REKLAMA
Znaleziono 10000 wyników
Carrefour otworzył w Warszawie najnowocześniejszy dwupiętrowy hipermarket w Polsceartykuł
Pokaż artykuł
Carrefour otworzył w Warszawie najnowocześniejszy dwupiętrowy hipermarket w Polsce
Carrefour Polska przeprowadził gruntowny remodeling swojego hipermarketu na Bemowie przy ul. Powstańców Śląskich 126. Zmodernizowany dwupiętrowy sklep w nowej odsłonie zaoferował mieszkańcom lewobrzeżnej Warszawy wiele nowoczesnych rozwiązań, które ułatwiają logistykę oraz podnoszą komfort zakupów, a także odpowiadają na zmieniające się potrzeby klientów.
Spółka galwaniczna Galvo inwestuje w modernizację fabryki w Łodziartykuł
Pokaż artykuł
Spółka galwaniczna Galvo inwestuje w modernizację fabryki w Łodzi
Galvo, czyli spółka galwaniczna z Łodzi, poinformowała właśnie o zawarciu istotnej umowy na modernizację trzech dotychczasowych linii galwanicznych, której wartość wyniosła 1,78 mln zł netto, a termin jej realizacji ustalono do końca sierpnia 2024 r.
Palmiarnia we wrocławskim Ogrodzie Botanicznym zostanie odbudowana artykuł
Pokaż artykuł
Palmiarnia we wrocławskim Ogrodzie Botanicznym zostanie odbudowana
Po wielu latach, we wrocławskim Ogrodzie Botanicznym przy ulicy Sienkiewicza ponownie pojawi się Palmiarnia. Inwestor, Uniwersytet Wrocławski zdecydował się na jej odbudowę.
Bliżej budowy nowego odcinka S17 w woj. lubelskimartykuł
Pokaż artykuł
Bliżej budowy nowego odcinka S17 w woj. lubelskim
Wykonawca ponad 16-kilometrowego odcinka drogi ekspresowej S17 między Piaskami a Łopiennikiem złożył do Wojewody Lubelskiego wniosek o wydanie decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej (ZRID). Uzyskanie decyzji oraz rozpoczęcie prac budowlanych planowane jest w przyszłym roku.
Fundusz Hines European Value Fund podpisał kolejne umowy na wynajem powierzchni biurowej w Wola Center w Warszawieartykuł
Pokaż artykuł
Fundusz Hines European Value Fund podpisał kolejne umowy na wynajem powierzchni biurowej w Wola Center w Warszawie
Fundusz Hines European Value Fund (HEVF 1) podpisał trzy kolejne umowy na wynajem powierzchni biurowej w Wola Center w Warszawie. Budynek posiada certyfikat BREEAM In-Use "Outstanding", przyznany w grudniu 2022 roku.
Może ruszać budowa kolejnego odcinka drogi S6 w województwie pomorskimartykuł
Pokaż artykuł
Może ruszać budowa kolejnego odcinka drogi S6 w województwie pomorskim
Wojewoda Pomorski wydał decyzję ZRID dla odcinka między Bobrownikami a Skórowem. To kolejny odcinek trasy S6 w województwie pomorskim, który przechodzi z fazy projektowania do realizacji. Dzięki tej inwestycji kierowcy zyskają możliwość szybszego przejazdu wzdłuż wybrzeża w kierunku Trójmiasta i Szczecina, a mieszkańcy szansę rozwoju regionu.
Zielone źródło ciepła w Krakowie coraz bliżejartykuł
Pokaż artykuł
Zielone źródło ciepła w Krakowie coraz bliżej
W lutym br. Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska w Krakowie wydał decyzję o środowiskowych uwarunkowaniach dla budowy gazociągu wysokiego ciśnienia w ramach inwestycji na terenie krakowskiej elektrociepłowni PGE Energia Ciepła. To kolejny ważny krok na drodze do zielonej przyszłości miasta w zakresie energetyki i ciepłownictwa.
Powstający w Warszawie plac Centralny wykorzysta wodę z drugiego obiegu [ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
Powstający w Warszawie plac Centralny wykorzysta wodę z drugiego obiegu [ZDJĘCIA]
Trwa przebudowa środkowej części placu Defilad – nowego placu Centralnego. W nowoczesnej przestrzeni znajdzie się wiele elementów zielonych, małej architektury oraz detali nawiązujących do historii stolicy. Nie zabraknie również miejsca na zbiorniki retencyjne, które zapewnią ekologiczne funkcjonowanie tego obszaru w przyszłości.
