REKLAMA
Znaleziono 10000 wyników
Najdroższa działka w Nowym Centrum Łodzi sprzedana przez Ghelamco. Co tu powstanie? [ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
Najdroższa działka w Nowym Centrum Łodzi sprzedana przez Ghelamco. Co tu powstanie? [ZDJĘCIA]
Firma Ghelamco sprzedała należącą do niej działkę w sercu Nowego Centrum Łodzi – pomiędzy kompleksem EC1, dworcem Łódź Fabryczna oraz biurowcami Bramy Miasta. Za cenę transakcyjną 90 mln zł teren ten oraz pozostałe prawa powiązane z nieruchomością (w tym wydane pozwolenia na budowę) kupiła Grupa Archicom.
Trwa budowa drugiej jezdni na obwodnicy Słupska [FILMY]artykuł
Pokaż artykuł
Trwa budowa drugiej jezdni na obwodnicy Słupska [FILMY]
W województwie pomorskim trwa budowa kolejnego odcinka drogi ekspresowej S6, drugiej jezdni na obwodnicy Słupska. W ramach prowadzonej inwestycji przybędzie 9,5 km nowej jezdni wraz z obiektami inżynierskimi, dzięki czemu cała obwodnica Słupska będzie w pełni dwujezdniowa.
Trwa rozbudowa obwodnicy Słupska. Powstaje druga jezdnia [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
Trwa rozbudowa obwodnicy Słupska. Powstaje druga jezdnia [FILM]
W województwie pomorskim trwa budowa kolejnego odcinka drogi ekspresowej S6, drugiej jezdni na obwodnicy Słupska. W ramach prowadzonej inwestycji przybędzie 9,5 km nowej jezdni wraz z obiektami inżynierskimi, dzięki czemu cała obwodnica Słupska będzie w pełni dwujezdniowa.
Kolejna nowa inwestycja w woj. śląskim ze wsparciem KSSEartykuł
Pokaż artykuł
Kolejna nowa inwestycja w woj. śląskim ze wsparciem KSSE
Kolejna nowa inwestycja w województwie śląskim ze wsparciem Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej (KSSE), w ramach Polskiej Strefy Inwestycji.Polska spółka Syntezis zrealizuje nową inwestycję w Chorzowie, obejmująca budowę hal produkcyjno-magazynowych o powierzchni ok. 1000 metrów kwadratowych. To krok firmy w stronę automatyzacji, ekologii i innowacyjnych technologii. Koszt inwestycji wyniesie 5 610 000,00 PLN.
Polska firma Eko-Color wybuduje zakład produkcyjny w woj. pomorskimartykuł
Pokaż artykuł
Polska firma Eko-Color wybuduje zakład produkcyjny w woj. pomorskim
Kolejna polska firma inwestuje w województwie pomorskim, w północnej części Polski. Tym razem jest czołowy producent farb proszkowych w naszym kraju, firma Eko-Color. Spółka zdecydowała się na budowę nowego zakładu produkcyjnego w strefie przemysłowej w Udorpiu pod Bytowem. Będzie to jedna z największych i najnowocześniejszych fabryk produkujących farby proszkowe w Polsce.
Suwalska SSE: Ponad 200 mln zł na nowe inwestycje w ramach Polskiej Strefy Inwestycjiartykuł
Pokaż artykuł
Suwalska SSE: Ponad 200 mln zł na nowe inwestycje w ramach Polskiej Strefy Inwestycji
Suwalska Specjalna Strefa Ekonomiczna S.A. wydała kolejne decyzje o wsparciu dla trzech firm, które łącznie zainwestują ponad 200 mln zł w rozwój działalności produkcyjnej i technologicznej. Projekty obejmują zarówno modernizację istniejących zakładów, jak i budowę nowej infrastruktury oraz zwiększenie zdolności produkcyjnych.
