REKLAMA
Znaleziono 10000 wyników
Śląski gigant energetyczny wraca do życia. Powstanie kilkaset miejsc pracyartykuł
Pokaż artykuł
Śląski gigant energetyczny wraca do życia. Powstanie kilkaset miejsc pracy
Ministerstwo Aktywów Państwowych, za pośrednictwem Agencji Rozwoju Przemysłu, podejmuje działania zmierzające do ponownego zagospodarowania infrastruktury przemysłowej dawnego przedsiębiorstwa Rafako w Raciborzu. Jest szansa na kilkaset miejsc pracy.
Tunel zamiast szlabanów w warszawskim Rembertowieartykuł
Pokaż artykuł
Tunel zamiast szlabanów w warszawskim Rembertowie
W Rembertowie powstanie kolejny bezkolizyjny przejazd przez linię kolejową nr 2. Będzie nim tunel w ul. Marsa, który połączy Nowy i Stary Rembertów. Rusza wyczekiwana przez mieszkańców Rembertowa inwestycja – pod linią kolejową nr 2, w ciągu ul. Marsa i al. Generała Chruściela „Montera” powstanie 140-metrowy nowoczesny tunel drogowy. Dzięki jego budowie zniknie uciążliwy przejazd przez linię Warszawa Zachodnia-Terespol, który powodował korki i utrudniał komunikację w tym rejonie miasta. Poprawi się również bezpieczeństwo w ruchu kolejowym.
Podkarpackie: Firma Miellec (MIT) zwiększy produkcję magazynów energii artykuł
Pokaż artykuł
Podkarpackie: Firma Miellec (MIT) zwiększy produkcję magazynów energii
Firma Miellec, działająca jako Mielecki Instytut Technologiczny, intensyfikuje działania rozwojowe i wchodzi w kluczową fazę transformacji operacyjnej, produktowej i rynkowej. Celem spółki jest ugruntowanie pozycji jako nowoczesnego producenta oraz integratora rozwiązań w obszarze magazynowania i zarządzania energią. Misją firmy jest przekształcenie sposobu podróżowania w Polsce i na świecie poprzez dostarczanie innowacyjnych i dostępnych rozwiązań dla rowerów elektrycznych. Jako lokalny producent baterii, Miellec jest głęboko zaangażowany w promowanie zrównoważonego rozwoju i ekologicznej odpowiedzialności.
PKO Bank Polski będzie finansował inwestycje Polskiej Grupy Zbrojeniowejartykuł
Pokaż artykuł
PKO Bank Polski będzie finansował inwestycje Polskiej Grupy Zbrojeniowej
Polski bank będzie finansował największą polską firmę z sektora obronnego. PKO Bank Polski oraz Polska Grupa Zbrojeniowa (PGZ) podpisały umowę o współpracy strategicznej. W jej ramach bank zaoferuje kompleksowe wsparcie finansowe dla PGZ S.A. i spółek zależnych. Umożliwi to realizację zamówień, zwiększenie mocy produkcyjnych i rozwój nowych technologii w polskim przemyśle zbrojeniowym. To istotny krok w stronę budowy krajowego potencjału obronnego i umocnienia bezpieczeństwa Polski.
Rusza modernizacja zabytkowego dworca PKP w Otwocku pod Warszawą [WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
Rusza modernizacja zabytkowego dworca PKP w Otwocku pod Warszawą [WIZUALIZACJE]
Historyczny, odnowiony z dbałością o detale, komfortowy i przyjazny środowisku oraz z zaaranżowanym na nowo placem dworcowym – tak będzie wyglądał dworzec w Otwocku po zakończeniu modernizacji. Spółka PKP właśnie przekazała wykonawcy plac budowy i niebawem rozpoczną się prace.
W Polsce powstanie pierwsza Wojskowa Specjalna Strefa Ekonomiczna? artykuł
Pokaż artykuł
W Polsce powstanie pierwsza Wojskowa Specjalna Strefa Ekonomiczna?
W Polsce powstanie pierwsza Wojskowa Specjalna Strefa Ekonomiczna? Są na to duże szanse. Grupa Niewiadów SA planuje utworzenie pierwszej w kraju wojskowej specjalnej strefy ekonomicznej, która powstałaby w województwie łódzkim. Nowelizacja rozporządzenia o pomocy publicznej dla inwestorów może otworzyć drogę do dynamicznego rozwoju sektora zbrojeniowego w centralnej Polsce.