35 dwunapędowych zespołów trakcyjnych powiększy tabor PKP Intercityartykuł
Pokaż artykuł
35 dwunapędowych zespołów trakcyjnych powiększy tabor PKP Intercity
W ciągu dwóch i pół roku we flocie PKP Intercity pojawią się pierwsze w historii dwunapędowe zespoły trakcyjne. Zamówione przez przewoźnika pojazdy pozwolą zwiększyć ofertę na liniach niezelektryfikowanych, z czego skorzystają m.in. mieszkańcy Zamojszczyzny, Podlasia, czy Podkarpacia.
Cowork by Memos otwiera kolejne piętro w łódzkim biurowcu Red Towerartykuł
Pokaż artykuł
Cowork by Memos otwiera kolejne piętro w łódzkim biurowcu Red Tower
Współcześni najemcy przestrzeni biurowych priorytetowo traktują elastyczność. Ze względu na stale rosnący popyt na wynajem małych biur serwisowanych oraz biurek w formie hot desk, właściciel łódzkiego biurowca Red Tower, firma Warimpex, zdecydowała się na poszerzenie oferty coworkingowej. Od maja na jedenastym piętrze funkcjonuje coworking, który – podobnie jak pozostałe – zarządzany jest przez spółkę Memos.
Fotowoltaika to jest toartykuł
Pokaż artykuł
Fotowoltaika to jest to
Na pewno w dzisiejszych czasach dostęp do różnego rodzaju surowców jest ograniczony. Przed nami czasy, których nie można przewidzieć. Są to trudne czasy, ale tak naprawdę jesteśmy w stanie poniekąd się uniezależnić, chociażby od dostawców prądu. W jaki sposób można to osiągnąć? Wszystko za sprawą fotowoltaiki. Ona daje nam naprawdę wiele ciekawych możliwości.
W Grudziądzu za prawie 2 miliardy złotych powstaje wielka elektrownia [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
W Grudziądzu za prawie 2 miliardy złotych powstaje wielka elektrownia [FILM]
W Grudziądzu trwa budowa nowej, wielkiej elektrowni gazowej o mocy 560 MW. Będzie to jedna najnowocześniejszych jednostek tego typu w Europie, gwarantująca dostawy energii dla miliona gospodarstw domowych. Zastosowanie bloku gazowo-parowego o wysokiej elastyczności sprawi, że nowa jednostka będzie skutecznie współpracować z odnawialnymi źródłami energii, tym samym przyczyniając się do ograniczenia emisji CO2 bez ryzyka zakłóceń w dostawach prądu dla odbiorców. Wartość tej inwestycji to prawie 2 miliardy złotych.
We Wrocławiu ponownie otwarto kameralny, 5-gwiazdkowy hotel [ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
We Wrocławiu ponownie otwarto kameralny, 5-gwiazdkowy hotel [ZDJĘCIA]
Po ponad rocznej przerwie do grona 5-gwiazdkowych hoteli we Wrocławiu wraca słynny Grape. Hotel już zaczął przyjmować pierwszych gości, a w drugiej połowie lipca rusza restauracja. Nowa strategia obiektu w dużej mierze bazuje na jego dotychczasowych mocnych stronach, które cenili goście oraz rozwija koncept gastronomiczny.
Niemiecka firma Boehringer Ingelheim stawia na Wrocław. Potroi zatrudnienie w 2022 rokuartykuł
Pokaż artykuł
Niemiecka firma Boehringer Ingelheim stawia na Wrocław. Potroi zatrudnienie w 2022 roku
Kolejna duża i znana międzynarodowa firma stawia na stolicę Dolnego Śląska. Niemiecki koncern farmaceutyczny Boehringer Ingelheim zdecydował się na rozwój swojego Centrum Usług Biznesowych we Wrocławiu.
We Wrocławiu powstanie Centrum Mikro Elektroniki, Mikro Systemów i Mikro Inżynierii [WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
We Wrocławiu powstanie Centrum Mikro Elektroniki, Mikro Systemów i Mikro Inżynierii [WIZUALIZACJE]
Rozstrzygnięto konkurs na projekt architektoniczny budynku Centrum Mikro (Nano) Elektroniki, Mikro (Nano) Systemów i Mikro (Nano) Inżynierii (CMN3). Nowy dwupiętrowy obiekt Politechniki Wrocławskiej powstanie w kampusie przy ul. Długiej. Centrum powstało pod koniec 2023 r., a jego obszary badawcze dotyczą m.in. zaawansowanych technologii półprzewodnikowych, mikro- i nanofotoniki oraz optoelektroniki, zaawansowanych technologii laserowych, światłowodowych i fotonicznych, zaawansowanych materiałów funkcjonalnych dla zastosowań w mikro- i nanoinżynierii oraz mikro- i nanosystemów do zastosowań w środowiskach ekstremalnych.
