REKLAMA
Znaleziono 10000 wyników
Dwie kolejne firmy zainwestują w woj. podlaskim, ze wsparciem Suwalskiej SSEartykuł
Pokaż artykuł
Dwie kolejne firmy zainwestują w woj. podlaskim, ze wsparciem Suwalskiej SSE
Suwalska Specjalna Strefa Ekonomiczna (SSSE S.A.) wydała dwie decyzje o wsparciu, w ramach Polskiej Strefy Inwestycji. Inwestorzy zadeklarowali poniesienie nakładów inwestycyjnych o łącznej wartości prawie 7 mln zł. Inwestycje zostaną zrealizowane w województwie podlaskim, w północno-wschodniej części Polski.
PGZ uruchomi w Polsce produkcję bezzałogowych wozów bojowych i ciężkiego pancerza artykuł
Pokaż artykuł
PGZ uruchomi w Polsce produkcję bezzałogowych wozów bojowych i ciężkiego pancerza
Polska Grupa Zbrojeniowa stawia na nową generację uzbrojenia lądowego, a Poznań wyrasta na jeden z najważniejszych ośrodków pancernych w kraju. W stolicy Wielkopolski mają powstać zarówno bezzałogowe wozy bojowe, jak i nowy Ciężki Bojowy Wóz Piechoty (CBWP). To przełomowy krok dla polskiego przemysłu obronnego i ogromny impuls dla Wojskowych Zakładów Motoryzacyjnych. To także sygnał, że PGZ chce budować przewagę technologiczną w obszarze, który na świecie rozwija się wyjątkowo dynamicznie.
Polska Grupa Zbrojeniowa Milrem Robotics łączą siły. Polska i Estonia rozwijają wspólnie zaawansowane systemy bezzałogowe i technologie autonomiczneartykuł
Pokaż artykuł
Polska Grupa Zbrojeniowa Milrem Robotics łączą siły. Polska i Estonia rozwijają wspólnie zaawansowane systemy bezzałogowe i technologie autonomiczne
Polska Grupa Zbrojeniowa podpisała protokół ustaleń z estońską firmą Milrem Robotics. To strategiczne porozumienie otwiera drogę do współpracy przy rozwoju bezzałogowych pojazdów lądowych (UGV), technologii autonomicznych oraz integracji nowych systemów bojowych.
[Warszawa] Nowi najemcy w Galerii Bemowo w Warszawieartykuł
Pokaż artykuł
[Warszawa] Nowi najemcy w Galerii Bemowo w Warszawie
Do grona najemców warszawskiej Galerii Bemowo w sobotę 15 czerwca dołączyły dwa nowe lokale – s...
inwestycja
Pokaż inwestycję
[Dzierżoniów] COGI POFIL Sp. z o. o.
Dzierżoniów
Koreański LG Chem zwiększa inwestycję w fabrykę pod Wrocławiem. Zainwestuje ponad 800 mln euro!artykuł
Pokaż artykuł
Koreański LG Chem zwiększa inwestycję w fabrykę pod Wrocławiem. Zainwestuje ponad 800 mln euro!
LG Chem Ltd., największa spółka z branży chemicznej w Korei Południowej, podała właśnie oficjalnie w...
[Aglomeracja wrocławska] KOGENERACJA i Fortum podpisały umowę przyłączeniową dla planowanej nowej elektrociepłowni w Siechnicachartykuł
Pokaż artykuł
[Aglomeracja wrocławska] KOGENERACJA i Fortum podpisały umowę przyłączeniową dla planowanej nowej elektrociepłowni w Siechnicach
20 lutego Zespół Elektrociepłowni Wrocławskich KOGENERACJA S.A. należący do PGE Energia Ciepła z Gru...
Amerykański koncern PPG Industries stawia na Wrocław. Zwiększy zatrudnienie w Global Business Servicesartykuł
Pokaż artykuł
Amerykański koncern PPG Industries stawia na Wrocław. Zwiększy zatrudnienie w Global Business Services
Kolejny światowy gigant stawia na stolicę Dolnego Śląska. Globalny dostawca farb, powłok i specjalnych materiałów (pod względem przychodów jest to największa firma produkująca farby, powłoki i uszczelniacze na świecie), amerykański koncern PPG Industries, Inc., rozbuduje swoje centrum usług wspólnych (GBS – Global Business Services), które działa we Wrocławiu od 2018 roku.
Sanatorium Uzdrowiskowe Narcyzinwestycja
Pokaż inwestycję
Sanatorium Uzdrowiskowe Narcyz
Ustroń, Zdrojowa 9
Chińska firma z branży automotive buduje fabrykę w województwie zachodniopomorskimartykuł
Pokaż artykuł
Chińska firma z branży automotive buduje fabrykę w województwie zachodniopomorskim
Kolejna duża chińska inwestycja w Polsce. W miejscowości Karlino w województwie zachodniopomorskim swoją fabrykę automotive buduje firma Yinlun Setrab.