Pojedziemy pociągiem po obwodnicy Poznania – jest umowa na praceartykuł
Pokaż artykuł
Pojedziemy pociągiem po obwodnicy Poznania – jest umowa na prace
Mieszkańcy Poznania zyskają nowe możliwości podróżowania koleją w aglomeracji poznańskiej. W poniedziałek 27 maja PKP PLK S.A. podpisała umowę na przygotowanie projektów wykonawczych i wykonanie prac budowlanych, które dostosują kolejową obwodnicę stolicy Wielkopolski do przejazdów pociągów pasażerskich. Inwestycja za ok. 1,4 mld zł ze środków budżetowych jest planowana do końca 2027 r.
Pół miliarda euro wsparcia UE dla dwóch wielkich inwestycji kolejowych w ramach CPKartykuł
Pokaż artykuł
Pół miliarda euro wsparcia UE dla dwóch wielkich inwestycji kolejowych w ramach CPK
Podczas wtorkowej konferencji w Warszawie zaprezentowano wyniki dwóch projektów dofinansowanych ze środków unijnych w ramach Instrumentu "Łącząc Europę" (CEF). Mowa o tzw. kolejowym „Y” oraz tunelu dalekobieżnym w Łodzi. W wydarzeniu udział wzięli m.in. wiceminister infrastruktury Piotr Malepszak, wiceminister funduszy i polityki regionalnej Jan Szyszko, członek zarządu CPK Marcin Michalski oraz zastępca dyrektora CUPT Sylwia Cieślak-Wilk.
Krótsze podróże i lepszy dostęp do pociągów – nowy roczny rozkład jazdy 2024/2025artykuł
Pokaż artykuł
Krótsze podróże i lepszy dostęp do pociągów – nowy roczny rozkład jazdy 2024/2025
Od niedzieli, 15 grudnia wchodzi w życie nowy rozkład jazd pociągów 2024/2025. Będą jeszcze krótsze czasy przejazdu m.in. z Warszawy do Szczecina, Białegostoku i Lublina. Pasażerowie wsiądą do pociągów z kolejnych nowych przystanków np. w Krakowie, Częstochowie i Rzepinie. W rozkładzie jazdy uwzględniono najbardziej korzystne dla podróżnych połączenia oraz kontynuację prac na liniach kolejowych.
Budowa wielkiego terminala gazowego FSRU wkracza w decydującą fazę [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
Budowa wielkiego terminala gazowego FSRU wkracza w decydującą fazę [FILM]
Coraz bliżej realizacji kolejnej wielkiej, strategicznej inwestycji dla naszego kraju. Powstanie nowy terminal gazowy FSRU (ang. Floating Storage Regasification Unit) w Zatoce Gdańskiej. To jeden ze strategicznych projektów energetycznych Polski. Koszt tej inwestycji szacowany jest na ok. 4,7 miliarda złotych.
7R zrealizuje dla VOX nowoczesny obiekt magazynowo-produkcyjny pod Poznaniemartykuł
Pokaż artykuł
7R zrealizuje dla VOX nowoczesny obiekt magazynowo-produkcyjny pod Poznaniem
7R, wiodący deweloper nieruchomości komercyjnych, zawarł z firmą Profile VOX długoletnią umowę najmu ponad 20 000 mkw. nowoczesnej powierzchni magazynowo-produkcyjnej w Pobiedziskach, w sąsiedztwie Poznania. Obiekt, realizowany w formule BTS, został zaplanowany w układzie hybrydowym, z podziałem na nowoczesną część magazynową oraz dostosowaną do wymogów klienta powierzchnię produkcyjną, spełniającą standardy w zakresie izolacyjności oraz energochłonności.
Największy polski operator logistyczny Rohlig SUUS Logistics otworzył nowy, dwa razy większy terminal przeładunkowy w Kielcachartykuł
Pokaż artykuł
Największy polski operator logistyczny Rohlig SUUS Logistics otworzył nowy, dwa razy większy terminal przeładunkowy w Kielcach
Rohlig SUUS Logistics, największy polski operator logistyczny, otworzył nowy terminal przeładunkowy w Kielcach, zwiększając dwukrotnie powierzchnię operacyjną w regionie. Inwestycja wzmacnia możliwości SUUSa w obszarze transportu drogowego – w dostawach na rynek lokalny oraz w przewozach krajowych i międzynarodowych. Firma planuje także w najbliższym czasie rozwój usług celnych w oddziale.