Rekordowy dzień i wielkie inwestycje z Krajowego Planu Odbudowyartykuł
Pokaż artykuł
Rekordowy dzień i wielkie inwestycje z Krajowego Planu Odbudowy
W poniedziałek, 31 marca Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej (MFPiR) podpisało i ogłosiło 22 umowy na łączną kwotę ponad 13 mld złotych w różnych częściach Polski. To największa liczba umów zawarta jednego dnia od początku działania Krajowego Planu Odbudowy (KPO). Dzięki temu wsparciu m.in. PGE sfinansuje rozbudowę i modernizację sieci elektroenergetycznych, a Urząd Morski w Gdyni dostosuje Port w Łebie do budowy i obsługi polskich elektrowni wiatrowych na Bałtyku.
Szklarska Poręba Górna z tytułem najlepszego małego dworca turystycznego na świecieartykuł
Pokaż artykuł
Szklarska Poręba Górna z tytułem najlepszego małego dworca turystycznego na świecie
Dworzec kolejowy Szklarska Poręba Górna zdobył nagrodę w prestiżowym konkursie TopRail Tourist-Friendly Awards, organizowanym przez Międzynarodowy Związek Kolei (UIC) – największą organizację kolejową na świecie. Spółka PKP znalazła się obok przedsiębiorstw kolejowych z m.in. Arabii Saudyjskiej, Hiszpanii, Korei Południowej, Szwajcarii, Chile i Włoch.
Niemiecki koncern BSH otworzył we Wrocławiu nowoczesne laboratorium innowacji produkcyjnychartykuł
Pokaż artykuł
Niemiecki koncern BSH otworzył we Wrocławiu nowoczesne laboratorium innowacji produkcyjnych
Niemiecki koncern BSH po raz kolejny stawia na stolicę Dolnego Śląska. Otworzył na terenie swojego kompleksu fabryk lodówek i piekarników przy ul. Żmigrodzkiej we Wrocławiu nowoczesne laboratorium innowacji produkcyjnych – InnoLab. Powstawać w nim będą najnowsze rozwiązania, które zostaną zastosowane w fabrykach tego wielkiego, znanego, światowego koncernu. BSH zainwestował od 2017 roku, od chwili wejścia do Wrocławia, łącznie ok. 900 mln złotych w nowe obiekty i nowoczesne systemy produkcyjne. Z roku na rok wzrasta też systematycznie zatrudnienie.
Słynna wrocławska "Trójka", jedno z najlepszych liceów w Polsce, zostanie rozbudowana [FILM+WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
Słynna wrocławska "Trójka", jedno z najlepszych liceów w Polsce, zostanie rozbudowana [FILM+WIZUALIZACJE]
Miasto planuje rozbudowę obecnej siedziby III Liceum Ogólnokształcącego przy ul. Składowej 5, na osiedlu Nadodrze we Wrocławiu. "Trójka" od wielu lat razem z XIV Liceum Ogólnokształcącym plasuje się w czołówce rankingu publicznych liceów w Polsce. Słynie z bardzo wysokiego poziomu nauczania. Co roku cieszy się ogromnym powodzeniem i jest zawsze przepełnione.
Na wrocławskich Wojszycach powstaje nowy, wielki kompleks szkolno-przedszkolny [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
Na wrocławskich Wojszycach powstaje nowy, wielki kompleks szkolno-przedszkolny [FILM]
Przy ulicy Asfaltowej, na wrocławskich Wojszycach trwa budowa nowego, wielkiego kompleksu szkolno-przedszkolnego. Znajdzie się w nim miejsce dla 1000 uczniów i 200 przedszkolaków. Generalnym wykonawcą inwestycji jest firma AWM Budownictwo S.A. z Wrocławia, które zrealizuje całe przedsięwzięcie za kwotę 47 921 796,45 zł. Ta właśnie spółka wygrała przetarg na budowę zespołu szkolno-przedszkolnego na Wojszycach.
REKLAMA