kolejowa Sucha Beskidzka – Żywiec zyska nowy standard. Jest umowa na inwestycję
Krótsze podróże, większe komfort i bezpieczeństwo – takie efekty ma przynieść modernizacja linii kolejowej, łączącej województwa małopolskie i śląskie. PKP PLK S.A. podpisały umowę z wykonawcą za ponad 360 mln zł netto na realizację przedsięwzięcia inwestycyjnego między Suchą Beskidzką a Żywcem w ramach KPO.
PKP PLK modernizują linię kolejową nr 131 Chorzów Batory – Bytom – Nakło Śląskie [ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
PKP PLK modernizują linię kolejową nr 131 Chorzów Batory – Bytom – Nakło Śląskie [ZDJĘCIA]
Między Chorzowem, Bytomiem i Nakłem Śl. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. budują nowy przystanek Chorzów Uniwersytet, przejścia dla pieszych i wiadukty. Efektem prac będzie większy dostęp do kolei w regionie, sprawniejsze podróże i przewóz towarów ze Śląska w stronę portów. Wartość prac dofinansowanych z UE to 1,2 mld zł.
Wrocławska Kolej Aglomeracyjna dostanie kolejne 85 mln zł. Będzie 11 nowych pociągów!artykuł
Pokaż artykuł
Wrocławska Kolej Aglomeracyjna dostanie kolejne 85 mln zł. Będzie 11 nowych pociągów!
Kolejny sukces Kolei Dolnośląskich i szansa na jeszcze większy i szybszy rozwój Wrocławskiej Kolei A...
Kolej po 35 latach wróci do Łomżyartykuł
Pokaż artykuł
Kolej po 35 latach wróci do Łomży
Mieszkańcy Łomży i czterech podlaskich gmin po latach zyskają dostęp do kolei. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. podpisały z Urzędem Marszałkowskim Województwa Podlaskiego umowę na realizację inwestycji z rządowego "Programu Uzupełniania Lokalnej i Regionalnej Infrastruktury Kolejowej Kolej Plus do 2029 roku". Szacunkowa wartość projektu to 430 mln zł.
REKLAMA