Na wrocławskim Ołbinie powstanie Modelarnia Politechniki Wrocławskiej [WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
Na wrocławskim Ołbinie powstanie Modelarnia Politechniki Wrocławskiej [WIZUALIZACJE]
Na wrocławskim Ołbinie powstanie Modelarnia Politechniki Wrocławskiej. Nowy obiekt zlokalizowany będzie na terenie kompleksu uczelni przy ulicy Bolesława Prusa 53/55.
W Krakowie powstanie fabryka kimchi południowokoreańskiego koncernu spożywczego Daesang Corp.artykuł
Pokaż artykuł
W Krakowie powstanie fabryka kimchi południowokoreańskiego koncernu spożywczego Daesang Corp.
Południowokoreański koncern spożywczy Daesang Corp. ogłosił utworzenie spółki joint venture z polską firmą Charsznickie Pola Natury, która ma się zająć dystrybucją kimchi do dużych sieci handlowych w Europie. Inwestor ma w planach także budowę fabryki kimchi w Krakowie. Polska ma stać się hubem produkcyjnym i dystrybucyjnym koncernu w Europie.
Umowa na dofinansowanie unijne dla odcinka drogi S17artykuł
Pokaż artykuł
Umowa na dofinansowanie unijne dla odcinka drogi S17
Ponad 61 mln euro wyniesie dofinansowanie na zaprojektowanie i budowę ponad 17-kilometrowego odcinka S17 Tomaszów Lubelski – Hrebenne. To efekt umowy o dofinansowanie (Grant Agreement) podpisanej między Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) a Europejską Agencją Wykonawczą ds. Klimatu, Infrastruktury i Środowiska (CINEA).
Firma Rekers Polska inwestuje w woj. opolskimartykuł
Pokaż artykuł
Firma Rekers Polska inwestuje w woj. opolskim
Kolejna decyzja o wsparciu w Katowickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej (KSSE S.A.) w ramach Polskiej Strefy Inwestycji. Tym razem na terenie województwa opolskiego. Firma Rekers Polska zainwestuje w Ujeździe.
[Łódź] Uroczyste otwarcie DoubleTree by Hilton w Łodziartykuł
Pokaż artykuł
[Łódź] Uroczyste otwarcie DoubleTree by Hilton w Łodzi
18 lipca 2013 roku uroczyście otwarto łódzki hotel DoubleTree by Hilton. Wykonawcą inwestycji jest B...
[Wrocław] I2 Development może rozpoczynać dwa nowe etapy osiedla przy ul. Awicennyartykuł
Pokaż artykuł
[Wrocław] I2 Development może rozpoczynać dwa nowe etapy osiedla przy ul. Awicenny
I2 Development uzyskało ostateczne pozwolenia na budowę dwóch kolejnych etapów osiedla Awicenny na w...
W Warszawie powstaną dwa nowe parkingi P+R – najpierw w Rembertowie, potem na Bródnieartykuł
Pokaż artykuł
W Warszawie powstaną dwa nowe parkingi P+R – najpierw w Rembertowie, potem na Bródnie
Kolejne parkingi P+R powstaną po wschodniej stronie Warszawy. Na plac robót w Rembertowie lada moment wejdą ekipy budowlane. Z kolei wykonawca parkingu na Bródnie kończy przygotowywać dokumentację.
Od września podróżni skorzystają z nowego przystanku Łódź Zarzew [ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
Od września podróżni skorzystają z nowego przystanku Łódź Zarzew [ZDJĘCIA]
Od 1 września podróżni i mieszkańcy skorzystają z nowego przystanku Łódź Zarzew. Na gotowych peronach przy wiaduktach drogowych na ul. Przybyszewskiego są już wiaty, ławki i gabloty informacyjne. Do wykonania pozostały prace wykończeniowe. Będą wygodne przesiadki z kolei do komunikacji miejskiej. Inwestycja PLK SA jest realizowana w ramach „Rządowego programu budowy lub modernizacji przystanków kolejowych na lata 2021-2025”. Wartość prac to prawie 4,1 mln zł.