KGHM ponownie światowym liderem produkcji srebraartykuł
Pokaż artykuł
KGHM ponownie światowym liderem produkcji srebra
W prestiżowym rankingu „World Silver Survey 2025” KGHM Polska Miedź S.A. po raz kolejny zajęła pierwsze miejsce w klasyfikacji „największych kopalń srebra na świecie”. Dodatkowo, Grupa KGHM ponownie uplasowała się na drugim miejscu w globalnym rankingu „największych producentów srebra”, produkując w 2024 roku 1 341 ton tego cennego kruszcu.
KGHM Polska Miedź zapowiada nowe, wielkie inwestycje na Dolnym Śląskuartykuł
Pokaż artykuł
KGHM Polska Miedź zapowiada nowe, wielkie inwestycje na Dolnym Śląsku
W pierwszym półroczu 2025 roku Grupa Kapitałowa KGHM wypracowała 4,9 mld PLN zysku operacyjnego EBITDA przy przychodach na poziomie 17,5 mld PLN. Oznacza to wzrost odpowiednio o 16% i 0,4% względem analogicznego okresu rok wcześniej. Zysk netto Grupy za pierwsze półrocze br. wyniósł 580 mln PLN. W pierwszych sześciu miesiącach roku produkcja miedzi płatnej ukształtowała się na poziomie 343,8 tys. ton. Spółka ogłosiła rozpoczęcie prac w zakresie rozpoznania geologiczno-hydrogeologicznego dla trzech nowych szybów górniczych. Szacunkowy koszt całej inwestycji wyniesie minimum 9 miliardów PLN.
[Augustów] Obwodnica miastainwestycja
Pokaż inwestycję
[Augustów] Obwodnica miasta
Augustów
W Gdyni ruszyła budowa nowoczesnego Centrum Elektroniki Militarnejartykuł
Pokaż artykuł
W Gdyni ruszyła budowa nowoczesnego Centrum Elektroniki Militarnej
W Gdyni rozpoczyna się budowa nowoczesnego Centrum Elektroniki Militarnej. To kluczowy element programu WISŁA, który ma dostarczyć Polsce 48 wyrzutni Patriot M903 i podzespoły do 12 radarów LTAMDS. Centrum Elektroniki Militarnej (CEM) będzie odgrywać kluczową rolę w transferze nowoczesnych technologii. Posłuży do produkcji elementów elektronicznych, opracowywania narzędzi, dokumentacji technicznej i wsparcia technicznego. Inwestycja ta wynika z umowy offsetowej, podpisanej w sierpniu 2023 roku w ramach II fazy programu WISŁA.
Niemiecki koncern BSH zainwestuje blisko 400 mln zł w nowe linie produkcyjne fabryki pralek w Łodziartykuł
Pokaż artykuł
Niemiecki koncern BSH zainwestuje blisko 400 mln zł w nowe linie produkcyjne fabryki pralek w Łodzi
BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego, ogłasza nową inwestycję w Fabryce Pralek przy ul. Papierniczej 1 w Łodzi. Koncern rozpoczął inwestycję wartą blisko 400 milionów złotych. Powstaną kolejne linie produkcyjne oraz rozpocznie się produkcja nowego modelu pralek. Rozwój fabryki oznacza również wzrost zatrudnienia.
Nowa inwestycja Toyoty w Wałbrzychuartykuł
Pokaż artykuł
Nowa inwestycja Toyoty w Wałbrzychu
Japoński gigant motoryzacyjny po raz kolejny zainwestował w rozwój swojej fabryki w Wałbrzychu. Za 1...
[Aglomeracja Wrocławska] LG Chem przeznaczy następne miliardy złotych na swoją nową inwestycję pod Wrocławiem!artykuł
Pokaż artykuł
[Aglomeracja Wrocławska] LG Chem przeznaczy następne miliardy złotych na swoją nową inwestycję pod Wrocławiem!
Do końca tego tygodnia koreański koncern LG Chem ma zamiar oficjalnie ogłosić zwiększenie swojej inw...
[Lublin] Panattoni Lublin Parkinwestycja
Pokaż inwestycję
[Lublin] Panattoni Lublin Park
Lublin, Felin, Doświadczalna
inwestycja
Pokaż inwestycję
[Dzierżoniów] FINTEX POLAND Sp. z o. o.
Dzierżoniów, Ostroszowice
Dyckerhoff Polska zainwestuje ponad 213 mln zł w woj. świętkorzyskimartykuł
Pokaż artykuł
Dyckerhoff Polska zainwestuje ponad 213 mln zł w woj. świętkorzyskim
Kolejna inwestycja w województwie świętokrzyskim. Nowiny, jedna z największych cementowni w Polsce, zlokalizowana pod Kielcami, zostanie zmodernizowana. Inwestycja za ponad 200 milionów złotych ma zwiększyć zdolności produkcyjne zakładu, co umożliwi ograniczenie emisji CO2.
REKLAMA