Pociągi wodorowe i bateryjne na Dolnym Śląsku? Trzech wykonawców w kolejnym etapie!artykuł
Pokaż artykuł
Pociągi wodorowe i bateryjne na Dolnym Śląsku? Trzech wykonawców w kolejnym etapie!
Partnerstwo innowacyjne, które w nietypowym postępowaniu zaproponowały Koleje Dolnośląskie producentom pociągów, spotkało się z zainteresowaniem aż czterech wykonawców. Dolnośląski przewoźnik do dalszego etapu zakwalifikował trzech producentów.
 Wysoka aktywność najemców w Bonarka for Business w Krakowie. Podpisano 4 nowe umowyartykuł
Pokaż artykuł
Wysoka aktywność najemców w Bonarka for Business w Krakowie. Podpisano 4 nowe umowy
Revetas Capital informuje, że Bonarka for Business („B4B") sfinalizowała cztery transakcje najmu obejmujące łącznie 5 700 mkw. GLA powierzchni biurowej. Geotab dołączył do grona najemców parku biznesowego na mocy nowej umowy najmu, natomiast KION oraz dwaj kolejni najemcy przedłużyli obowiązujące umowy najmu. Geotab objął powierzchnię biurową w budynku E, podczas gdy KION przedłużył umowę najmu na 4 000 mkw. w tym samym budynku. Dwa dodatkowe przedłużenia umów najmu zostały sfinalizowane odpowiednio w budynkach F i D.
[Wrocław] Nowe Żerniki nabierają kształtów. Kolejne działki sprzedaneartykuł
Pokaż artykuł
[Wrocław] Nowe Żerniki nabierają kształtów. Kolejne działki sprzedane
Nowe Żerniki to zakrojony na bardzo szeroką skalę projekt, realizowany we współpracy miasta z d...
[Wrocław] Na Wojszycach powstanie kolejne osiedleartykuł
Pokaż artykuł
[Wrocław] Na Wojszycach powstanie kolejne osiedle
Wrocławska spółka Hercena 7 złożyła ponad miesiąc temu wniosek o pozwolenie na budowę budynku wielor...
[Wrocław] Przy ulicy Pełczyńskiej powstanie nowy budynek wielorodzinnyartykuł
Pokaż artykuł
[Wrocław] Przy ulicy Pełczyńskiej powstanie nowy budynek wielorodzinny
Kolejna inwestycja mieszkaniowa szykuje się na północy Wrocławia. Przy ulicy Pełczyńskiej (droga wyl...
[Wrocław] Na Karłowicach powstanie nowy budynek wielorodzinnyartykuł
Pokaż artykuł
[Wrocław] Na Karłowicach powstanie nowy budynek wielorodzinny
Na wrocławskich Karłowicach przy ulicy Przesmyckiego spółka M3 Invest planuje budowę budynku wieloro...
Global Fun Sports inwestuje w woj. zachodniopomorskimartykuł
Pokaż artykuł
Global Fun Sports inwestuje w woj. zachodniopomorskim
Kolejna firma inwestuje w województwie zachodniopomorskim ze wsparciem unijnego dofinansowania. Tym razem jest to spółka Global Fun Sports z Myśliborza. Projekt polegać będzie na budowie zlokalizowanego w Myśliborzu zakładu, w którym produkowane będą autorskie interaktywne tory przeszkód oraz maty edukacyjne.
Trwa rozbudowa fabryki wody mineralnej Nałęczów Zdrójartykuł
Pokaż artykuł
Trwa rozbudowa fabryki wody mineralnej Nałęczów Zdrój
W województwie lubelskim trwa rozbudowa zakładu producenta wody mineralnej Nałęczów Zdrój. Obiekt powiększy się o dodatkowe 4 tys. metrów kwadratowych. Za projekt rozbudowy odpowiada Arup, międzynarodowa firma specjalizująca się w zrównoważonym projektowaniu.
REKLAMA