Nowy przystanek kolejowy na łódzkim Zarzewie zwiększy możliwości kolei w aglomeracji [WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
Nowy przystanek kolejowy na łódzkim Zarzewie zwiększy możliwości kolei w aglomeracji [WIZUALIZACJE]
Na przystanku Łódź Zarzew roboty budowlane nabierają tempa. Na betonowych fundamentach ustawiane są ścianki pierwszego z dwóch nowych peronów. Nowy przystanek na kolejowej mapie Łodzi powstaje pod ulicą Przybyszewskiego. Mieszkańcy i podróżni będą mieli wygodne przesiadki z kolei do komunikacji miejskiej. Inwestycja PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. jest realizowana w ramach „Rządowego programu budowy lub modernizacji przystanków kolejowych na lata 2021-2025”. Wartość prac to prawie 4,1 mln zł.
Tramwaj na Stegny opóźniony. Co z odnogą tramwaju do Wilanowa? [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
Tramwaj na Stegny opóźniony. Co z odnogą tramwaju do Wilanowa? [FILM]
Jedna z największych i najważniejszych inwestycji komunikacyjnych realizowanych obecnie w stolicy – budowa trasy tramwajowo-autobusowej na Stegny (odnoga tramwaju do Wilanowa) – opóźniona. Inwestor milczy w kwestii nowych terminów. Co się obecnie dzieje na budowie?
WSSE "INVEST-PARK" wybuduje za blisko 26 mln zł Lokalne Centrum Biznesu w Jaworzynie Śląskiejartykuł
Pokaż artykuł
WSSE "INVEST-PARK" wybuduje za blisko 26 mln zł Lokalne Centrum Biznesu w Jaworzynie Śląskiej
W poniedziałek, 17 października br. w siedzibie Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej "INVEST-PARK" została podpisana umowa z generalnym wykonawcą na budowę Lokalnego Centrum Biznesu w Jaworzynie Śląskiej. Nowa hala w Jaworzynie powiększy ofertę inwestycyjną WSSE, która dedykowana jest pod wynajem głównie dla mikro, małych i średnich przedsiębiorców.
Rządowe wsparcie dla Ziemi Słupskiej. Bedą nowe inwestycjeartykuł
Pokaż artykuł
Rządowe wsparcie dla Ziemi Słupskiej. Bedą nowe inwestycje
Przegląd dotychczasowej realizacji „Rządowego programu na rzecz zwiększania szans rozwojowych Ziemi Słupskiej na lata 2019-2026” – to główny temat spotkania wiceministra funduszy i polityki regionalnej Jacka Karnowskiego z wojewodą pomorską Beatą Rutkiewicz oraz z samorządowcami z tego regionu, które odbyło się w Gdańsku.
Może ruszać budowa ostatniego odcinka autostrady A2 między Mińskiem Mazowieckim i Siedlcamiartykuł
Pokaż artykuł
Może ruszać budowa ostatniego odcinka autostrady A2 między Mińskiem Mazowieckim i Siedlcami
Wojewoda Mazowiecki wydał decyzję o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej (ZRID) na ok. 13-kilometrowy odcinek autostrady A2 pomiędzy węzłami Groszki i Gręzów. Decyzja umożliwia uruchomienie procedur odszkodowawczych za przejęte nieruchomości pod budowę drogi, a także rozpoczęcie robót w terenie. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) niezwłocznie przekaże wykonawcy plac budowy. Przypomnijmy, że na dwóch sąsiednich odcinkach prace są już realizowane.
Prologis stawia na Polskę. Planuje kolejne nowe inwestycjeartykuł
Pokaż artykuł
Prologis stawia na Polskę. Planuje kolejne nowe inwestycje
Prologis, lider na rynku nieruchomości logistycznych mocno stawia na Polskę i kontynuuje realizację kolejnych inwestycji. 2024 rok firma zakończyła dobrymi wynikami, umacniając swoją pozycję na polskim rynku. W minionym roku Prologis podpisał ponad 70 umów najmu, opiewających na 472 000 mkw. nowoczesnej powierzchni magazynowej i produkcyjnej.
REKLAMA